Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A500 rev. 6a - 1 MB Chip

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A500 rev. 6a - 1 MB Chip

    Vzhledem k tomu, že jsem sehnal turbínu do A500, tak jsem začal bádat jestli jde rozšířit Chip RAM na A500. Důvod je prostý, WHDLoad... A tady o tom není žádná ucelená informace. Takže jde to dvěma způsoby, už jsem oba testnul, týkají se pouze desky rev 6a. Ta už má možnost přidat paměti klasické 256kx4 DRAM 20pin DIP. Ano a fakt to chodí, dopájíte RAMky a přehodíte switche JP2 a JP7a. Oba z pozice 1-2 do pozice 2-3. Nejsou to klasické switche, musí se udělat přeškrab a nová propojka.
    Druhou možnost jsem našel na Aminetu, lze použít klasické půlmegové rozšíření k A500. JP2 přehodíte do polohy 2-3 a u JP7a uděláte jen přeškrab mezi 1-2. Bacha tohle nefunguje s rošířením od C= A501. Rozšiřující karta je pak Chip, nikoliv Slow. Podobná úprava by měla chodit i u A500 s deskou rev. 5, nicméně tam je třeba si opatřit Agnus 8372A, pokud je v desce Agnus 8371, což většinou je.

    Fotek k tomuhle snad netřeba, stejně nemám foto před, ale můžu udělat po úpravě.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    Sveho casu jsem znamym rozsiroval pamet na 1MB Chip u A500 napajenim pametovych chipu primo na motheboard. Je to opravdu jednoduche. Dokonce jsem i vyvedl dozadu prepinac, kde si uzivatel mohl volit mezi Chip a Slow Fast RAM. Nektere starsi hry totiz pocitaly jen ze Slow Fast a ne s Chip RAM.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Ještě jsem zapoměl, že u napájení ramek přímo na board ztratíte možnost používat Slow Fast v trapdooru. Úprava se řešila tady i na EABu, ale je to už složitější, takže jako bastlíř začátečník jsem se do toho zatím nepouštěl.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        ad ty staré hry - pro Amigy je nějaká utilita, která rozdělí ChipRAM napůl, přičemž ta druhá půlka se tváří jako Slow... ale na jméno si teďka zaboha nevzpomenu, ale na A1200 jsem ji kdysi využíval celkem hodně...

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
          Vzhledem k tomu, že jsem sehnal turbínu do A500, tak jsem začal bádat jestli jde rozšířit Chip RAM na A500. Důvod je prostý, WHDLoad... A tady o tom není žádná ucelená informace. Takže jde to dvěma způsoby, už jsem oba testnul, týkají se pouze desky rev 6a. Ta už má možnost přidat paměti klasické 256kx4 DRAM 20pin DIP. Ano a fakt to chodí, dopájíte RAMky a přehodíte switche JP2 a JP7a. Oba z pozice 1-2 do pozice 2-3. Nejsou to klasické switche, musí se udělat přeškrab a nová propojka.
          Druhou možnost jsem našel na Aminetu, lze použít klasické půlmegové rozšíření k A500. JP2 přehodíte do polohy 2-3 a u JP7a uděláte jen přeškrab mezi 1-2. Bacha tohle nefunguje s rošířením od C= A501. Rozšiřující karta je pak Chip, nikoliv Slow. Podobná úprava by měla chodit i u A500 s deskou rev. 5, nicméně tam je třeba si opatřit Agnus 8372A, pokud je v desce Agnus 8371, což většinou je.

          Fotek k tomuhle snad netřeba, stejně nemám foto před, ale můžu udělat po úpravě.

          Zdravím !
          Kdybys měl omylem desku A-500+,jsem Ti ochotnej tam dobastlit 2MB RAM.
          Dělal jsem to kdysi všem Amigistům na Ostravě tzv.na počkání.
          Co Ty na to,máš zájem?

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
            Ještě jsem zapoměl, že u napájení ramek přímo na board ztratíte možnost používat Slow Fast v trapdooru. Úprava se řešila tady i na EABu, ale je to už složitější, takže jako bastlíř začátečník jsem se do toho zatím nepouštěl.

            Jo a ještě jsem opoměl dodat,že se dá dobastlit do A-500 i do A-500+ RAMka,
            která se bude chovat jako 1MB Chip + 1MB Fast + 256kB Slow Fast !!!
            Mám doma takovýhle udělátko .

            Komentovat


              #7
              2 EXA: hele a je reálný dobaslit na A500+ desku 2MB Chip i v případě, že mám trapdooru 1,8MB Fast? tj., že se to mezi sebou nebude hádat? To bych pak měl v A500 interně 4MB Ram a to už je minimum na DOOMa
              kdyby jo, tak to bych neváhal a okamžitě tě otravoval!

              Komentovat


                #8
                Doom chce 020+.
                reKTor
                Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

                Komentovat


                  #9
                  To chces vazne hrat Dooma na A500+? To je realny masochizmus... Ale to nic, mna Doom nebavil ani v dobe, ked vysiel, nieto este teraz.
                  ???

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                    2 EXA: hele a je reálný dobaslit na A500+ desku 2MB Chip i v případě, že mám trapdooru 1,8MB Fast? tj., že se to mezi sebou nebude hádat? To bych pak měl v A500 interně 4MB Ram a to už je minimum na DOOMa
                    kdyby jo, tak to bych neváhal a okamžitě tě otravoval!

                    Nééé,tahle kombinace momentálně nejde! To už bys chtěl moc.

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                      2 EXA: hele a je reálný dobaslit na A500+ desku 2MB Chip i v případě, že mám trapdooru 1,8MB Fast? tj., že se to mezi sebou nebude hádat? To bych pak měl v A500 interně 4MB Ram a to už je minimum na DOOMa
                      kdyby jo, tak to bych neváhal a okamžitě tě otravoval!

                      Jo-Sorry. Ted jsem si ještě vspoměl,že před časem někdo v Polsku dělal s A-500 nějaké Harakiri a pomocí Gary adapteru tam napchal ty 4MB.

                      Ale jaká byla konfigurace,atd. to po mě nechtěj.

                      Viděl jsem to v Amiga Klubu v Ratiborzi,tak před 15lety.

                      Komentovat


                        #12
                        tož to víte, že bych na tom nepařil Dooma, také za tím byl mrkáček... jen že to byl na PC jeden z minimálních požadavků, tak se mi to nějak v tu chvíli vybavilo...
                        škoda, že by to nefachalo... no tak si vystačim s 2,3

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X