Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga OS4 (4.1) - Render/Raytrac. programy?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga OS4 (4.1) - Render/Raytrac. programy?

    Driv nez si poridim AmigaOS4, chtel bych vedet, co na tom jede za renderovaci a raytracingove aplikace. Zajima me hlavne Lightwave a Tornado 3D. Kdo mate s cim jake zkusenosti?
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    #2
    No nevim jak na OS4, ale pod MOS LW 4x a 5.0 slape s nejakym drobnym problemem s render displayem, Tornado3D se ani nespusti (tenhle program mi pripadal divny a nestabilni uz i pod OS3.x).

    Predpokladam ze pod AmigaOS4 to bude podobne, nejlepsi volbou by byl Blender, ale nejak si neuvedomuji, jestli uz ten port byl dokoncen.

    Komentovat


      #3
      Ked bude Blender, zaobstaram si 4.1 aj zo zelezom. Zatial je to nezaujimave pre mna.
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #4
        A co Amiga s PPC/AGA/OS4? To by melo chodit oboji, ne?

        Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvek
        No nevim jak na OS4, ale pod MOS LW 4x a 5.0 slape s nejakym drobnym problemem s render displayem, Tornado3D se ani nespusti (tenhle program mi pripadal divny a nestabilni uz i pod OS3.x).

        Predpokladam ze pod AmigaOS4 to bude podobne, nejlepsi volbou by byl Blender, ale nejak si neuvedomuji, jestli uz ten port byl dokoncen.
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #5
          Blender vyzaduje novy HW lepsie povedane OpenGL akcelator a tiez kniznice co budu podporovat. AOS 4 je na Amiga classic len vdaka tomu, ze bola podpisana zmula aka bola. Nazval by som to ze 4ka na Classic je len take demo, na skutocny vykon potrebujes nove zelezo a ci skor tym lepsie.
          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
          Furiatune homepage

          Komentovat


            #6
            Ja mel na mysli Lightwave a Tornado pod PPC/AGA/OS4 ;o)))

            Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
            Blender vyzaduje novy HW lepsie povedane OpenGL akcelator a tiez kniznice co budu podporovat. AOS 4 je na Amiga classic len vdaka tomu, ze bola podpisana zmula aka bola. Nazval by som to ze 4ka na Classic je len take demo, na skutocny vykon potrebujes nove zelezo a ci skor tym lepsie.
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #7
              Tak Imagine5 mi ted schodil WB. Lightwave Modeler funguje super. Layout už tolik ne, musíš použít ModePro a při pokusu o render - pápálálá. Zato Real3D 3.5 funguje skvěle, líp než pod MorphOSem.
              Tornado chce dongle. Cinema4D žádnej problém.
              Vše pod OS4.1
              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

              Komentovat


                #8
                Mně Imagine5 jel celkem dobře, jen při změně objektu původní nezmizel, blbě se překreslila obrazovka. Stačilo ale maximalizovat a následně minimalizovat jeden z rozměrů a bylo překresleno. Podstatné je, že můžu scénu naprojektovat v skoro jakékoli amize s koprem a pak projekt vyrenderovat v v os4.1 To mos bohužel neumožňuje. Snad zatím...
                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                -----------------------------------------------
                Líbí se mi Retropolis

                Komentovat


                  #9
                  Musim skusit ještě jiný verze Imagine. Mám jich tady nějak moc a už v tom mám hokej. Abych se přiznal Imagine není moc můj šálek kávy.
                  Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                  Komentovat


                    #10
                    No já zkoušel jen verzi 5 a 5.5.
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      #11
                      Ještě jsem skoušel nějakej patch pro LW layout-render a taky pápá
                      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je ghh Přejít na původní příspěvek
                        Tornado chce dongle.
                        Co to je dongle?
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat


                          #13
                          HW klíč?
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #14
                            Ano HW klíč. Na 1200 chodí s crackem. Na Pegovi UAE a DraCo to samé Tornado nefunguje.
                            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                            Komentovat


                              #15
                              Trochu jsem přechválil Real3D 3.5 pod OS4. Nefunguje mi tam tvorba skeletonů (kostí) a vůbec celá ta kinematika funguje podivně. Ta samá verze pod Morphosem běží úplně normálně !??!? Má někdo nainstalován Real3D 3.5 pod OS4 ?
                              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X