Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

ED disketová mechanika

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    ED disketová mechanika

    Mám 2 kusy týhle mechaniky od sony. Jednu plánuju do PC s Catweaselem. Zajímalo by mně, jestli je nějaký způsob použití v amize. Třeba jako snadná úprava na HD amiga mechaniku nebo tak něco... Jako klasické amiga DDčko je mi líto ji rozvrtat, vzhledem k tomu že se jedná nepoužité mechaniky.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    ED jsem nikdy na vlastní oči snad neviděl, 2.88 je krutá kapacita... ale spíš než problém v tom, jak jí rozchodit v Amize bych viděl nedostatek médií...

    Komentovat


      #3
      Média? Pche, s tím si poradím, stejně to mám tak na vyzkoušení, težko už na ně budu ukládat data k archivaci. Pájka nebo vrtačka posune dírku do správných míst a zbytek vyřeší přelepka. Co na tom, že magnetický kotouček na to není uzpůsoben... V roce 1994 byly HD diskety dost drahé, DDčko se pořídilo i míň než za 10 korun. Stačilo dodělat dírku... 9 z 10 disket chodilo zcela bezproblémově a kotouček také nebyl uzpůsoben jak všude varovali

      Právě ED mechanika má dvě rychlosti podobně jako HD do amigy. 300 a 600 otáček za minutu. No a amigácký HáDéčko má 150 a 300. Přepínání HD a DD by tedy vyřešit šlo poměrně jednoduchou úpravou (ve skutečnosti by se zapojilo HD a ED), ready a diskchange signál půjde nejspíš vyřešit také. Otázkou jsou ty otáčky... Amiga potřebuje polovinu.

      Áha, tak jsem to ještě špatně pochopil, rychlost čtení je sice dvojnásobná ale otáčky ne, tímto se omlouvám za dezinformaci. Tudíž všechny režimy ED disketky jedou na 300 rpm.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        no takovéhle fígle jsem s DD dělával také, ale úspěšnost jakou píšeš jsem v dlouhodobém měřítku nezaznamenal jsem zvědav na výsledek a držim palce

        Komentovat


          #5
          Ono dost záleželo na mechanice, kterou jsi měl, já měl nejdříve Teaca a pak Mitsumku. A ten Teac byl na tyhle pokusy lepší, dejmetomu 19 z 20. Mitsumka na tom byla asitak 17 z 20.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            Technicke riesenie spomalenia otacok nie je az taky dramaticky problem, mam s tym uz nejake skusenosti. Riziko vznika pri kroku motorceka ktory, pri otackach 150rpm prenasa vybracie do celej mechaniky a mechanika je tym padom nestabilna. Cim nizsie otacky tym je plynulost chodu (hladkost otacok) citelnejsia. Jednoducha skusak, ak mate niekto Chinon 357a a skusli ste potocit diskom je otacanie uplne hladke, ak si zoberiete nejaku Mitsumi a zopakujere test potocenia diskom, je otacanie tvrde a sekane. Pricinou je mechanicke riesenie cievok a magnetu co dava do chodu otacanie disku. Tych mechanik ktore znesu tak drasticky zasah do chodu motora je naozaj malo. Dalsi faktor je ten, ze mechaniky maju senzor a citaju Index signal, ak sa otacky nechoduju z 300rpm + - nejake desatiny, mechanika nedovoli zapisovat ani citat, jednoducho hodi error. To sa da samozrejme elektronicky osetrit.
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #7
              Takže sen o jednoduché předělávce ED mechaniky na amiga HD mechaniku se rozplývá. Mám doma ještě od Krtka tu upravenou sonku o micronicu, jenže ta nechce zapisovat a ani moc číst. Napadá mně, že bych ji mohl rozebrat a toho švábíka přepájet do stejné mechaniky (Sony 920 něco) mám víc druhů, tak bych při troše štěstí mohl najít stejnou.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                Hmmm... tu SONY od Micronic som nikdy nemal, mal som iba moznost vidiet zopar fotiek ako je tam napajkovany ten GAL. SONY 920e ma male koliecko motorceka co sposobuje nerovnomerny chod otacok a to sposobuje ten problem Read/Write error. To same mechanicke riesenie ma aj Teac 235HF. Dalsi aspekt, preco je pri 150rpm nedokaze mechanika zapisat na HD diskutu data je samotna disketa. Starsie diskety co mam uz zopar rokov doma funguju v poriadku. No tie novsie Verbatim, co maju uz aj plastove okienko nie kovove, ako volakedy tak s nimi si uz tazko poradi aj original Chinon 357a. Ide iba kazda druha. Takze ako si to zhrnieme, dolezite je mat mechaniku ktora ma fakt kvalitne mechanicke prevedie myslim tym motor. A za druhe pouzivat kvalitne diskety co v dnesnej dobe je problem. Sam pouzivam stare HDcky co som si pozohanal tie su fakt dobre a uz vobec by som nevrtal do DDciek dierky

                Este by som zabudol, tie ED mozu byt naozaj dobre aj na prestavbu! Ak ma uz sama o sebe moznost ovladat rychlost, staci tam dat delicku Flip-Flop a potestovat!
                Naposledy upravil Boboo; 08.06.2009, 14:19:55.
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                  ED jsem nikdy na vlastní oči snad neviděl, 2.88 je krutá kapacita... ale spíš než problém v tom, jak jí rozchodit v Amize bych viděl nedostatek médií...

                  Zdravím.
                  Mám tyhle mechaniky v PeCkách.Ale MB to musí podporovat.
                  Stejně jako zde píše Starej_Mraf,musí se upravit nějaká ta dírka.
                  Je tam vo něco víc čídel.Diskety doporučuji pokud možno,
                  co nejkvalitnější dimenzované jako 2HDD.
                  No a Amiga má také formát 2.24 MB.
                  U Amigy mám všude HD flopiny a tenhle formát běžně používám.
                  ALL is No Problema !
                  Bye-EXA

                  Komentovat


                    #10
                    EXo, chlape, nechceš spíš napsat co nemáš? Ten seznam by byl kratší, ne? No, ale kdyby ti jedna HD mechanika přebývala - optimálně Chinon - tak bych měl zájem o odkup.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      inu HD floppy bych taky bral, ale spíš by to bylo takové rozmazlování... když si člověk pořídí ZIPku, tak jsou najednou i ty diskety u Amigy nedostačující

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                        EXo, chlape, nechceš spíš napsat co nemáš? Ten seznam by byl kratší, ne? No, ale kdyby ti jedna HD mechanika přebývala - optimálně Chinon - tak bych měl zájem o odkup.
                        Zdravím.
                        Jen pro klid Tvé Duše,Ti teda slíbím,že se pokusím nějakotu HD-Flopinku někde pro Tebe vyštrachat. OK ?

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X