Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Záhada v Settlerech

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #91
    O: Záhada v Settlerech

    Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
    Jako třeba?
    Že se na mapě dají zobrazovat třeba jen určité budovy. Když jsi v módu mapy a klikneš oběma tlačítky na třetí ikonu zleva (tu kterou za zapíná a vypíná zobrazování budov na mapě), tak se ti otevře speciální okno s budovami a dá se vybrat, který typ chceš zobrazit. A dá se tam taky vybrat praporek a v tomhle módu to zobrazuje nevytížené / přetížené silnice.

    Možná je to všeobencně známé, ale já to dodnes nevěděl.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #92
      O: Záhada v Settlerech

      Nikdo si nemůže vzpomenout, jak se to jenom dělalo... Ale v každém případě, pokud by to vůbec bylo možné, tak by to bezproblémově využíval počítačový oponent, což bohužel také nedělá - a to znamená, že to fakt nejde..
      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

      Komentovat


        #93
        O: Záhada v Settlerech

        Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
        Logický nelogický - prostě jde o to, že to ta hra neumožňuje, ne o to co je logický. Taky by bylo logičtější pozabíjet civilisty a dá se to snad? Nedá. Stejně tak se nedá rybařit z lodi.
        Civilisty sice zabíjet nemůžeš, ale cizí naverbovat ano

        Komentovat


          #94
          O: Záhada v Settlerech

          To nevim jak se dají naverbovat a ani o tom zobrazení vytíženejch cest sem nevěděl. No 20 let je asi eště krátká doba
          A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

          Komentovat


            #95
            O: Záhada v Settlerech

            Mě by taky zajímalo, jak jdou verbovat; jednou mi někdo říkal, že připojil svou cestičku k nepřátelskýmu praporku. Na vlastní oči jsem to neviděl, ale každopádně jsem se o to pak často snažil. Nikdy se mi to ale nepovedlo, asi jsem se nesnažil dostatečně

            Ale jedna finta opravdu existovala (zkoušeli jsme ji v multiplayeru, tam byla větší motivace experimentovat) - při útoku šlo poraženou pevnůstku těsně před jejím zabráním nepřátelským vojákem přestavět na jinou budovu (spálit nešla). Takže mi soupeř nezabral území, nic nespálil a i bez pevnůstek jsem měl komplet celý původní území, problém byl, že asi po půl hodině hraní se hra vždycky sesypala do amiga red-black screenu..
            Naposledy upravil Host; 04.03.2013, 09:31:31.

            Komentovat


              #96
              O: Záhada v Settlerech

              Přesně tak - nepřátelského civilistu naverbovati znamená cestičku spojiti. Jde to jen na vhodných místech, kde jsou nepřátelské cesty blízko u hranic. Dá se tak nepřítel vykrádat a nebo naopak mu třeba můžeš pomoct, když vidíš, že je v kopru, ale ještě nechceš, aby hra zkončila. Je zajímavé, že postavičky mají stále svůj úbor i když ti třeba zalezou do skladu (stavaři například mohou ze skladu vylézt po další hodině hraní a jsou pořád v barvách nepřítele). Člověk by čekal, že pro zjednodušení herního systému bude v databázi uloženo jen info "sklad 2, nosičů 10" a pokaždé, když je potřeba, tak se při výlezu ze skladu nosič vygeneruje. Docela mě překvapilo, že si hra o jednotlivých postavičkách udržuje tak detailní informace, jako je i národní příslušnost.

              Komentovat


                #97
                O: Záhada v Settlerech

                To propojení jsme používali s bráchou, když jsme hráli spolu proti dvěma těžkým protivníkům. Sice jsme mohli útočit i jeden na druhého, ale to jsme nedělali. Spojenýma cestičkama jsme si vypomáhali a balancovali stav surovin apod.
                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                Komentovat


                  #98
                  O: Záhada v Settlerech

                  Tvl, to se mi nikdy nepovedlo prostě, vy mě snad donutíte to zase zapnout...

                  Komentovat


                    #99
                    O: Záhada v Settlerech

                    Na jedné pětikuli mám save, kde je to spojení krásně udělané. Chtěl bys ho poslat?

                    Komentovat


                      O: Záhada v Settlerech

                      Stačí když nahodíš skrýn.. každopádně já právě dostal chuť na die siedlers, takže se asi pokusim hned jak bude trocha času

                      Komentovat


                        O: Záhada v Settlerech

                        Screen bude horší. Jako když vyblejsknu televizi, tak toho moc neuvidíš

                        Komentovat


                          O: Záhada v Settlerech

                          Amiga přece taky musí mít ňákej típač obrázků. ne? Ale jestli ne, tak mi klíďo pošli ten save na tu mejlovku, co tady mam někde uvedenou, jsem opravdu zvědavej

                          Komentovat


                            O: Záhada v Settlerech

                            Televizi normálně vyfotit jde, jak CRT tak LCD. A budeš se divit, ale nejlepší výsledky jsou z obyčejnýho mobilu bez blesku (foťák udělá fotku s tmavým pruhem).

                            Típač obrázků na Amize je, ale buď softwarový (třeba Turboprint), který ovšem jde použít jen na system friendly hry, nebo hardwarový (tuším Action Replaye to uměly) a ten nemá každý. Nebo samozřejmě WinUAE.
                            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                            Komentovat


                              O: Záhada v Settlerech

                              Ufotaku treba spravit dlhu expoziciu. A z digitalou funguje vsetko co ma nastavenie na eliminaciu blikania svetiel.

                              Komentovat


                                O: Záhada v Settlerech

                                Prosimtě ty fobrázky jsou houby kvalita, ještě focené proti světlu, ale zase máš jistotu, protože tohle by "nezfakoval ani bůch".
                                Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 2013-03-05-125.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 57,2 KB
ID: 107025Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 2013-03-05-126.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 99,5 KB
ID: 107026
                                To světlo, to je Slunce - takže ne, nestačilo zhasnout v pokoji
                                Naposledy upravil MisticJoe; 05.03.2013, 12:10:14.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X