Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A500 a CF karta

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A500 a CF karta

    Ahoj, měl bych dotaz, zda někdo řešil připojení CF karty do A500. Jestli ne, tak jak mám připojit k tomuto modelu HDD ?
    Jsem úplný začátečník, respektive před cca 20 lety jsem vlastnil A500 a znovu jsem ji oprášil.
    Potřeboval bych úplný návod jako pro blbce. Není problém něco zbastlit, ale nemám naprosto žádný čas na výzkum.
    Díky

    #2
    Musis mit pro A500 nejaky HDD radic a pak neni problem pripojit CF kartu.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Bohuzel do A500 v zakladu nelze. Takze jedine napriklad takhle:
      Code:
      http://www.aukro.cz/item632683538_amiga_500_hdd_1gb_alfapower_500_3_mb.html

      Komentovat


        #4
        teda nechci tvrdit něco, co by nebyla pravda, ale někde vzadu v hlavě mi vyvstává to, že do A500 se dá nabastlit MFM HDD... alespoň, co si tak pamatuju, měl takhle řešenej HDD Lewis... ale možná se pletu...
        CF každopádně ale bez řadiče půjde ztuha...

        Komentovat


          #5
          zatím moc díky za rady. Koukal jsem na ten odkaz a ta deska nevypadá nijak složitě.
          Pár SIPů a PALů, asi by to šlo zbastlit i doma a zavřít do nějakého CPLD.
          Nevíte někdo zda se dá sehnat zapojení od nějakého řadiče ? Nejraději IDE. Do těď jsem si myslel, že k A500 se dá lehce připojit SCSI.
          Pak mám ještě dotaz, zda z těchto médií umí A500 bootovat a kolik paměti se dá do ní nacpat nejvíce a jestli to znamená nějaké úpravy v systému.
          Zatím moc díky za rady

          Komentovat


            #6
            Interni CFIDE radic existuje, bohuzel ale vyzaduje ROM 37.350 z A600.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              a nevíš náhodou zda se dá někde sehnat tato ROM nebo radši její výpis ?

              Komentovat


                #8
                Koupit se da tady
                https://www.vesalia.de/e_kickstart[150].htm
                a klidne ti ji poslu mailem, pokud mas EPROM a programator

                Ten radic lze taky koupit hotovy, myslim, ze to nejaky Polak prodaval.
                Naposledy upravil Solaris104; 20.05.2009, 21:17:23.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #9
                  moc díky, jestli můžeš pošli mi SZ.
                  a nevíš náhodou, zda se z toho dá natáhnout i systém nebo se musí pořád používat nějaká disketa ?
                  Tvé rady naprosto předčily mé očekávání, prostě kdo umí ten umí.

                  Díky moc
                  Naposledy upravil Solaris104; 21.05.2009, 20:36:25.

                  Komentovat


                    #10
                    Drivejsi verze A600 kickstartu nemeli nebo mely problematicky IDE driver (neslo bootovat). Sazka na jistotu je 37.350, ale i 37.300 muze byt pro bootovani z IDE HDD pouzit (obcas nekdo hlasi problemy s kapacitou, ale s 2GB by se mel vyrovnat).

                    Komentovat


                      #11
                      Já k A500+ používám IDE AlfaPower řadič s 8smi MB Fast EDO Ram a 250MB HDD a funguje/bootuje spolehlivě. Škoda, že si propás ten na Aukru, zabil bys dva problémy jednou ranou - HDD a FastRam...

                      Komentovat


                        #12
                        Myslim ze i na Aminetu jsou nejaka schemata k A500 IDE radicum. Nikdy jsem to stavet nezkousel. Kvuli bootovani maji tyhle radice vlastni EPROMku, ze ktere se natahnout potrebne veci.

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                          teda nechci tvrdit něco, co by nebyla pravda, ale někde vzadu v hlavě mi vyvstává to, že do A500 se dá nabastlit MFM HDD... alespoň, co si tak pamatuju, měl takhle řešenej HDD Lewis... ale možná se pletu...
                          CF každopádně ale bez řadiče půjde ztuha...


                          Zdravím MysticJoe!
                          Nakousls tady zmínku o HDD MFM.
                          Já kupříkladu mám redukci do Zoro Slotu pro ISA karty s PeCka.
                          A právě jsem také zkoušel i MFM. No a na základě této skutečnosti jsem si zbastlil ISA Slot přímo do Expanzky A-500. Mohu poskytnout i Fotéčku,
                          pokud je libo. No a pokud je Driver,mělo by tam makat snad vše.
                          Bye-EXA-Ostrava

                          Komentovat


                            #14
                            ten ISA slot přímo do Amigy je bezva nápad. Jestli mohu poprosit pošli mi foto.

                            Komentovat


                              #15
                              2 EXA: jen víc takovej šikovnejch lidí jako si ty!

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X