Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Paměti na Efice

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Paměti na Efice

    Docela by mně zajímalo, jestli jste si všimli, že paměti jsou na vrchní části desky. Na spodní části na stejném místě jsou "volné pozice" kam by paměti pasovaly - plošky pro pájení jsou přesně udělány pro paměť a dokoce je na nich cín. V domácích podmínkách těžko takovou paměť zapájíte, ale neviděli jste někde informaci o tom, že by to někdo zkoušel a pochlubil se? Já sem gůglil, gůglil a nic.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    Toho jsme si ani nevšiml, ale je to tak... zajmavé
    Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
    (
    WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
      Docela by mně zajímalo, jestli jste si všimli, že paměti jsou na vrchní části desky. Na spodní části na stejném místě jsou "volné pozice" kam by paměti pasovaly - plošky pro pájení jsou přesně udělány pro paměť a dokoce je na nich cín. V domácích podmínkách těžko takovou paměť zapájíte, ale neviděli jste někde informaci o tom, že by to někdo zkoušel a pochlubil se? Já sem gůglil, gůglil a nic.
      doma to zapajkujes vcelku jednoducho (ak to vies). otazne je ci na doske je aj ostatna "bizuteria" aby pamet bola adresovana a rozoznana.

      Komentovat


        #4
        No a já si právě myslím, že Efika by tu paměť využít stejně nedokázala, ale je to jen můj osobní, ničím nepodložený úsudek.
        Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
        (
        WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

        Komentovat


          #5
          Efika nebo MOS ?

          Komentovat


            #6
            No asi to nebude úplně jednoduché. Jinak by to asi už někdo zkusil nebo by o tom byla aspon zmínka.
            To zz_indigo: Ne každý má doma horkovzdušnou páječku, ale jinak máš pravdu, není to nemožné. To s tou ostatní bižiuterií bude asi taky fakt, jsou tam plošky i pro nějaké smd součástky.
            Naposledy upravil Starej_Mraf; 07.03.2009, 13:57:03.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              da sa to aj z trafopajkou len musis mat vela odvahy a kolofonie

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                No asi to nebude úplně jednoduché. Jinak by to asi už někdo zkusil nebo by o tom byla aspon zmínka.
                To zz_indigo: Ne každý má doma horkovzdušnou páječku, ale jinak máš pravdu, není to nemožné. To s tou ostatní bižiuterií bude asi taky fakt, jsou tam plošky i pro nějaké smd součástky.
                Neměl jsem nikdy před čumákem Efiku, ale jak tady čtu, že tam jsou paměti i z druhé strany. Tak právě k tomu bych chtěl dodat: pokud se do toho někdo pustí,dejte si majzla, ty paměti zespod můžou bejt klidně takové, že maj piny zrcadlově otočené, to znamená dát zespod ty samé co shora, můžete to zabalit!

                Chce to před tím najít si konkrétní paměti - významy pinů a prozvonit to z obou stran, jestli to sedí! A také: vemte si na tuto práci poctivou micropajku - Doporučuji !!! To vše je pouze a jen Moje úvaha. Už jsem se s podobnou situaci setkal - vím co píšu.

                Komentovat


                  #9
                  na zahraničních fórech se o tom píše, ale resultát je takový, že to bohužel zřejmě nejde.

                  Napadla mě ale jiná věc, co takhle sdílet "trochu" paměti z grafické karty, pro CV/64 šlo takhle získat nějaký mega paměti do systému pomocí nějaké utility, ale nevím zda pro MOS někdo něco takového naprogramoval..
                  A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                  Komentovat


                    #10
                    Ono to jde, ale recept zná jen výrobce.
                    Podle toho co jsem četl tak efika umožňuje až 512mb, ale ten kdo zadal tuhle sérii k výrobě kůli úspoře pár dolarů, nebo nějakému jinému důvodu nechal vyrobit jen s 128mb...
                    Bohužel série k výrobě nebudou malé (asi desítky kusů), takže jediná šance je, že možná časem uniknou nějaké informace od výrobce jak na to.
                    Na zahraničních fórech jsem viděl i fotky snaživců co paměti napájeli do efiky, ale ztroskotali na pasivních SMD součástkách (které osadit a čím) a možným problémem může být, že bude potřeba modifikovat firmware...

                    kdo nevěří, ať použije google jako já, malý důkaz je zde: http://www.bplan-gmbh.de/output.php?PAGE_ID=168
                    Speicher
                    128MB DDR RAM 266MHz
                    andere Konfigurationen von 32MB bis 512MB auf Anfrage

                    Komentovat


                      #11
                      Par pripomienok:

                      1.) predstavujete si to ako "hurvinek valku"
                      2.) ono keby ktomu mal niekdo schemu ......
                      3.) Na spodku budu len rovnake pamete ako na vrchu takze max 256M. Ci sa jedna o standardne alebo zrkadlove sa da zistit jednoducho pomocou voltmetra a datasheetu Bizuteria tiez nieje az tak tazko zistitelna (Ked ma clovek cas a chce sa mu zadrbavat z lupou a multimetrom). Podla toho co o danom CPU pise datasheet. Budu spodne pamete pripojene ako druha banka = vsetky vyvodi az na CS totozne pripojene ako tie navrchu.

                      Komentovat


                        #12
                        efika byla mrtva vyvojov vetev sice levna ale total k nicemu

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je Stex Přejít na původní příspěvek
                          efika byla mrtva vyvojov vetev sice levna ale total k nicemu
                          co chces od cipu urcenemu na mobilne a embeded zariadenia?

                          Komentovat


                            #14
                            Mno, pánové, když se poladí a náležitě vyšperkuje, tak šlape jak hodinky...

                            Komentovat


                              #15
                              vod rakosniikku

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X