Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

MacMini G4 & AmigaOS 4.0

Sbalit
Téma je uzavřeno. Pokud se domníváš, že je vhodné jej znovu otevřít, kontaktuj některého z moderátorů.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    MacMini G4 & AmigaOS 4.0

    Nemate s tim nekdo zkusenosti ?
    c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

    #2
    Oficialne bohuzel zatim nic takoveho neni, jen zminky o predvadeckach.

    Komentovat


      #3
      a neoficialne ? neptam se jako neznalek, pouze se ptam opatrne
      c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

      Komentovat


        #4
        Zkušeností se dá najít dost po netu, snad i nějaký ten image s upraveným OS, ale funguje to buď vůbec a nebo jen velice náhodně v závislosti na revizích Maca... Já to na vlastní oči neviděl a ostatně video na YouTube, kde jakoby AmigaOS bootuje na Macovi beru jen jako vtípky...

        ps.: opatrně se ptát nemusíš, stačí snad i jen zapátrat, ten image jsem tuším našel na thePirateBay, ale nakonec ho nestahoval, protože požadavky na HW byly opravdu mrtě specifické...

        Komentovat


          #5
          no... po netu sem hledal, image mam, macmini mam s 1.5Gz a 64MB grafarnou => revize na ktere se image ladil..

          AmigaOS opravdu bootuje, dostal jsem ho i na HDD, ale nejak sem mi nedari rozchodit nejaky bootmanager, ktery by mi umoznil vybrat krome macosx a linuxu i amigaos, nakonec sem zkousel pouze pomoci OpenFirmware bez tretiho bootloaderu, ale nemuzu nikde dohledal syntax jak provest vice prikazu v jednom vyberu... laboroval sem s tim snad desitky hodin. Jinak interni HDD je samozrejmne cely RDB, takze linuxppc a macosx mam na externim usb disku..

          Druhej o to vetsi problem je absence ovladacu, do AOS4 je dopsanej nekym ovladac macminiide.device, takze HDD funguje, funguje i USB mys a klavesnice, nefunguje massstorage...
          ALe co hur neni ovladac na ethernet a na zvuk (na wifi a bt taky neni, ale to bych se obesel

          List PCI sbernice pod AOS4 hazi seznam vsech pci zarizeni, i s vyrobcem/model id... podle nich sem dohladal pomoci google a linuxuppc o jake zarizeni jde, USB je dokonce mozna totozne se SpiderUSB, zkousel jsem i nejake ovladace na Spider pro OS4 z aminetu ale nic

          takze otazka... neni tu nejaky programator ovladacu do aos4 ? vzhledem k tomu ze linux vse podporuje, slo by o ciste psani, zadne hackovani bez dokumentace )

          vystup pciscan pod OS4 doplneny o me poznamky:
          ------>## Vendor Device Vendor name Description
          --------------------------------------------------------------------------------
          AGP - 01 0x106B 0x0034 Apple Computer Inc. Apple Computer Inc. UniNorth 2 AGP
          Video - 02 0x1002 0x5962 ATI Technologies ATI Technologies Inc RV280 [Radeon 9200]
          PCI - 03 0x106B 0x0035 Apple Computer Inc. Apple Computer Inc. UniNorth 2 PCI
          Wifi - 04 0x14E4 0x4318 Broadcom Corporation Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (rev 02)
          IO - 05 0x106B 0x003E Apple Computer Inc. Apple Computer Inc. KeyLargo/Intrepid Mac I/O
          USB - 06 0x106B 0x003F Apple Computer Inc. Apple Computer Inc. KeyLargo/Intrepid USB [OHCI]
          USB - 07 0x106B 0x003F Apple Computer Inc. Apple Computer Inc. KeyLargo/Intrepid USB [OHCI]
          c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

          Komentovat


            #6
            Tak až se ti to podaří rozběhat komplet, tak se přijdu k tobě podívat a zauvažuju, zda do toho nepůjdu taky Ještě sehnat MacMini nevím, proč to nedělají i pro iMacy...

            Komentovat


              #7
              Ten ukradeny image co je na netu je hodne stary, proto je to v tak mizernem stavu. Podle me s tim nejde moc vic udelat. V soucasnosti existuje urcite mnohem lepsi verze (na nejakych akcich se to predvadelo), ale je to zatim ciste interni a nezverejnene.

              Komentovat


                #8
                ja zkousim druhe vydani, s aktualizacemi OS4 z cervence 2007..., chapu ze autor at uz to byl kdokoliv, muze mit dopsane schazejici ovladace, i chapu ze je to interni at uz kdekoliv... jinak ono to neni v mizernem stavu, jsou pouze jen zakladni ovladace, nejde totiz o zadny port, ale o nativni OS4.. pokud je nekdo napise tak je to jiz pouzitelne, pokud je nejakej internista napsal jak naznacujes, tim lepe
                jen se obavam ze do ofiko prodeje se to asi nedostane
                c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                Komentovat


                  #9
                  Ja to mam stazene taky,jenze mam doma jen iMac G4 17" (lampicku) s nVidia grafikou,snad udelaj Amiga OS4 na vsecky G4 macy...Pripadne MorphOS Mlada by z toho byla pekne vykulena,ze na Macu nema Mac OSX ale neco jinyho
                  A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je kedar Přejít na původní příspěvek
                    nemate s tim nekdo zkusenosti ?
                    To vis, ze to, co jsi stahl z internetu, pochazi z pocitace, jenz byl ukraden jednomu z vyvojaru?

                    Odhledneme-li od eticke stranky, OS4 na Mac neni a jak to vypada ani nebude (ale kdo vi...). Ovladace nikdo neudela (dokud se Hyperion prece jen nerozhodne pro oficialni port), na to bych rozhodne nespolehal.

                    Na Mac Mini by mel byt v dohledne dobe portovan MorphOS (v necem je lepsi nez OS4, v necem zase horsi), staci jen pockat.

                    Komentovat


                      #11
                      Ale ty informace s portací Mosu na Mac taky moc oficiální nejsou, že ne?
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        Ja nabyl dojmu, ze na tom MOS team pracuje, ale oficialni potvrzeni zatim opravdu neprislo. Tak snad do konce roku (vzhledem k predchozim zkusenostem na nasi platforme ale radeji nebudu hadat ktereho...).

                        Komentovat


                          #13
                          Tady na tohle bych se zeptal raději Lukyho, neb ten má přímý přístup k MorphOS týmu. Ale podle toho co vím zatím já, tak to nebude taková sranda.
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #14
                            lampičku, já zase neusnu, on má lampičku
                            Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                            Komentovat


                              #15
                              Kdysi jsem něco takového našel na netu, ale nepodařilo se mi to nijak rozchodit, mám minimac 1.25Ghz 512ram a ATI RV280/32MB. Je vůbec možnost to na takovéto sestavě pustit?
                              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X