Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

LHA jak dostat na disketu aby se rozjela ? + Jak připravit CF pro amigu na PC

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    LHA jak dostat na disketu aby se rozjela ? + Jak připravit CF pro amigu na PC

    zdravím všechny. Mám problém s LHA, vím že to je zpakovanej program na Amigu, ale nevím jak to zprovoznit, aby to na Amize chodilo. Používám Amiga Explorer na převod ADF souborů z PC do Amigy disket....to běží super. Ale mám plno programů právě v LHA a dokážu to rozbalit a nahrát na Amiga disketu..prostě to překopíruji, ale nakonec to v Amize nejede. Nemáte někdo tušení jak se dají rozjet tyhle LHA ?????

    #2
    Stáhni si z Aminetu spustitelný program Lha



    ten si přetáhni do Amigy a pomoci něj rozbaluj na Amize #?.lha archívy.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      LHA se dají rozbalovat i na PC (umí třeba WinRAR a mnohé další programy), ale je doporučení VŽDY A ZA JAKÝCHKOLIV OKOLNOSTÍ rozbalovat LHA archívy přímo na Amize a nikde jinde. Solaris naznačil základní program, bez něj to nepůjde. Doporučil bych k tomu ještě DOPus, tam to přetažením myši z jednoho okna do druhého rozbalíš hned i bez příkazové řádky.
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #4
        Ještě nevíme, jakou má Ganyb konfiguraci Amigy. Pokud má holou Amigu, možná bude lepší si udělat z archívu lha bootovaci adf v emulátoru WinUAE.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          No, tak používá Amiga Explorer, tak nějaké to želízko bych čekal. I když teda hlavně nerozumím tomu, že "to rozbalí", ale "pak to nejede" - no snad to upřesní.
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            takže mám Amigu 1200 / Blizzard 1220/4 a zatím nezprovozněný HDD..to brzo přijde, ale čekám na redukci CF a kartu.
            Takže, právě z Aminetu bych chtěl použít nějaké programy a to tak, že je chci dostat na amigáckou disketu...třeba BKick atd.Potřebuji nějaký prg abych stáhnul kick 3.0 na třeba 1.3 a to kvůli hraní starších her. A právě tyto prg jsou na Aminetu ale v LHA. Kdyby to byli ADF,neřeším. V PC rozbalím LHA a vše co se skrývá v rozbaleném adresáři, pošlu do Amigy přes AExplorer na disketu, ale Amiga po resetu disketu sama nenačte i když tam jsou všechny soubory z toho LHA.
            Pak je tu ještě jedna možnost mi poradit a to jestli nevíte, zda se někde na netu neskrývá v ADF nějakej program na stáhnutí Kicku na 1.3. Co jsem se dočetl existuje to i na A1200 a speciálně s turokartou,která prý dělá problém se spuštěním starších her.
            Všem předem děkuji za odpovědi

            Komentovat


              #7
              Po formátu dej na amize příkaz install (install drive df0. Tím se ti zapíše spouštěcí kód na disketu. Tím je diskta bootovací, sice jen do dosu, ale je. Pokud chceš spustit workbench musíš si na disketě vytvořit adresář C a do něj nahrát z WB diskety aspoň LoadWB, ale hodí se i některé další příkazy.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                já bych snad jen dodal, že to bude chtít install df0: FFS a pokud není v LHA archívu adresář s se startup-sequence, tak nejlépe ji vytvořit s odkazem na spustitelný soubor programu... řekl bych, že kicksofty ani nepotřebují nějaké ty knihovny... jen bacha na to, že ROM se s takovými softy nedistribuuje a musíš jí do devs donahrát sám...

                Komentovat


                  #9
                  No, já osobně bych počkal na tu kartu/HDD, nainstalil systém (třeba Dejvův oblíbený CalasicWB https://classicwb.abime.net/ ) a nepokoušel se nějak více rozjíždět "diskotéku", jelikož to je zábava jen pro opravdové masochisty...

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je ganyb Přejít na původní příspěvek
                    takže mám Amigu 1200 / Blizzard 1220/4 a zatím nezprovozněný HDD..to brzo přijde, ale čekám na redukci CF a kartu
                    Vykašlal bych se být tebou na nějaké ADF či LHA experimenty. Počkej si na HDD, nainstaluj na něj systém, DOpus na začátek a máš s LHA vystaráno.

                    ClassicWB, pokud máš trochu paměti navíc, je opravdu dobrá volba pro začátečníky. Má i odladěnou instalaci DOpusu. Instalačku si můžeš rozchodit pod emulátorem a až budeš mít disk, tak to jenom nasypeš na něj. Vzhledem k tvé konfiguraci bych doporučil Lite verzi CWB.
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      #11
                      Já bych ale práci s disketami nezavrhoval... jednak si ganyb zopakuje amigados a za druhé chápu, že čekání, když už to hlavní železo je doma, je nesnesitelné.
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #12
                        no, to bude ještě psycho instalovat nejakej systém,ale snad to zvládnu. Sice první Amigu jsem vlastnil někdy v 92 roce ( A500 ) a to byl těžkej disketovej mariáš, ale nenechám na Amigu dopustit. Tak chci se do toho pustit znovu i po tolika letech a to jsem se odvážil na A1200 smile: Myslím si, že si s ní užiju víc zábavy nebo nervů než s A500

                        Komentovat


                          #13
                          Neboj se prozkoumat portál, návod na instalaci najdeš a myslím, že je napsaný přehledně a jasně.
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                            No, já osobně bych počkal na tu kartu/HDD, nainstalil systém (třeba Dejvův oblíbený CalasicWB https://classicwb.abime.net/ ) a nepokoušel se nějak více rozjíždět "diskotéku", jelikož to je zábava jen pro opravdové masochisty...
                            ale jak nainstalím ClassicWB do Amigy ? Stáhl jsem to zazipovany do Amigy,pouzil z balicku instalacni disketu, ktera me rozbalila do Amigy ..system.hdf, pak mi to napsalo restartovat Amigu a to je vse. Ta inslalacni disketa pribalena v ClassicWB jen balicek rozpakovala na hadr Amigy, ale co dal, jak soubor system.hdf nainstalit ve skutecne Amize?

                            Komentovat


                              #15
                              Nejjednodušší je připravit si to všechno ve WinUAE. Na portále najdeš návod ode mne pro začátečníky. Nejprve si připravíš disk v Amize pomocí HD Toolboxu, pak jej dáš do PC, nasypeš na něj ClassicWB a pak zpátky do Amigy. Hotovo.
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X