Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

JIT vo WinUAE

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    JIT vo WinUAE

    Obcas pouzivam WB nainstalovany na hardfile pod WinUAE a mam problem s touto funkciou. Ked ju zapnem, nezaleziac na nastaveni mi vybehnu FPS na 999 a nejdu otvarat okna ani nic pouzivat. Pokial ju nezapnem, ze vsetko pomale. Nemate niekto nejake odporucania na nastavenie zalozky CPU and FPU pre svizne astabilne pouzivanie WB?
    ???

    #2
    Koukni treba do Amikitu, jak to tam ma nastavene.

    Komentovat


      #3
      Na portále (tam kam nikdo nechodí) je článek od Daveho, kde má nastavení emulátoru celkem detailně popsáno.

      Jinak, pokud ten hardfile nepřipojíš, tak to jede v pohodě? Nebo kdy ti to jede takhle rychle? Co konfigurace PC?
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        Clanky na portali som samozrejme cital, ale s tymto problemom mi moc nepomohli... Ked hardfile nepripojim, nemam to moc ako otestovat - hry behaju normalne. Ale ked mam vo WB po otvoreni Prefs cakat 7 sekund na vykreslenie ikon, tak je to pomerne o drzku. Co sa tyka PC - Core2Duo E7300, 2GBDDR2 a Radeon HD 3850, v tom problem nevidim. JIT proste funguje, ale vylucne pri nastaveni Fastest as possible, co sa mi ale nepaci, pretoze konstantne zerie 50% procesoroveho casu bez ohladu na typ CPU (PC aj Amigackeho), co sa mi nepaci uz z principu. Normalne pouzivam nastavenie Adjustable... a vsetky hry vratane Ambermoonu, Bloodnetu alebo Slamtiltu idu rychlo, len ten WB je pomaly jak prasa.

        Dalej som si prave vsimol, ze ked ako CPU nastavim 060, tak sa mi stale resetuje a nenabehne vobec. Kniznicu 060 vo WB mam.
        ???

        Komentovat


          #5
          Emulace 060 mi například s ClassicWB také nefunguje - Amiga se neustále restartuje. Je možné, že máš v systému něco, co "prostě koliduje". Možná třeba hned verze Setpatch?

          Vůbec se mi ale nelíbí, že ti nastavení "fastest as possible" žere 50% procesorového času. Když se koukám do správce programů, tak mi to nežere vůbec nic.

          Podle mne se rozkopalo něco v jádru nastavení WinUAE. Doporučil bych to po PCčkovsku přeinstalovat na nejnovější verzi, pak připojit hardfile s default hodnotami (z Quick Start) a postupně rozšiřovat. JIT jsem vypínal pouze u některých CD32 her, jinak jede vždy a všude a nikdy jsem se nesetkal s podobným problémem (na mnoha konfiguracích).
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            Emulaci 060 se navic nic nezjiska, lepsi je jet pres 020 nebo 030. Me spis pripada, ze mas dodrbanej ten WB nez WinUAE. Co tam mas za WB? Vlastni instalace nebo z nejakeho baliku (Amigasys a tak)?

            Komentovat


              #7
              Vlastnu instalaciu este z cias, ked som prechadzal z Amigy na PC (2001?). Nieco ako 3.5 s nejakymi rozsireniami. Neviem, ci by som si dnes trufal instalovat to od nuly, ale za pokus by to mozno stalo. Kazdopadne si nemyslim, ze by to bolo prave tymto. Teraz som to ciastocne vyriesil tym, ze ked si dam Fastest..., CPU Idle na maximum a zapnem JIT, WB ide rychlo a zataz je v norme (okolo 5 %). Ked ale spustim nejaku hru, akoby to zacalo ignorovat nastavenie CPU Idle a zatazenie vyleti zas na konstantnych 50%. Proste divne. Asi skusim kompletne preinstalovat cele WinUAE, ako povedal Dave a krok po kroku spravit fungl novy config.
              ???

              Komentovat


                #8
                Těch 50% bude nejspíš celé jedno jádro, taky mi to kdysi s nějakou verzí WinUAE dělalo. Na zkoušku si udělej jen čistou instalaci WB3.1, to tolik času nezabere. Taky bych si možná na stávajícím disku zkusil udělat zálohu s-s a v originálu postupně umazávat "podezřelé" řádky (možná máš něco i v u-s). Jakmile se WB začne chovat normálně, odhalil si problém

                Komentovat


                  #9
                  WB sa sam o sebe chova normalne, startupy mam prelezene a mali by byt OK. S tymi jadrami je to tak, ze su vytazene obidve na 50%. Bude to podla mna vec WinUAE.
                  ???

                  Komentovat


                    #10
                    No udělat si jinou čistou instaslaci WB je otázka pár sekund (ClassicWB a podobně) nebo minut (3.1 - nasekat diskety do swapperu a hotovka hned). Tím si to ověříš hned. Ale ano, taky bych to tipoval na emulátor.
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      #11
                      Jen pro jistotu - jako verzi WinUAE používáš?
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        to je zvláštní, nedávno Prober na svých stránkách (které nikdo nečte) odkazoval na rozhovor s autorem WinUAE a ten se tam dušoval, že nikdy, ale opravdu nikdy nebude využívat funkce, které by využívaly víc jak jedno jádro...

                        Komentovat


                          #13
                          Aj Gates sa kedysi dusoval, ze 640kb bude stacit kazdemu...

                          WinUAE mam 1.6.0
                          ???

                          Komentovat


                            #14
                            Dobře,a le ten rozhovor vyšel až po vydání WinUAE 1.6.0...
                            Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                            (
                            WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                            Komentovat


                              #15
                              Jakože předtím mohl s HT elaborovat? I to je možné, ale to by si zase stěžovalo víc uživatelů, než jen Wolfus, ne? No každopádně bych zkusil nejnovější verzi a uvidí se...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X