Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazuji výsledky 1 až 20 z 27
    ganyb's Avatar
    Datum registrace
    24.06.2009
    Město
    Brno
    Post Thanks / Like

Výchozí LHA jak dostat na disketu aby se rozjela ? + Jak připravit CF pro amigu na PC

zdravím všechny. Mám problém s LHA, vím že to je zpakovanej program na Amigu, ale nevím jak to zprovoznit, aby to na Amize chodilo. Používám Amiga Explorer na převod ADF souborů z PC do Amigy disket....to běží super. Ale mám plno programů právě v LHA a dokážu to rozbalit a nahrát na Amiga disketu..prostě to překopíruji, ale nakonec to v Amize nejede. Nemáte někdo tušení jak se dají rozjet tyhle LHA ?????

Retro gamer Solaris104's Avatar
    Datum registrace
    18.10.2006
    Město
    Vsetín
    Post Thanks / Like

Výchozí

Stáhni si z Aminetu spustitelný program Lha

http://aminet.net/package/util/arc/lha

ten si přetáhni do Amigy a pomoci něj rozbaluj na Amize #?.lha archívy.
    I love Amiga

Moderátor davesade's Avatar
    Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Výchozí

LHA se dají rozbalovat i na PC (umí třeba WinRAR a mnohé další programy), ale je doporučení VŽDY A ZA JAKÝCHKOLIV OKOLNOSTÍ rozbalovat LHA archívy přímo na Amize a nikde jinde. Solaris naznačil základní program, bez něj to nepůjde. Doporučil bych k tomu ještě DOPus, tam to přetažením myši z jednoho okna do druhého rozbalíš hned i bez příkazové řádky.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered

Retro gamer Solaris104's Avatar
    Datum registrace
    18.10.2006
    Město
    Vsetín
    Post Thanks / Like

Výchozí

Ještě nevíme, jakou má Ganyb konfiguraci Amigy. Pokud má holou Amigu, možná bude lepší si udělat z archívu lha bootovaci adf v emulátoru WinUAE.
    I love Amiga

Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Výchozí

No, tak používá Amiga Explorer, tak nějaké to želízko bych čekal. I když teda hlavně nerozumím tomu, že "to rozbalí", ale "pak to nejede" - no snad to upřesní.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered

ganyb's Avatar
    Datum registrace
    24.06.2009
    Město
    Brno
    Post Thanks / Like

Smile

takže mám Amigu 1200 / Blizzard 1220/4 a zatím nezprovozněný HDD..to brzo přijde, ale čekám na redukci CF a kartu.
    Takže, právě z Aminetu bych chtěl použít nějaké programy a to tak, že je chci dostat na amigáckou disketu...třeba BKick atd.Potřebuji nějaký prg abych stáhnul kick 3.0 na třeba 1.3 a to kvůli hraní starších her. A právě tyto prg jsou na Aminetu ale v LHA. Kdyby to byli ADF,neřeším. V PC rozbalím LHA a vše co se skrývá v rozbaleném adresáři, pošlu do Amigy přes AExplorer na disketu, ale Amiga po resetu disketu sama nenačte i když tam jsou všechny soubory z toho LHA.
    Pak je tu ještě jedna možnost mi poradit a to jestli nevíte, zda se někde na netu neskrývá v ADF nějakej program na stáhnutí Kicku na 1.3. Co jsem se dočetl existuje to i na A1200 a speciálně s turokartou,která prý dělá problém se spuštěním starších her.
    Všem předem děkuji za odpovědi

Sponzor Starej_Mraf's Avatar
    Datum registrace
    14.07.2007
    Město
    Starý Vestec
    Věk
    42
    Post Thanks / Like

Výchozí

Po formátu dej na amize příkaz install (install drive df0:). Tím se ti zapíše spouštěcí kód na disketu. Tím je diskta bootovací, sice jen do dosu, ale je. Pokud chceš spustit workbench musíš si na disketě vytvořit adresář C a do něj nahrát z WB diskety aspoň LoadWB, ale hodí se i některé další příkazy.

MisticJoe's Avatar
    Datum registrace
    29.05.2007
    Město
    Praha
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

Výchozí

já bych snad jen dodal, že to bude chtít install df0: FFS a pokud není v LHA archívu adresář s se startup-sequence, tak nejlépe ji vytvořit s odkazem na spustitelný soubor programu... řekl bych, že kicksofty ani nepotřebují nějaké ty knihovny... jen bacha na to, že ROM se s takovými softy nedistribuuje a musíš jí do devs donahrát sám...

Velký vezír IDEfix's Avatar
    Datum registrace
    05.09.2006
    Město
    Dvůr Králové n/L
    Věk
    53
    Post Thanks / Like

Výchozí

No, já osobně bych počkal na tu kartu/HDD, nainstalil systém (třeba Dejvův oblíbený CalasicWB http://classicwb.abime.net/ ) a nepokoušel se nějak více rozjíždět "diskotéku", jelikož to je zábava jen pro opravdové masochisty...
    AmigaServiceMan

Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Výchozí

Quote ganyb původně napsal: View Post
    takže mám Amigu 1200 / Blizzard 1220/4 a zatím nezprovozněný HDD..to brzo přijde, ale čekám na redukci CF a kartu
    Vykašlal bych se být tebou na nějaké ADF či LHA experimenty. Počkej si na HDD, nainstaluj na něj systém, DOpus na začátek a máš s LHA vystaráno.

ClassicWB, pokud máš trochu paměti navíc, je opravdu dobrá volba pro začátečníky. Má i odladěnou instalaci DOpusu. Instalačku si můžeš rozchodit pod emulátorem a až budeš mít disk, tak to jenom nasypeš na něj. Vzhledem k tvé konfiguraci bych doporučil Lite verzi CWB.

Datum registrace
    14.07.2007
    Město
    Starý Vestec
    Věk
    42
    Post Thanks / Like

Výchozí

Já bych ale práci s disketami nezavrhoval... jednak si ganyb zopakuje amigados a za druhé chápu, že čekání, když už to hlavní železo je doma, je nesnesitelné.

ganyb's Avatar
    Datum registrace
    24.06.2009
    Město
    Brno
    Post Thanks / Like

Výchozí

no, to bude ještě psycho instalovat nejakej systém,ale snad to zvládnu. Sice první Amigu jsem vlastnil někdy v 92 roce ( A500 ) a to byl těžkej disketovej mariáš, ale nenechám na Amigu dopustit. Tak chci se do toho pustit znovu i po tolika letech a to jsem se odvážil na A1200 ) Myslím si, že si s ní užiju víc zábavy nebo nervů než s A500

Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Výchozí

Neboj se prozkoumat portál, návod na instalaci najdeš a myslím, že je napsaný přehledně a jasně.

ganyb's Avatar
    Datum registrace
    24.06.2009
    Město
    Brno
    Post Thanks / Like

Výchozí

Quote IDEfix původně napsal: View Post
    No, já osobně bych počkal na tu kartu/HDD, nainstalil systém (třeba Dejvův oblíbený CalasicWB http://classicwb.abime.net/ ) a nepokoušel se nějak více rozjíždět "diskotéku", jelikož to je zábava jen pro opravdové masochisty...
    ale jak nainstalím ClassicWB do Amigy ? Stáhl jsem to zazipovany do Amigy,pouzil z balicku instalacni disketu, ktera me rozbalila do Amigy ..system.hdf, pak mi to napsalo restartovat Amigu a to je vse. Ta inslalacni disketa pribalena v ClassicWB jen balicek rozpakovala na hadr Amigy, ale co dal, jak soubor system.hdf nainstalit ve skutecne Amize?

Datum registrace
    01.12.2006
    Město
    Los Angeles 2019, Praha
    Věk
    38
    Post Thanks / Like

Výchozí

Nejjednodušší je připravit si to všechno ve WinUAE. Na portále najdeš návod ode mne pro začátečníky. Nejprve si připravíš disk v Amize pomocí HD Toolboxu, pak jej dáš do PC, nasypeš na něj ClassicWB a pak zpátky do Amigy. Hotovo.

eddie
    Host eddie's Avatar

Výchozí

.hdf subor je image harddisku amigy

a da sa pripojit asi len pod WinUAE

ganyb's Avatar
    Datum registrace
    24.06.2009
    Město
    Brno
    Post Thanks / Like

Výchozí

Quote davesade původně napsal: View Post
    Nejjednodušší je připravit si to všechno ve WinUAE. Na portále najdeš návod ode mne pro začátečníky. Nejprve si připravíš disk v Amize pomocí HD Toolboxu, pak jej dáš do PC, nasypeš na něj ClassicWB a pak zpátky do Amigy. Hotovo.
    a prosim te,kde najdu ten navod? Vsechno jsem prolezl a asi su slepej? A jeste jedna otazecka, PC dokaze precist CF z Amigy ? Ja to uz zkousel strcit do PC pres redukci CF to USB, disk tam sice je(sprava disku) ale nevidim ho (tento pocitac)a chce abych CF naformatoval.

ATO.sk Wolfus's Avatar
    Datum registrace
    07.06.2007
    Město
    Slovensko - BA/DS
    Věk
    37
    Post Thanks / Like

Výchozí

Ani WinUAE ho nevidi, ked zaskrtnes "Add PC drives"?
    ???

Datum registrace
    14.07.2007
    Město
    Starý Vestec
    Věk
    42
    Post Thanks / Like

ganyb's Avatar
    Datum registrace
    24.06.2009
    Město
    Brno
    Post Thanks / Like

Thumbs up

Mazec! Diky, to je presne co potrebuji....dam pak vedet,jak jsem dopadl

Podobná témata

1. Jak vytvořit AMIGA disketu a nahrát na ni hru?
    By iconek in forum Otázky začátečníků
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 08.09.2012, 18:20:56
  2. Schanim SW na Amigu 600
    By sedlon in forum Hry
    Odpovědí: 19
    Poslední příspěvek: 26.03.2012, 13:53:14
  3. Redukcia PS2 na Amigu
    By Boboo in forum Bastlení a modifikace
    Odpovědí: 148
    Poslední příspěvek: 03.07.2007, 23:44:43
  4. IPF na disketu