Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

VMWAros Live 102 a USB

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    VMWAros Live 102 a USB

    Kdyby jste nekdo zkousel VMWAros Live na skutecnem hardware, tak vypnete v biosu desky USB a pouzijte PS/2 mys a klavesnici. Ja jsem se s tim dneska docela dlouho zlobil, nez jsem na to prisel.

    Ani na jedne ze ctyrech desek to nechtelo nabootovat. Budto se to kouslo, nebo resetlo. Mel jsem USB mys i klavesnici. Podpora pro USB v Arosu sice je, ale je to zrejme potreba jeste hodne testovat.

    Jinak na "real hardware" je to jiny pocit, nez ve VMWare nebo kdyz je to hostovane v Linuxu. Chci zkusit taky podpora puvodnich 68K programu pres "Amibridge". Je to nahony vzdalene tomu, co je v MoSu nebo OS4. Kazdy program si zde spusti vlastni UAE, ve kterem bezi, coz je dost silene... no alespon neco.

    #2
    Ja bych si dovolil nesouhlasit s poslednim odstavcem nebo ho spise doplnit. AROS je urcen pro moderni hw, kde bezna konfigurace nekolikanasobne prekracuje pozadavky AmigaOS. Amibridge je vlastne jen ukazka moznosti. Paolo neni programator, a proto vytvoril neco, co splnovalo jeho predstavy o fungovani emulace v ramci AROSu. Teprve az o1iho transparentni integrace e-uae (viz http://o1i.blogspot.com) slibuje zavest revolucni zmenu. Snad se mu to podari Kazdopadne, tento zpusob ma podle meho radu vyhod:
    - konfiguraci systemu dle pozadovaneho programu; je jasne, ze napr. Battle Chess II s KS 2.0 nespustim, zatimco Hired Guns zase nejede pod 1.3
    - kdyz padne emulovana aplikace/emulator, nevezme s sebou nic jineho nez sama sebe(*); pristup OS4 tohle vylucuje
    - s transparentni emulaci se bude chovat emulovana aplikace do znacne miry jako nativni (okraje okna, clipboard, mys)

    * samozrejme za predpokladu, ze emulator sam neshodi system; nicmene plati vzdy pro aros x86_64, kde funguje oddeleni adresnich prostoru
    AmigaOS // AROS

    Komentovat


      #3
      No snad se mu to skutecne podari, ale jak jsem psal, zatim je to alespon neco.

      Zbytek je asi vec nazoru, me se vic libi reseni v OS4 (potazmo MoS, podrobne se v tom neviznam, ale predpokladam, ze je to velice podobne). V Arosu to stejne nejde jinak resit, kvuli nezavislosti na architekture.

      Kazdopadne to je uz celkem fajnove.

      Komentovat

      Zpracovávám...
      X