Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Micronik HD floppy - Sony 920

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Micronik HD floppy - Sony 920

    Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
    Hmmm... tu SONY od Micronic som nikdy nemal, mal som iba moznost vidiet zopar fotiek ako je tam napajkovany ten GAL. SONY 920e ma male koliecko motorceka co sposobuje nerovnomerny chod otacok a to sposobuje ten problem Read/Write error.
    No ona totiž už zlobí i s DD, takže přehození toho GALu bude nutnost. Jestli se do toho pustím, jako že asi jo, tak budu dělat důkladnou fotodokumentaci. Třeba se ti to může hodit.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    Tak jsem hledal stejnou mechaniku, ale mám lehce odlišnou. Nicméně je mechanicky stejná, takže budu dělat prohoz elektroniky.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      Tak jsem se včera pustil do rekonstrukce téhle mechaniky. Použil jsem mechanickou část z téměř nepoužité mechaniky stejného typu. Sony MPF 920-E/131. Nejdříve jsem z původní mechaniky sundal celou elekktroniku. Kabely, které se musí odpájet jsou žlutě označeny na obrázku, překvapilo mně jak to šlo jednoduše. Další kabely, vedoucí ke čtecím hlavičkám, jsou označeny na posledním obrázku. Ty šly z konektorů velice špatně vytáhnout, podařilo se to až kleštěmi, do jejichž čelistí jsem vložil kus papíru abych ploché kablíky nepoškodil. Pak už stačilo jen připájet elektroniku k nové mechanice, vyměnit indikační diodu (ta původní překážele konstrukci nové mechanické části, nebyl tam pro ni výřez). A světe div se, ono to šlape! A překvapivě dobře...

      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Micronik1.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 294,4 KB
ID: 105973
      Původnní mechanika po sundání spodního krytu, už nečetla témeř žádné diskety, ani DD. O zápisu už nemohla být řeč.

      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Micronik2.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 289,8 KB
ID: 105974
      Fotka švábu, který má celou úpravu na svědomí.

      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Micronik3.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 313,4 KB
ID: 105975
      Elektroniky mechanik stejného typu se opravdu liší. Pro zajímavost si všimněte, že Micronik vybrousil číslo čipu mechaniky, asi aby nešlo poznat z čeho je úprava.

      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Micronik4.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 283,4 KB
ID: 105976
      Po opětovném zapájení k nové mechanické části.

      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Micronik5.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 269,9 KB
ID: 105977
      Hele a vono to chodí, vpravo nahoře jsou vidět obtížně vytažitelné kabely.

      Jak už psal Boboo, mechanika má problémy se zápisem na HD diskety. Ale ve většině případů pomohl vícenásobný formát, pak už se disketa chová spolehlivě. (Nojo ono taky 18 vs. 22 sektorů na stopu bude znát). Dlouhodobou spolehlivost udržení informací na disketě musím otestovat až za dlouhou dobu . Jinak DD zápis čtení oboje na jedničku.

      Tak a teď už se můžu těšit na Arise HD švába od Bobooa... rád ho vyzkouším na Samsungu a nebo nějaké Mitsumi mechanice. Mají totiž výrazně větší kolečko na stabilizaci otáček než Sony.
      Naposledy upravil Starej_Mraf; 04.12.2009, 09:06:14.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        Otazka, ta Sony co bola ako original nema nahovov prilepeny dalsi magnet na tom kolecku co toci disketu? Pytam sa preto, ci pripojenie toho Index signalu sluzi iba na generovanie RDY signalu alebo aj na delenie Index signalu aby bol spravne generovany pre Amiga FDD radic.

        Inak blahozelam k darovaniu organov do novej SONY!
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          Ne, je tam jen jeden magnet, jako na te nove.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            Ako som pozeral tvoju dokumentaciu, vsimol som si, ze nejaky Hack tam je na tom Index signale (pin 8.) pretoze je preruseny a vedeny do GAL a opat sa vracia naspet na konektor tak ako som uvadzal, ze je signal pravdepodobne upraveny pra Amiga FDD radic. To znamena, ze niekde sa musi signal otacania zdvojnasobovat aby mechanika nezbadala ze sa toci polovicnou rychlostou a potom spatne delena 1/2 aby sa pri HD rezime Amiga snimala 150rpm. Ostane mi je vsetko jasne, dokonca si viem predstavit co ten GAL vykonava, az na ten Index.

            Skusal si utilitu DriveSpeed co je na https://aminet.net/package/docs/hard/PCFloppy2Amiga
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #7
              Tak drivespeed vypisuje 150 pri HD a 300 pri DD.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                Ok, to sedi... pravdepodovne GAL deli Index na 1/2 delicka. Neskusis zaexperimentovad a docasne odpojit drot z pin 8. jeden co ide do GAL druhy zo s neho vychadza. Su to tie 2 droty co su na pin 8. medzi nimi je preskrabnuty spoj na doske. (sedy a cierny) A ten preskrabnuty spoj spojis ako bol povodne od vyrobcu a zmerias cez DriveSpeed RPM?! Ta informacia by mi pohola implantovat ARISE HD na Sony.
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #9
                  Mám už mechaniku zadělanou v amize, ale zaexperimentovat můžu. Možná někdy o víkendu.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    Vdaka, to neponahla...
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat


                      #11
                      Len tolko, ze ARISE HD GAL16v8 som skusal zo SONY 920 a bezi v pohode ako HD, len som to trosku inak riesil aj ten INDEX aj READY.
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X