Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Černá obrazovka po bootu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Černá obrazovka po bootu

    Jack-3d mě na loňské prasepárty požádal, abych se mu podíval na jeho draco (tower), které nejelo. Zde jsou výsledky, snad se to bude někdy někomu hodit.

    Výchozí stav:
    Jack draco rozebral, vyčistil a když jej složil, tak po zapnutí byly sice slyšet disky, ale jinak se nic nedělo, na obrazovce nebyla znát nejmenší známka zapnutí nebo vypnutí. Podezření na odpálenou grafiku Altais bylo naštěstí mylné.


    Moje i Jackovo draco jsem postavil vedle sebe a začal jsem porovnávat:
    1. Nejdřív jsem vyměnil grafiky. Oba máme Altais 1.0. Jackova grafika u mě naštěstí jela, moje u něj ne. Grafiky jsem pak dal každou kam patřila.
    2. Pak jsem odpojil scsi šrák vedoucí k diskům a mechanikám. U mě se po zapnutí objevila klasická bílá obrazovka s nápisem Draco, u Jacka nic.
    3. Odpojil jsem všechny kabely z procesorové desky a nastalo to samé, jako v bodě 2
    4. Vyhodil jsem z obou střižen baterie. U mě se bootu objevila opět klasická bílá obrazovka a za chvíli informace, že není k dispozici baterie. U Jacka opět černá obrazovka.
    5. Obě odstrojená draca (bez scsi kabelu, kabelů k portům a raději i kabelů k diodám) jsem zbavil všech pamětí a konečně se mé draco začalo chovat jako Jackovo - tedy po zapnutí nebylo vidět nic . Takže problém byl s paměťmi. Když jsem dal jednu z mých 32MB do levého (pohled z přední části draca) slotu, přišla opět černá obrazovka, když do zcela posledního pravého, konečně přišla obrazovka bílá.

    Problém byl v tom, že Jack použil 3 paměťové banky se součtovou kapacitou 32MB a v prvním (pravém) slotu musí být asi jen paměť o určité minimální velikosti. Zkoušel jsem různé varianty usazení jeho pamětma, až se nakonec zadařilo.

    Obě střižny jsem tedy opět osadil pamětma, baterkama (je vhodné je po usazení ještě dobře "ošolíchat" a otestovat, zda je systém opravdu vidí - nebo dát baterie nové), připojil všechny kabely otestoval, sešrouboval a hotovo .


    Dracům zdar!
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    #2
    To je docela radost, kdyz to clovek da dokupy, co?

    Komentovat


      #3
      Kdo se bojí, nesmí do lesa

      To jo, trochu se divím, že se to vůbec při mých schopnostech podařilo. Pokud by nebyl problém ani s pamětma, tak bych uvažoval o výměně kickstartu a pak už bych fakt asi nevěděl. Hlavně, měl jsem z toho opravdu strach, odkládal jsem to, co to šlo. Ale Kompy se blíží .
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        No jasne pameti ! Ja jsem mel taky problem se spatne umistenym simmem, ale hned jsem si toho vsimnul a tak jsem na to uz zapomel. Misto toho blekotani s baterkou.....
        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

        Komentovat


          #5
          Treba to bylo nakonec něčím jiným (vyčištěné kontakty pamětí) nebo nějakým zásahem shůry .
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #6
            DaMi, prede vsemi Ti tady dekuju. Uz jsem myslel, ze se s Dracem muzu rozloucit.

            Problem vznikl tim, ze jsem Drakouse cistil a i na pametech jsem lihem pretrel kontakty. Bohuzel, nevratil jsem je na puvodni misto. Tech zmen jsem pri cisteni udelal vice, prehazel disky, prehodil karty, aby byly dale od sebe, apod... Pak to nenajelo a ja se snazil dat tedy vsechno puvodne. I pameti jsem prehazoval, ale zrejme ne spravne.

            DaMi jako jeden z mala vlastniku Draca mohl povymenovat a prezkouset komponenty a zjistit kde je problem. Po vsech negativnich ocekavani dopadlo vsechno nad ocekavani.
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #7
              DraCo je proste bozi...
              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

              Komentovat


                #8
                Bílá obrazovka před bootem

                Včera jsem měl bílou obrazovku. Přátelé ta panika ! DraCo nechtělo najet (2 dny předtim normálka).
                Celkem nešetrně jsem přišel na to, že to byl zlámanej scsi kabel k hardisku - měl svý léta. S novým kabelem to jede jedna báseň. Přátelé ta úleva !
                Naposledy upravil ghh; 30.10.2009, 23:21:52. Důvod: pravopis
                Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X