Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga 1200 harddisk

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga 1200 harddisk

    Pred tyzdnom som kupil A1200 s HDD. Je to moja prva Amiga v zivote a to len preto, ze som si ju nemohol dovolit v 90 rokoch. Ked som ju teda po prvy krat doma zapol tak ma uplne omracil WB3.0. Klasicky ako na PC musim tuningovat pretoze sa rad rypem v neznamom a tak som sa rozhodol nahrat si tam software. Jedina moznost pre mna je pouzit WINUAE 1.5.3 z pripojenym originalnym HDD, zkopirovat subory stiahnute z netu a s5 do A1200. Zadrhel 1.) vsetko bolo super az do tej doby, ze som nevidel ostatne PC HDD teda moj pokus bol odpisany
    2.) pri napojeni HDD s5 do A1200 som zistil ze nejde teda ho A1200 nerozpoznala

    Toto vsetko bolo klasicky zbrkle, ale len vdaka tomu, ze nemam par rokov odkrutenych na amige . Nakoniec sa mi podarilo nanovo formatovat HDD a nainstalovat WB3.0, ale nedalo mi to a znovu som to skusil, ale tentokrat uz nedokazem dat HDD do povodneho stavu a to z jedineho dovodu, ze som uz pregoogloval aj neviem co a nemam na to silu. Viem len, ze HDD bol Write protected a dalo sa to odstranit len tusim zmenou Mask v HDTools alebo ten Maximum podtym (proste ina hodnota) no uz sa k tomu neviem dopracovat kde som to nasiel. No a moja druha prosba je, ze kto mi vysvetli ako si mam pod WinUAE kopirovat programy na originalny HDD tak aby som oba videl. Tie navody tu v clankoch na formatovanie HDD som videl su perfektne nic lepsie som nevidel, ale nespomina sa tam to WRITE PROTECTED.

    #2
    Vitaj na fore! S tym Write Protected Ti asi neporadim, ale PC disky vo WinUAE uvidis, ked si v menu Hardware->HardDrives zaskrtnes polozku Add PC drives at startup. Na prenos softu z netu priamo do Amigy je najlepsia PCMCIA->CF redukcia s kartou. Za par (20?) EUR mas kompletn riesenie. Na portali je o tom komplet clanok.
    ???

    Komentovat


      #3
      Write protected? To je jednoduché, v properties u toho disku musíš zaškrtnout políčko Read/Write. Jakou verzi Winuae používáš?
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        1.5.3, píše to na začátku. Write protected je způsobeno tím, co píše Mraf. Zkus a uvidíme co dál. PC disky - musíš v nastavení WinUAE mít zatrhnuto něco jako mount PC drives on startup.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je Ivan75 Přejít na původní příspěvek
          1.) vsetko bolo super az do tej doby, ze som nevidel ostatne PC HDD teda moj pokus bol odpisany
          Ve WinUAE je nastavení, aby se ti ukazovaly i disky z PC. Elegantnější a funkčnější řešení je použít nějaký adresář na PC disku jako disk do Amigy. Já třeba mám adresář "D:\Hry\_Emu\Amiga\" a v něm mám nasypané veškeré věci, které souvisí s Amigou. Ve WinUAE pak v záložce Harddrives kliknu na "Add Directory" a proklikám se k danému adresáři.

          Musíš si dát jenom pozor na pojmenování tohoto "disku" v Amize - WinUAE. "Device Name" bych napsal třeba "DH1" a to "Volume Label" si napiš "PCDISK" například. To DH1 je pouze logické pokračování - tvůj primární disk z Amigy se hlásí obvykle jako DH0, takže potřebuješ nastavit cokoli jiného.

          Autorem citovaného textu je Ivan75 Přejít na původní příspěvek
          2.) pri napojeni HDD s5 do A1200 som zistil ze nejde teda ho A1200 nerozpoznala
          Pravděpodobně došlo k rozkopnutí RDB partition při zapojení do PC. Těžko říct, jak se to stalo. Obecně se dneska disky z Amigy do PC fyzicky nezapojují, je lepším řešením je data přenášet skrz CF kartu. Nemáš ale asi moc jiných možností, než harddisk naformátovat. Budeš potřebovat disketu "Install 3.0", respektive program "HD Toolbox", který je součástí této diskety. Disk zapoj do Amigy, nabootuj z diskety a pak postupuj podle nějakého návodu na Portále. Není to těžké, jenom to chce trochu pozornosti.

          Nezapomeň, že Windows nevidí RDB partition na amigáckém disku. Tj. ve správci disků bys měl vidět "neznámý disk", ale v průzkumníkovi neuvidíš nic - jedině v emulátoru v položce "Harddrives" skrze tlačítko "Add Harddrive" bys měl disk přidat a z něj bootovat. Pokud vím, tak není možné RDB partition vytvořit na PC (resp. v emulátoru je možné disk přeformátovat, ale došlo-li k poškození samotné partition, tak musíš v Amize výše naznačeným způsobem). Je možné, že pokud jsi laboroval pod Windows se správcem disků, tak jsi nechtěně RDB partition rozkopnul. Takže Install 3.0 a čistý formát od začátku.

          Pakliže nemáš úplně nejhlouběji do kapsy (investice pod 1000 Kč), doporučil bych pouvažovat nad investicí do CF-IDE redukce, detaily najdeš na Portálu, stačí použít tlačítko na vyhledávání a najdeš všechny potřebné informace. Život s Amigou je pak jednodušší.

          Snad to trochu pomůže.
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
            Pokud vím, tak není možné RDB partition vytvořit na PC (resp. v emulátoru je možné disk přeformátovat, ale došlo-li k poškození samotné partition, tak musíš v Amize výše naznačeným způsobem).
            Možné to samozřejmě je, dělám to celkem často. Je však nutné zapnout WinUAE s parametrem -disableharddrivesafetycheck, jinak tě to na RDB nepustí. Pak je to klasika jako na skutečné Amize - HDToolBox a vše normálně jde. Kdysi to zlobilo ve chvíli, když byl na disku nastaven oddíl na PC, ale to pak stačilo daný oddíl pod PC smazat a vše jede v pohodě.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              Tohle mi právě nefungovalo - ne s CF kartou. Možná blbá čtečka. Na normálním disku by to mohlo fungovat, nezkoušel jsem. Ale myslil jsem si, že by to mělo jít (koneckonců tento parametr jsem sám kdysi vygooglil a podělil se o něj snad i na fóru).
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                1.5.3, píše to na začátku.
                Sem eště chrápal poránu
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                  Tohle mi právě nefungovalo - ne s CF kartou. Možná blbá čtečka. Na normálním disku by to mohlo fungovat, nezkoušel jsem. Ale myslil jsem si, že by to mělo jít (koneckonců tento parametr jsem sám kdysi vygooglil a podělil se o něj snad i na fóru).
                  Já s tím měl z počátku problémy, ale právě ten parametr a odstranění oddílů mi vše vyřešilo...
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    ad kolize s PC disky: určitě vždy amigácký HDD házet na kšandu samotný jako master a v BIOSu pro jistotu zakázaný ten jeho primitivní virus check...

                    ad porubání disku PC systémem: stalo se mi to jen jednou a to, když BIOS PC blbě detekoval disk a WinXP se to pokusilo opravit nějakým zvláštním způsobem...ale to už je dávno, ani nevim, co to bylo za desku... vyřešil jsem to tak, že jsem BIOSu zakázal detekci toho disku a WinXP si už poradily samy...

                    Takovéhle přípravy ale osobně dělám tak, že na PC mám obraz (je jedno, zda přesný v HDF nebo v direktoráři osubory) Amiga disku - jakmile dělám větši úpravy, tak na něm ve WinUAE, následně projedu antivirákem, abych si nezatáhl nějakej bordel (poučen nedávnými zkušenostmi) a potom pozměněný obsah překopíruju na amigáckej disk (flashku)... tj. nikdy nic nerobím s originální diskem dokud nevím, že to bude stopro fungovat a něco se nepopatlá...

                    Komentovat


                      #11
                      Tohle dělám taky a určitě to doporučuji každému. Jenom dodám, že kopírování souborů (nejde-li o HDF) PCdisk - AmigaDisk dělat zásadně pod emulátorem (názvy souborů).

                      Ještě dodám, že WinXP by s AmigaDiskem neměly dělat automatizovaně nic
                      (leda bios u nějakých systémů), takže leda nějaký software po spuštění a podobně. Oproti tomu pod Win98 stačilo nabootovat a disk byl v čudu (bolestivá zkušenost).
                      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                      Komentovat


                        #12
                        Tak Amiga disk by na PC jaksi nezobrazil, takže kopírovat tímhle způsobem je už od základu blbost..
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #13
                          A to je také pravda . Zaseklo se mi to v hlavě od rozbalování LHA archivů pod Win...
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #14
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #15
                              2 Prober: pokud vím, tak Linuch má podporu čtení amigáckých partitions už hodně dlouho (teď nevim, zda i zápis na ně)... takže kdybysme se oprostili od win, možné by to bylo, ale názvy souborů by tím samozřejmě neutrpěly... to ostatně ani pod win, kdyby to uměly - maximálně by zařvaly atributy a komentáře, s kterými Win nepočítají (viz. LHA archívy rozbalené pod nimi)...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X