Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Nějaký pěkný blanker/screen saver

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Tak ale mnohem pomaleji než Shell
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #17
      Podla rychlosti kliknutia na Boot with no startup-sequence
      Neboj, keby som si nemyslel, ze vo svojej dobe bola Amiga lepsia ako vsetko naokolo, nevlastnil by som ju Co sa tyka sucastnych strojov, daju sa s Amigou porovnavat fakt len cenovo
      ???

      Komentovat


        #18
        2 wolfus: hned? že už u tebe též propuká stav zapomění? když si vzpomenu, že se zkontrolovalo těch 1MB paměti při nabíhání BIOSu, pak člověk čučel minimálně 5 vteřin na Starting MS-DOS x.x..., poté, aby se dalo PC normálně využívat, se spustil hi-mem a připadné EMM386, což zabralo taky nějakou dobu načítání a "himem is checking..." hláška vydržela též alespoň 4 vteřiny... pak natáhnout ovladač myši (obvykle také probíhala kontrola, zda na daném portu opravdu je), ANSI ovladač, češtinu a pak ješě koukat, než se nastartuje VC nebo NC... kdepak, ani tehdá PC nenabíhalo tak rychle

        Komentovat


          #19
          A hlavně, pánové, Amiga naběhla do hezkého okeního systému s ikonkama, kdežto MS-DOS nastartil do čeho, no...?

          Neřikám že VC/NC byli špatný, ale přece jenom WB je o něčem jiném, že...

          Komentovat


            #20
            A to ma na tom sere najviac. WB bol revolucny a sakra dlho najlepsi a dnes si 90% ludi mysli, ze pred Vistackym Aerom alebo Leopardom nebolo nic.

            Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
            2 wolfus: hned? že už u tebe též propuká stav zapomění? když si vzpomenu, že se zkontrolovalo těch 1MB paměti při nabíhání BIOSu, pak člověk čučel minimálně 5 vteřin na Starting MS-DOS x.x..., poté, aby se dalo PC normálně využívat, se spustil hi-mem a připadné EMM386, což zabralo taky nějakou dobu načítání a "himem is checking..." hláška vydržela též alespoň 4 vteřiny... pak natáhnout ovladač myši (obvykle také probíhala kontrola, zda na daném portu opravdu je), ANSI ovladač, češtinu a pak ješě koukat, než se nastartuje VC nebo NC... kdepak, ani tehdá PC nenabíhalo tak rychle
            Neviem, moje prve PC malo uz W98SE Klasicky PCckar som nastastie nebol nikdy. DOSBox do VC nabieha asi sekundu
            ???

            Komentovat


              #21
              muhehe, no vidiš... a teď si ještě k tomu připočti, co bylo u nás k dispozici za PCčka v letech 88-92... i v tom devadesátém druhém bylo běžné domácí PC vybaveno 20MB MFM harddiskem, 1MB RAM, 286/12Mhz a CGA nebo EGA grafikou... 286/20Mhz s 2MB RAM a 40MB IDE, MCGA a barevným 14" monitorem měli za těžké peníze jen ti, co měli tatínka na vnitru... a to neberu fakt, že tehdejší Seagaty (vesměs dvou až třípatrové při této kapacitě) disponovali závratnou přenosovou rychlostí okolo 150Kb/s a rozbalit z ARJ hru s 80ti a více drobnými soubory byla zábava na hodinku, během které si koukal akorát na B/W DOSové okýnko... kdepak, Amča drtila PCčka ještě v dobách 98ček, co se týče user/system friendly... akorát ten nový soft bohužel pokulhával...

              Komentovat


                #22
                A tak zas 98ka uz bola tak 50:50, ale musela to byt SE verzia ) Po 10 rokoch sa im podarilo vyrovnat naskok a aj to len vdaka absencii Amiga hardwaru. Keby vtedy vysiel OS4, co teda mohol, lebo "sucasny" PPC Amiga HW uz vtedy bol, bol by Windows moralne v pytli este tak na dalsich 5 rokov...
                ???

                Komentovat


                  #23
                  ...a do toho si zapomněl připočíst cool mono PC speaker oproti Amiga stereu...


                  Šmarjá já bych někoho zabil...

                  Komentovat


                    #24
                    jo, stačilo málo a mohli jsme dneska frčet na Amigách s Cell procákem a provozovat cool AmigaOS 8.1... no jo no... nezbývá, než si povzdechnout a dál pracovat na tom stroji času...

                    Komentovat


                      #25
                      Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                      ... a RAMku si user kupuje, aby si užil ten spešl sidebar a čupr indexaci - podle představ MS vlastně takový běžný user ani nic víc ke štěstí nepotřebuje...
                      A ty že sháníš blanker / screensaver?

                      Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                      ... já se nedivim, že jsou na PC i dneska lidé, kteří na mají 2Ghz procák a 1GB RAM, provozují na nich jako blesk 98čky a nic jim ke štěstí neschází...
                      To pozor, W98 s RAMkou nad tuším 256 MB (nebo podobná hodnota) se začnou krutě spomalovat!
                      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                      Komentovat


                        #26
                        ad1) to je něco naprosto, ale naprosto jiného
                        ad2) toho jsem si nikdy nevšiml a je tomu tak dva roky, co jsem si testovně zkoušel doma nainstalovat na 1GB Ram Win98 ...a nic... sfištělo to jak bába poránu do Lidlu pro Rum za bratru 50Kč... teda ale já vedu doma SEčka... jestli úplně první edice Win98 měla s >256MB problémy netušim, ale nějak se mi to stejně nezdá...

                        Update:

                        sakryš, už mi zase nejde editovat... tak teď jsem na to koukal na panu googlovi a našel, že ten limit je právě 1GB, přičemž pokud je víc Ram, tak MS varuje, že může dojít k nestabilitě systému...

                        Komentovat


                          #27
                          Udělal jsem pokus s A500 KS1.2, 0,5MB CHIP, 0,5MB Slow FAST, 4MB Real FAST, DF1.

                          1) mapROM 3.1
                          2) mount RAD: 3MB
                          3) install WB3.1: to RAD:

                          Boot 11s (z toho 4,5s reset)

                          Jinak blanker z WB3.1 je dobrej, ale na 68000/7 trochu pomalej!
                          reKTor
                          Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X