Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Upgrade 4.0 na 4.1

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Upgrade 4.0 na 4.1

    Nezaslechli jste nekde neco o moznem upgrade OS4 na OS41 na klasicke amize? Jestli se to nechysta nebo to nejak nejde udelat neoficialne? Ty graficke prvky jsou mi celkem ukradene, ale je par veci, ktere na 40 nebehaji, napriklad open-ssh. Mozna ze by stacilo prekopirovat par knihoven ze 41 do 40.

    #2
    OS 4.1 pro klasika nebude nikdy, neb 4.1 obsahuje věci, které klasika nikdy neumožní.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Me ani nejde o cely system, spis o par knihoven, jenze nevim kterych.

      Komentovat


        #4
        To asi nebude nejlepší nápad
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          Tak ja chapu, ze OS41 na klasice pojede obtizne, ale kdyby orezali ty graficke efekty, ktere me moc nezajimajim tak by mozna zbytek pouzitelny byl. Nastesti toho OS41 only zatim moc neni, ale asi to bude casem horsi. Zatim me mrzi to openssh.

          Komentovat


            #6
            Hmm, zatim take nemam zadnych zprav o tom, ze by se OS4.1 update mel objevit i pro classic+ppc hardware. Osobne to vidim tak, ze tuhle skupinu amigistu uz vyzdimali a hodili pres palubu. Vzhledem k vypusteni noveho SDK (OS4.1) zacne toho softwaru, ktery pobezi pouze na 4.1, pribyvat. Porad jsem uvazoval o koupi CybervisionPPC ale ted uz mi to prijde jako zbytecna investice, protoze mi to stejne rozumne provozovat nejnovejsi OS4.x neumozni :/

            Komentovat


              #7
              Turbokaret s PPC je podle odhadu par tisic, coz je v soucasnosti minimalne srovnatelne s poctem SAM (jenom hadam), takze by to ekonomicky nemuselo byt uplne ztracene.

              Komentovat


                #8
                4.1 na classic s velikou pravdepobnosti nebude. Ale vzhledem ke stavu kontroly verzi knihoven a lenosti programatoru v tomto ohledu si myslim, ze muzes vyzkouset rucni "upgrade". Nemam overeno ale mohly by jit knihovny roadshow, sitove ovladace, reaction classes, shell... co naopak nepujde temer jiste, je intuition, dos, graphics library, pwizard, jxfs, sfs a vse tykajici se picassa. A pak samozrejme kernel.
                Je otazka, na co testuje openssh... jestli kernel, pak smula. I kdyz smula... nevim jake jsou podminky BSD licence, ale urcite by stalo za to pozadat autora o vydani zdroju (pokud tak neucinil).
                AmigaOS // AROS

                Komentovat


                  #9
                  Se zdrojakama je to dobry napad, nenasel jsem je, ale k dispozici by asi mely byt. Zkusim autora, proc to ma vubec OS41.

                  Komentovat


                    #10
                    Pokud chapu dobre informace z wikipedie, licence BSD nevyzaduje zverejneni zdrojoveho kodu. Coz je spatne, pokud je autor portu prilis ideologicky zamereny. Kazdopadne technicke omezeni tady zadne neni... jsem zvedav, jak poridis.
                    AmigaOS // AROS

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X