Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga na Macu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga na Macu

    Hola, jelikož už mám drahnou dobu doma Maca, tak se chci optat, jestli tu někdo v okolí rozchodil na Intel Macu UAE. Zkoušel jsem E-UAE, ale nějak mne moc nenadchlo.

    #2
    E-UAE je na vsech platformach stejny. Bohuzel je to podstatne mene dotazene nez WinUAE, ale pouzit to jde. Ja to zkousel na Linuxu a na OS4 a dost jsem bojoval s konfiguraci.

    Komentovat


      #3
      Tedka jsem prave rozjel AmigaSYS v E-UAE na OS4 (A4000). Je to krute pomale a nejak mi to jede jenom v PALu, ale treba to jeste vyladim.

      Komentovat


        #4
        No já jsem se také ještě dlouho do noci zabýval na Macu s E-UAE, ono totiž nemá pražádnou konfiguraci na to je potřeba stáhnout ještě cosi co se jmenuje Hi-Toro a jak se zdá, tak jsem to nějak poštěloval, že se dá docela i zahrát nějaká ta gameska.

        Odpoledne asi zkusím nějaký ten harddfile. Ale řeknu tedy to ovládání je děs běs, místo klasického resetu v emulaci musím mačkat kombinaci kláves F11+R, docela zlo...

        Komentovat


          #5
          UAE na Amize je ukrutne pomaly, vzdycky bylo a jenom slusnost a nostalgie mi nedovoli napsat, ze i vzdycky bude

          Jinak k E-UAE .. je to snaha udelat portovatelny UAE s featurkama WinUAE, ktery jakozto specificka Win aplikace jednoduse portovat asi nejde.
          Samozrejme ani E-UAE samotne nebude na ovladani nikdy tak komfortni jako WinUAE, spis bude zalezet na schopnostech "portera" jake a jestli vubec nejake GUI prida atd.

          Jinak jeste existuje projekt nazvany UAE4ALL, ten je naportovany napr. na GP2x, PSP a Pandoru. Ale vic jsem to nezkoumal a nevim jestli je udelanej port pro MACa, Win atd.

          Komentovat


            #6
            Nechci se moc mýlit ale v současnosti by měli jít na Maca nainstalovat i Windows, přestoupili na klasické procesory, tak proč nepoužít WinUAE....

            Komentovat


              #7
              Haha, to je teda rada. Proč jsem si asi pořídil Maca? Na Win, mám PC. Na Mac OS X Mac Mini, jen jsem chtěl vědět jestli náhodou někdo tady neřešil emulaci Amigy na Macu.

              Komentovat


                #8
                No, možná to neměla být ani rada ale... něco z toho ale vyplynulo...PC už nepotřebuješ

                Komentovat


                  #9
                  Na MacOS-X je E-uae a uae. Rozdiel je v konfiguracnych oknach inak je UAE/E-UAE/WinUAE to iste.

                  Komentovat


                    #10
                    Kupit predrazeny HW nato aby si tam dal predrazeny loader na hry? To BSD ktore je srdcom MacOS-X je hodne napredu pred Windows.

                    Ad klasicke procesory: Intel niesu ani klasicke, ani najrozsirenejsie a dokonca aj dost nestastne robene procesory. A Macintosh pouziva EFI namiesto BIOSU (ktori sa emuluje) takze ten HW nieje az tak moc windows frendly.
                    Naposledy upravil zz_indigo; 11.02.2009, 08:36:56. Důvod: doplnenie

                    Komentovat


                      #11
                      Pro akurátní emulaci Amigy na Intel Macu je potřeba E-UAE port pro INTEL Mac, při použití
                      E-UAE portu pro PPC na Intel stroji se emuluje přes Rossettu PPC a poté ještě Amiga = pomalé nepoužitelné. Takže pozor na správný port.Konfigurační GUI k E-UAE na Macu se jmenuje Hi Torro.Vše běhá jak má.Jediný problém je v emulované Amize CD ROM. Finder v OSX si mechaniku zamkne pro sebe a Amize ji nepůjčí.Hledal jsem na různých fórech jak
                      si s tím poradit, bohužel odpověď nenašel...
                      Přiložené soubory

                      Komentovat


                        #12
                        A nejde normalne CDROM namapovat jako disk? Nevim jak to presne popsat, ale cdrom nebo hdd muzu pripojit jako zarizeni, nebo pro Amigu mapovat disky jako cestu v hostitelskem systemu. Ja jsem to takhle udelal v E-UAE v OS4, protoze to jinak taky neslo. Mozna ze to na MACu nejde ani tak.

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je Sidmac Přejít na původní příspěvek
                          Pro akurátní emulaci Amigy na Intel Macu je potřeba E-UAE port pro INTEL Mac, při použití
                          E-UAE portu pro PPC na Intel stroji se emuluje přes Rossettu PPC a poté ještě Amiga = pomalé nepoužitelné. Takže pozor na správný port.Konfigurační GUI k E-UAE na Macu se jmenuje Hi Torro.Vše běhá jak má.Jediný problém je v emulované Amize CD ROM. Finder v OSX si mechaniku zamkne pro sebe a Amize ji nepůjčí.Hledal jsem na různých fórech jak
                          si s tím poradit, bohužel odpověď nenašel...
                          zamknutie CD-rom moze, a asi aj ma, mat na starosti automounter. Musis mu to zatrhnut ale ako sa to rob na macOS-x netusim

                          Komentovat


                            #14
                            Ještě bych dodal že i pod MacOS9.2(PPC) funguje e-uae.
                            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                            Komentovat


                              #15
                              SidMac - a nemůžeš nadhpodit link na EUAE pro Intel jabka ? Já teď zjistil že emuluju poe emulátorem a to je děs... Já ti verzi pro intela nemůžu nikde najít. Dík
                              Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X