Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga 1200 harddisk

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Pokial viem Linux ma vsetky popdorovane FS aj zapisovatelne (isty cas to neplatilo o NTFS) na druhu stranu neviem ci vsetky distribucie maju defaultne v jadre podporu pre ine ako PC particie.

    Komentovat


      #17
      no to já taky ne... většinou jsem provozoval jen Debian a distribuce z něj vycházející... a tam AmigaO(F)FS je tuším dodnes, ale nemoutne se samozřejmě defaultně...

      Komentovat


        #18
        Uf. Teraz som prisiel na chvilu domov, ale toto vsetko kym precitam tak bude rano. Dakujem vsetkym za pomoc budem skusat. Tym WRITE PROTECTED som myslel, ze mi to robi priamo na Amige a niekde na googli som nasiel navod ako zmenit informaciu disku teda ten MASK na inu hodnotu ako 0xffff alebo co tam je a ked som to zmenil tak mi to amiga odblokovala a mohol som formatovat (druhykrat som uz ten navod nenasiel). Kazdopadne ma to viac zaujima pripravit si to vsetko na WinUAE. PC disky vidim vo WinUAE, ale potrebujem komplet nainstalovat Amiga WB3.0. Nic, este som to tu vsetko neprecital takze mozno ste mi to tam uz napisali ako na to takze vecer budem skusat.

        Komentovat


          #19
          MJ: a stale aj je (prave som sa kukol)

          Komentovat


            #20
            hele, PC disky do WinUAE tahat nemusíš... nakopírul si fdd s WB a nějaký základem + všechno co chceš nainstalovat... na Aminet věci si udělej adresář, kterej mountni pod UAE jako disk... v tvém případě bych postupoval takto - jestli se pod Amigou disk tváří všelijak, tak přes HDToolBox znovu vytvořit partitions a naformátovat - jestli to nevyjde, tak lowlevel formát a nechat znova detekovat a zapsat údaje... jestli ani to nepomůže (a to bych se divil), tak do PC s nim a zpracovat FDiskem - pak už tam žádný vrtochy amiga systému nezůstanou a znova určitě půjde pod Amigou vytvořit k použitelnému stavu...

            na PC si ten disk nejdřív připrav "virtuálně", až ti bude všechno fachat, tak výsledek překopíruješ na amiga disk... nevim, jak to ještě polopaticky víc napsat

            Komentovat


              #21
              Disk naformatovany v Amige a nainstalovany WB3.0 v WinUAE, PC disk som tiez pridal, ale nevidim na nom subory iba asi styri(mam samostatny disk cisto s Amiga subormi). Ako ich zviditelnit?A dalsia vec cital som to uz kade tade, ale stale neviem ako mam kopirovat z diskety subor na disk v Amige a nasledne ho spustit? Dakujem.
              Potom vas uz nebudem tak skoro otravovat
              Naposledy upravil Host; 26.03.2009, 20:16:13.

              Komentovat


                #22
                Pro tebe bude ideální si přečíst manuál k Amize, který si můžeš v PDF stáhnout na portálu. Tohle jsou opravdu základy, které tam najdeš. Link zde.
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #23
                  Tu prirucku A1200 mam dokonca som si ju cital nejakych par dni pred tym nez mi amiga dorazila. Ale poznas to hrrrrrrrrrrrrrr. Musim vediet "vsetko" a potom to ide. Ale hladat tu a tam to ma ide niekedy z toho porazit. Rozumies jednu vec najdes v pohode, ale pre mna je to asi 10veci naraz a to da zabrat okrem toho nie je zle ak ma clovek aspon tie zaciatky pokope

                  Komentovat


                    #24
                    Tak tolik na to netlač. Nauč se pomalu dělat s Workbenchem, pak ti půjde vše mnohem lépe..
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #25
                      Ked nevidis subory, skus v menu praveho tlacitka zapnut window->show->all files.
                      ???

                      Komentovat


                        #26
                        Možná by ti pomohl tento můj článek:
                        Je to už hodně let, co jsem se začal zabývat Amigou na vyšší úrovni, než jen "vložit disketu a zapnout". Postupně jsem odhaloval kompliko...

                        Je primárně psán pro Amigistiy - Emulátoristy - začátečníky, ale když přeskočíš prvních pár odstavců až k Workbench, tak tam najdeš myslím hodně inspirace.
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #27
                          velmy pekny clanok az na jednu chybku ktorej nespravenie by vela ludi zmiatlo

                          Komentovat


                            #28
                            Jaká chybka?
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #29
                              Postup

                              Zdravim vysvetlim ti postup nahratia systemu polopate:
                              1. Pripoj HDD ku Amige.(najlespie MASTER alebo Cable select JUMPER na HDD)
                              2. Strc tam disketu INSTALL
                              3. Po nabootovani tam vloz CF-TOOLS
                              4. Otvor ju a hore v menu vyber ICONS - SHOW ALL FILES myslim.
                              5. Na diskete najdi program HD install CF alebo bez CF (to je nova veriza HD installu.) Po spusteni ti bude vykrikovat ze mas vlozit INSTALL disketu , ale ingnoruj to asi 12 krat.
                              6. Po spusteni program si ocekuj HDD a vytvor tam particie, nie vacsie ako 1.9 GB - najlespie po 800MB viac HDD.
                              7. Naformatuj ich tam.
                              8. Reset Amigy
                              9. Spusti install disketu a pusti install
                              10. Vyber si prvy HDD disk a instaluj.
                              11. Po instalacii ti vysvetlim potom.
                              WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                              Komentovat


                                #30
                                Najlepsi nieje WinUAE ale UAE a win UAE je port UAE na windows z viac user frendli rozhranim. A rovnako ako EUAE je to vzdy UAE+ine menu. Ale fakt to malokoho z citatelou bude potrebovat. rovnako ako to ze je tu v tesnom zavese za UAE ktore robi vlastne jadro.
                                Naposledy upravil zz_indigo; 27.03.2009, 17:13:31. Důvod: zla formulacia vety

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X