Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Chlazení 040ky na A3640

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Chlazení 040ky na A3640

    Zdarec, dá se dneska sehnat nějakej vhodnej chladící systém na A3640? Mám tu takovej bezpředmětnej pasivek a obávám se, že v desktopu to neuchladí... proto jsem koukal na Alzu a našel přijatélné jen toto:


    Dal bych na ní ten větší pasiv a na něj ještě větrák. Obávám se ale, aby nebyl problém v rozměrech - přecijen 040ka má 45x45mm, ale ten passive jen 40x40mm - nabude to na obtíž? 50x50 zas nevim, jak bych uchycoval k patici a hlavně v desktopu je všechno tip-top...

    #2
    Kdyz je ten chladic o neco mensi, tak je to v pohode, vetsi taky. Jen to tam musis nejak uchytit. Ja jsem si nasel starsi chladic z nejakeho Pentia I nebo 486, uz nevim, melo to stejny rozmer jako 68040. Byly u toho takove plastove packy, co se chyti pod procesor. V Alze na to maji i snad nejake lepidlo.

    Komentovat


      #3
      jo, zdá se, že lepidlo teplovodivé by byla asi nejlepší varianta... já tu nějaký kolíbky na uchycení chladiče mám a kdyžtak bych použil tu od toho passivu, co mám na kartě teď... info, že menší nevadí mi stačí a objednávám díky

      Komentovat


        #4
        On cely ten procesor je dost masivni a teplota mu zas tak fatalne nevadi, takze kdyz ten chladic me mirne mensi plochu, tak to neni problem.

        Komentovat


          #5
          Ty chces pouzit z te sady pouze ten pasiv ?

          Komentovat


            #6
            Co treba tohle http://www.alza.cz/chladic-primecool...nb2-d58195.htm, nebo tohle http://www.alza.cz/chladic-na-cipset...cer-d65098.htm, to mi prijde lepsi.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
              Ty chces pouzit z te sady pouze ten pasiv ?
              kdepak, pasiv a ten větrák... teď jsem dal Amize celkem zabrat, paříl DOOMa asi hodinu a už se mi začaly na obrazovce objevovat artefakty... zřejmě fakt hodně ten procák topí...

              Komentovat


                #8
                Ten pasiv je dost malinkaty, jestli se ti vejde, tak vem neco vetsiho.

                Komentovat


                  #9
                  tan větší má 40x40mm, CPU má 45x45mm... místo mám o něco větší, ale ne o moc a znova šaškovat s flexou na balkoně asi neni dobrej nápad

                  Komentovat


                    #10
                    ked tam nieje ziaden tak aj ten mensi bude stacit. najlepsie bude ked sa presvecis ze je urceni na nalepovanie. vyriesis tym vsetky problemi z prichytavanim (nalepis a je) ak sa bojis tak po zatvrdnuti (par dni prevadzky) kapnes na rohy sekundove lepidlo.

                    Komentovat


                      #11
                      Lepeni je fajn, ale ma to relativne velky prechodovy teplotni odpor.

                      Komentovat


                        #12
                        to ano ale je to len jedna z viacerich velicin a dost "precenovana" lebo casto je niekolkonasobne mensia ako prestup tepla medzi chladicom a vzduchom. a to este nepocitam zle prudenie vzduchu ...... Uz som vydel pecka ktore boli lepsie chladene ked mali vypnuty ventilator na procaku lebo inak na chladic ventilator hnal horuci vzduch z inej casti krabice, alebo zmenil prudenia tak ze sa vzduch tocil na mieste

                        Komentovat


                          #13
                          Mam na 060 pouzity chladic s vetrakem z pentia 1. Sedi to jako prdel na hrnec a nic se nemusi lepit. Staci jen nasunout.
                          AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                          Komentovat


                            #14
                            Nie je problem take nieco zohnat?
                            ???

                            Komentovat


                              #15
                              Podle toho kde pracujes.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X