Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Benefactor CD32

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Benefactor CD32

    Chci se zeptat zda tu někdo má originál Benefactora ve verzi pro CD32?
    Je to jedna z mých nejoblíbenějších her (kdo nezná, tak ať si přečte recenzi třeba v Amiga CFP ), takže poté, co jsem ji dohrál a vydražil originál disketové verze jsem se začal pídit i po jeho verzi pro CD32 (sice ta 'vylepšená' grafika v menu je podle mě horší než v disketové OCS verzi a hudba v audio stopách mi taky nepřijde lepší, tak má i jedno plus v rozšíření ovládání na všechna tlačítka na CD32 joypadu).

    Originál pro CD32 se mi zatím vydražit nepodařilo a tak jsem si z netpělivosti stáhnul iso (dokonce dvě různé verze) a vypálil, ale u obou se projefuje chyba, která v disketové verzi není - pokud postavička Benefactora spadne (například v třetím levelu) do vody (což namená smrt), tak začne klesat ukazatel energie, asi v polovině se zastaví a hra je tuhá, pomůže jen reset.

    Takže bych chtěl poprosit případného majitele originálky, jestli by to nemohl zkusit, zda je to obecná chyba v CD32 verzi, nebo je jen u kopií.

    A všem ostatním tuhle super hru vřele doporučuju

    #2
    Tak CD 32 verzi jsem nehrál a ani ji nevlastním ale musím se jen připojit s názorem, že je to úžasná hra. Dokonce si pamatuji, jak jsem jednou nebyl schopnej překonat jeden level a celou noc v práci, tedy pokud to šlo, jsem přemýšlel, jak to mám udělat..přišel jsem na to, hned ráno jsem to pustil a level prošel..njn

    Komentovat


      #3
      hele, já CD32 verzi taky jako neměl, ale pokud si dobře vzpomínám, tak kamarád ano - můžu mu zkusit brnknout, ale nezaručuju, že si po těch letech bude pamatovat, jestli Beník po hapání do vody vytuhnul...

      Komentovat


        #4
        Zase tak to nespěchá ... teď jsem stejně žádného na eBay neviděl dražit (CD32 verzi ... disketová je vcelku běžná).
        Ale když mu napíšeš, ať to zkusí, až bude mít čas, budu rád
        Prostě než ho začnu případně dražit, tak by mě zajímalo, jestli mi bude blbnout i originál
        Nikdo jiný tady na fóru originálku nemá?

        Komentovat


          #5
          Mám tady CD32 verzi ve WHDLoadu, bez audio tracků (1.6MB). Na vyzkoušení stačí?
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            tys mě špatně pochopil - já psal, že jí měl - Cd32 už nemá dobrejch šest let, takže to není o tom vyzkoušet, ale jestli si to pamatuje

            Komentovat


              #7
              MisticJoe: tak to jsem to špatně pochopil, mě to vyznělo tak, že ji měl a tedy možná ještě má Extra mu kvůli tomu volat nemusíš, ale až se uvidíte, tak se zeptej

              Prober: Díky za tip, tohle mě taky mohlo napadnout, když už ho mám v balíku KGWHD Takže jsem ho zkusil (samozřejmě je to bez hudby vzhledem k absenci audio stop) ale důležité je, že tady se hra při pádu Bena do vody nekousne. Soubory v balíku WHD jsou identické se soubory na CD, takže bych si tipnul, že to nebude chyba přímo ve hře, ale spíš v kopii. Nejspíš jsou špatně grabnuté audio stopy (v těch dvou verzích na netu je vždy zvlášť datová stopa a zvlášť audio stopy ve wavu, které se v obou verzích nepatrně liší, a jedna je pak na začátku nebo na konci levelu přehrává pusunutě), takže je možné, že když Ben zemře, tak se má přehrát nějaká audio stopa, což se nepovede a hra vytuhne

              Vzhledem k tomu, že originál CD32 verzi tu asi nikdo nemá (i na eBay moc není k vidění ) tak rozšířím svou původní otázku ... nemá někdo alespoň funkční kopii?

              Komentovat


                #8
                zdrávas, samozřejmě jsem na to zapoměl, nicméně jak se zdá, chyba bude tedy opravdu v kopii...

                nicméně funkční kopii si můžeš vytvořit z té WHD CD32 verzi v kombinaci s tou, co máš... no ni?

                Komentovat


                  #9
                  No to právě asi těžko, jak jsem psal mám dvě verze (obě tvoří datová stopa zvlášť + audio stopy ve wavu) a soubory v datové stopě jsou identické s těmi ve WHD balíku (jak ve velikosti tak i v obsahu). Takže chybu bych zatím viděl spíš v těch wavech. V těch dvou verzích se liší, ikdyž jen nepatrně, velikostí, a u jedné verze se pak přehrávají posunutě, takže je klidně možné, že je tam i nějaká společná chyba. Nicméně s tímhle mi WHD nepomůže, to chce originál nebo alespoň kvalitní kopii

                  Komentovat


                    #10
                    no otázkou je, zda šahá program přímo na určité místo na cd, nebo vybírá jen tracky... každopádně jestli šahá pouze na místo na CD, tak by se dala udělat jedna veliká audiostopa, která by vyplnila zbývající místo a tím by se zajistilo, že vždy najde požadovaná data...

                    Komentovat


                      #11
                      Tak wavy kopni do mptrojky a přehrávej si to manuálně
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        MisticJoe: Jasně, to by mě taky zajímalo, jak to ta hra přehrává, ale pravděpodobnější mi přijde, že nepřehrává tracky, ale od určitého místa (tipuju podle toho, že u té jedné verze dojde k přehrání konce jedné audio stopy a pak ještě přehraje další). Ještě mě teď napadlo, že můžu zkusit vypálit jen datovou stopu bez audia, jak se to bude chovat. A pak i ten tvůj nápad udělat ze všech audio stop jen jednu, uvidím

                        Chjo ... proč, když už z toho někdo dělá image, tak ho neudělá pořádně

                        Komentovat


                          #13
                          Ja si pametam jednu hru na PC-cku a tam to prehravalo audiotracky. a bolo to dost blbe takze stacilo do mechaniky dat hociake audio CD

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                            Tak wavy kopni do mptrojky a přehrávej si to manuálně
                            To už si je můžu rovnou stáhnout třeba z ExoticA:
                            http://www.exotica.org.uk/wiki/Benefactor_(CD%C2%B3%C2%B2)
                            a nemusím nic převádět

                            Ale stejně si nemůžu pomoct, hudba v disketové verzi se mi poslouchá líp

                            Komentovat


                              #15
                              zz_indigo: Tohle by u CD32 nešlo, ta se po otevření restartuje ... leda ji jednoduše upravit, aby to nedělala

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X