Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Výměna baterie na DCE Blizzard 1260

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Výměna baterie na DCE Blizzard 1260

    Baterka v mém toweru už neutáhne hodiny. Rád bych na Blizze dal takový ten soklík na baterku, aby se časem dala vyměnit bez pájení. Na co si mám dát pozor? A je nutný k tomu soklíku dávat diodu?(předpokládám, že ne, na tomhle blizzardu je baterka už rovnou, takže to není změna z akumulátoru)
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    dobre si pozri tu baterku. ono tie somariny vyzeraju rovnako aj ked su alkalicke aj nabijacie

    Naco si dat pozor? Staticka elektrina. A nepouzivat trafopajku.

    Komentovat


      #3
      Takže hotovo, téměř bez problému. Jen ten soklík jsem musel trochu zbrousit.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        2 zzindigo: Vysvetli mi proc se nesmi pouzivat obyc trafopajka. Dikes
        AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

        Komentovat


          #5
          asi kvůli tý statický elektřině. Ale já zatim pájel doma všechno trafopájkou a problém nebyl. Stačí jí uzemnit.
          Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

          Komentovat


            #6
            Stale nerozumim. Trafopajka nejak na sebe taha statickou elektrinu? Jinak jak rikas, kdyz jsem pajel neco citlivejsiho, vzdy jsem dal dratek na pajku a nulak(dle rad zkusenejsich). Ale stale me nikdo nevysvetlil, proc obyc trafopajka a staticka el. jdou ruku v ruce...
            AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

            Komentovat


              #7
              Podle me je na pajecim ocku diky velkemu proudu take docela velke magneticke pole, takze se pak na necem okolo muze naindukovat docela velky naboj a neco to sesmahnout. Ono vlastne bude docela velke magneticke pole i kolem trafa a celou tuhle vec clovek musi priblizit k plosnaku.

              Ja mikropajku mam, takze neposoudim, jak je trafopajka nebezpecna. Amiga s tim asi nebude mit problem.

              Komentovat


                #8
                Mrafe, kluku jeden ušatá, se zdáš jako šikovnej kutil, nechceš mi vyměnit baterku i v mém třílitru? že bych přivez, ty bys udělal "páj, páj" a bylo by? celkem mě rozčiluje, jak mi ty hodiny letěj nezříženě jak Button v BrownGP a ještě si nepamatujou kolik bylo při poslednim zapnutí...

                Komentovat


                  #9
                  Jestli je to baterkou nevím, nicméně jsou tu i šikovnější. Ale pokud není vyteklá neměl by být problém.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    Ty Ni-Mh akumulatory jsou celkem shit. Pokud se ta Amiga nezapina moc casto, skoro nic nevydrzi, mozna 2 roky, docela urcite to je tim.

                    Pokud mas nejaky merak, zmer na te baterii napeti (je to fakt dost snadne). Kdyz bude mensi jak 3V, jako ze bude, je to tim.

                    Komentovat


                      #11
                      no vyteklá neni (je to knoflajz), ale on tam okolo bude asi i ještě jeden problém, viz. v tématu o mém třílitru... a ty se mi zdáš takovej šikovnej a co se vzdálenosti týče i dostupnej
                      samo nebudeš škodnej, nějaké to pivko nechám prolít tvým hrdlem

                      Komentovat


                        #12
                        Tak knoflík je v poho, pokud možno tam dám ten soklík.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          zlatej, tak se nějak dohodnem přes SZ, ale viděl bych to nějak o víkendu, kdyby se ti to teda hodilo.

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X