Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

MacMini G4 & AmigaOS 4.0

Sbalit
Téma je uzavřeno. Pokud se domníváš, že je vhodné jej znovu otevřít, kontaktuj některého z moderátorů.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    -> pavlor: myslel jsem ze to byla aktivita fanouska, pripadne ofiko vyvojare na vlastni triko. ale nechapu proc by nekdo nemohl udelat zbyle ovladace, na mmg4 bezi ppc linux, ke kernelu jsou zdrojaky... stejne jako nechapu proc uz to davno neudelal Hyperion, mozna kvuli tomu myslis ze nikdo jiny to radeji neudela... z etickeho hlediska, az mi pojede na g4 co potrebuju, klidne si AOS4 koupim o tom to neni, je to o tom ze sem nechtel cpat penize do drazsiho/horsiho ppc hw..
    c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

    Komentovat


      #17
      Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
      Kdysi jsem něco takového našel na netu, ale nepodařilo se mi to nijak rozchodit, mám minimac 1.25Ghz 512ram a ATI RV280/32MB. Je vůbec možnost to na takovéto sestavě pustit?
      na tomto by to mozna mohlo jit pustit (prakticke zkusenosti mam jen s 1.5Ghz a ATI64MB) ale nejspis s vice laborovanim nebo problemy, kazdopadne by ses dostal do stadia kdy ti nepujde zvuk a sitovka
      c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

      Komentovat


        #18
        Krtek: Proc neusnes? na lampicce G4 800Mhz je super ze tam pres LeopardAssist slape i Leopard 10.5.7 po upgrade na 1GB ram,120GB 7200rpm disk dokonce slape i pekne svizne
        A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

        Komentovat


          #19
          Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
          stejne jako nechapu proc uz to davno neudelal Hyperion, mozna kvuli tomu myslis ze nikdo jiny to radeji neudela...
          Ono to spíš bude o licenci od Amiga Inc. V současné době, kdy probíhá soud, by tohle asi nebyl nejlepší tah.
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #20
            Mezitim to ale vydali na Pegasose a SAM, takze s tema licence to nebude tak hrozne, jenze oboje je HW, kterej byl pro tohle byl tak nejak urceny.

            Neni mozne, ze Apple treba v nejake licenci tohle dokonce nejakym zpusobem nezakazuje?

            Komentovat


              #21
              Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
              Kdysi jsem něco takového našel na netu, ale nepodařilo se mi to nijak rozchodit, mám minimac 1.25Ghz 512ram a ATI RV280/32MB. Je vůbec možnost to na takovéto sestavě pustit?
              Mám přesně stejný MiniMac jak ty a po asi třech dnech blbnuti se mi OS4 podařilo rozjet.
              Všichni, kdo zkoušeli rozjet OS4 na MiniMac s 32MB ATI Radeon grafikou narazili na problémy: buď se to cele seklo, nebo OS4 nabootoval, ale grafika screenu byla totálně rozsypaná.
              Fígl je v tom, ze to stare OS4 iso(co koluje po netu) obsahuje zabugovaný ATIRadeon.chip driver. Tak jsem v posledním záchvatu zoufalství vyměnil tento driver za verzi z OS4.1 a obraz mám ted jak víno!
              Jediný problem je teď s ovladačem USB(klávesnice a myš jedou, ale usb disky ne), síťovou kartou a zvukem, ale možná by se daly použít také soubory z OS4.1? Plánuju s s tím pohrát...

              Komentovat


                #22
                to fractalus : Jen tak dál, jen tak dál...

                Komentovat


                  #23
                  -> prober: nemel soud probihat 10dnu? alespon si to psal vloni vic v obraze nejsem nez ten stary clanek
                  -> doda: apple to snad zakazat ani nemuze, viz napr. LinuxPPC, je to proste kus HW, a tim ze ma OpenFirmware se vybizi k ´zneuziti´ pro jine OS
                  -> fractalus: bezva mas to z cd nebo hdd ? jinak to USB je hw totozny se Spider USB, mozna by stacilo nainstalovat Poseidon USB V3.x, demo ale nikde nemuzu najit, pouze verze 4 ktera uz neni pro Spider
                  c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                  Komentovat


                    #24
                    10 dní bylo nějaké přechodné období na mimosoudní dohodu, co si pamatuju.
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #25
                      Hmmmm takze se mozna zadari a budu mit MacMini G4 1,25Ghz,uz se tesim na laborovani s instalaci Amiga OS4
                      A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                      Komentovat


                        #26
                        Ale je zajmavé sledovat kolik věcí se od posledních několika přízpěvků (tzn. za posledního cca půl roku) změnilo.

                        MorphOS 2.4 je oficiálně i pro Mac Mini, Hyperion získal práva na AmigaOS...
                        Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                        (
                        WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                        Komentovat


                          #27
                          Je to zajimave a skoro neuveritelne. Jeste nedavno nebyly vyhlidky zadne, nebyl ani zadny HW, dneska je toho najednou spousta.

                          Komentovat


                            #28
                            Spousta to zas není , ale na druhou stranu už to není ta krize, že nebylo nic.
                            www.oldcomp.cz
                            party.oldcomp.cz

                            Komentovat


                              #29
                              Mimochodem zaznamenali jste reakci na dotaz, zda-li ted po vyreseni sporu bude OS4 verze pro MacMini dokoncena? Na jednom z italskych for nekdo reagoval (nejsem si jist zda-li primo autor puvodniho projektu nebo nekdo mu blizky nicmene seriozni znama osoba) s tim ze tento projekt je uz davno a definitivne dead. Takze pokud se to v budoucnu skutecne objevi, bude to asi prace nekoho jineho... tedy "pokud" coz neni v soucasne chvili prilis optimisticke...

                              Komentovat


                                #30
                                Tak to neni uplne dobra zprava.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X