Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

M-tec 1230+8MB RAM

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    M-tec 1230+8MB RAM

    Caute

    Mam problem :->.
    Zohnal som si M-tec 1230 + 8MB ram. Vedel som ze 5 az 8 MB mi zablokuje PCMCIU ale som to len tak vyskusal a PCMCIA s 8MB ram mi ide. Keby som nevidel tak neuverim. Proste som stiahol nejake data z CF. Mal som cca 1.7 Mb chip a 6.2MB fast ram.

    Ale mam druhy problem, ked mam nastavenych 8 MB tak mi nejde ziadna whdload hra a vypisuje mi nejaky dos error a nasledne cerveny guru. Ked si prehodim jumper na 4MB tak mi whdload hry idu v pohode. Stretli ste sa s takymto problemom? Neviem ci je problem v premapovani alebo v pamati.

    Dakujem za info.
    A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

    #2
    Kdyz mas nastaveno 8MB, mas vytahnutou kartu z PCMCIA?
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Taky mi PCMCIA na Mtecu jede s 8mb, ale s tím WHD se to už někde řešilo a je to tak jak popisuješ.
      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

      Komentovat


        #4
        Týhle karty jsem se ujal na Aukru, nikdo ji nechtěl a asi věděl proč. (Jenže byla i s původní krabičkou a bylo mi jí líto ). Nicméně pravdou je, že whdload mi běžel jen se 4MB ram a vlastně jsem ani 8MB nezkoušel s PCMCIA. A zase se mám v čem šťourat...
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          No Mtec jse docela shit, ale zase pořád lepší než holá A1200. Osobně jsem na něm strávil asi 8 spokojených let, ale to nebylo ani WHD, ani PCMCIA karty k rozumnému využití.
          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
            Taky mi PCMCIA na Mtecu jede s 8mb, ale s tím WHD se to už někde řešilo a je to tak jak popisuješ.

            A nevies kde sa to riesilo?
            A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

            Komentovat


              #7
              Jak píše Solaris, je docela zásadní, jestli v režimu 8MB máš nebo nemáš vloženou cfku v pcmcia. Já např. můžu potvrdit, že MemoryMaster1200 (v režimu 9MB), Blizzard 1220 (v režimu 4MB+4MB na Add On) normálně s pcmia pracují. Ale jen do té doby, než obsadíš víc než základní dolní 4 MB ram. V okamžiku, kdy využiješ víc paměti (třeba díky whdload) a pak ještě přistoupíš na pcmcia, adresně to koliduje a jde to do guru. Po guru je možno v boot menu dokonce vidět, že zařízení je defektní...
              Autorem citovaného textu je Omachel Přejít na původní příspěvek
              A nevies kde sa to riesilo?
              Dej do portálového vyhledávání mtec, moc tam toho nevypadne, určitě to najdeš .
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                To je pre mna novinka ze Pcmcia ide aj s 8MB na kartach typu M-tec. Viem, blizzard s tym nema ziadne problemy. Neviem, skusal som to urcite aj s PCMCIA-ou ale sa mi zda, ze aj bez. Sak to este vyskusam. Ozaj, moze tam robit problem aj osadeny koprocesor?
                Naposledy upravil Omachel; 28.01.2009, 16:51:22.
                A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

                Komentovat


                  #9
                  To bych neřekl, kopr s tím nemá co do činění.
                  "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                  Komentovat


                    #10
                    Dami to pise nejspis spravne, ono to jde pouze zdanlive. Pokud AmigaOS prekroci urcitou velikost alokovane pameti, tak se zhrouti, protoze zacne kolidovat pamet, ktera je obsazena soucane sytemovou RAM a PCMCIA.

                    A protoze vetsinou nic nespotrebuje treba 4MB pameti, tak to bezne ani nepoznate, protoze AmigaOS nema ochranu pameti, ani nic podobneho, co by ten problem detekovalo driv (nemluve o tom, ze ta 030 na MTECu nema ani MMU, takze by to ani udelat neslo). Ale WHD ma spotrebu vetsi.

                    Komentovat


                      #11
                      Takze som to este raz vyskusal. Mam nainstalovany AMIGA SYS 4 AGA, v ktorom pri starte systemu nemam namapovanu PCMCIU. Tu si az dodatocne spustam. Ale aj pri vypnutej PCMCIA, ked spustim whdload (mam nastavenych 8MB na karte), tak mi aj tak vyhadzuje error. Skusal som spustanie aj bez startovacky ale vysledok je ten isty. Mozno je to problem v revizii dosky amigy alebo niekde inde. No netusim.
                      A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

                      Komentovat


                        #12
                        Amiga SYS neni pro WHDload zrovna nejlepsi volba. Je to sice hezky vyladene, ale prave proto obsahuje spoustu blbosti. Na WHD je nejlepsi cistej WB.

                        Komentovat


                          #13
                          Naprostý souhlas s Dóďou.
                          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                          -----------------------------------------------
                          Líbí se mi Retropolis

                          Komentovat


                            #14
                            Problem bol vyrieseny, na karte bolo iba 4MB. Lol ze ukatuje 8MB ked ta nieje 8mb simm, samozrejme ze to bude tym jumprovanim, nemohol adresovat 8MB ked tam bola iba 4MB.
                            Autorem citovaného textu je Omachel Přejít na původní příspěvek
                            Takze som to este raz vyskusal. Mam nainstalovany AMIGA SYS 4 AGA, v ktorom pri starte systemu nemam namapovanu PCMCIU. Tu si az dodatocne spustam. Ale aj pri vypnutej PCMCIA, ked spustim whdload (mam nastavenych 8MB na karte), tak mi aj tak vyhadzuje error. Skusal som spustanie aj bez startovacky ale vysledok je ten isty. Mozno je to problem v revizii dosky amigy alebo niekde inde. No netusim.
                            WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X