Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

UAE pro AmigaOS 3.x

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    UAE pro AmigaOS 3.x

    Já vim, že mám občas šílený nápady, ale k tomuto jsem došel z čistě pragmatických důvodů. Některé hry ani s WHDLoad neběží u mě na 100% (často běží třeba na 500% a zpomalit se nenechají...), nehledě na fakt, že na spoustu her ani nejsou instalátory nebo jsou udělány na nějaké exotické originálky, které ani nejde sehnat (a já hlavně rád trainery a cracktra).

    Člověk, který dělá verze E-Uae pro m68k classic OS Amigy zřejmě spadl z hrušky na třešeň, jinak si nedokážu vysvětlit, že je schopen poslat do světa exáč, který se ani nevejde do chipky a bohužel nějaké starší verze se mi nepodařilo najít.

    Je tedy nějaká verze UAE, která by byla schopná běžet na 2MB Chip? Jde mi o to, abych mohl nahodit virtuální 1.3 stroj a do virtuálních mechanik si vrazit jakékoliv ADFko a pařit. Klidně ať to využívá pouze dostupného HW (resp. grafického chipsetu, i když softwarová emulace AGA na grafických kartách je nejspíš reálná - když to umí na PC, proč ne na Amize), ale dá se nstavit rozumně rychlost emulovaného stroje (100% A500) a hlavně umí si to poradit s ADFky... Je něco takového? Máte to někdo doma a můžete poslat? Díky

    #2
    jo, ještě bych nezlobil, kdyby to umělo přemapovat joy na klávesnici - přecijen se mi na ní hraje líp

    Komentovat


      #3
      Toto som robil vzdy nazivo. Kick 1.3 z diskety a potom diskoteka s 8 disketami Elviry 2
      ???

      Komentovat


        #4
        No jasně, to jsem nakonec včera taky udělal po marném hledání po netu nějaké virtualizačního softu. Přitom by mi mnou popsaná věc přišla daleko efektivnější, než WHD load...tak bych se moc divil, kdyby to někdy někoho nenapadlo taky a nějaký soft nevytvořil, případně doma neměl zkompilovanou nějakou starší verzi UAE, která neni tolik nenažraná na paměť...

        Komentovat


          #5
          Pokud ti staci jen systemove diskety muzes zkusit:


          Tvuj problem to ale asi nevyresi (kdyz nepomohl ani WHDLoad).

          Jinak E-UAE pro 68k/OS3 podle meho odhadu vyzaduje pro smyslupnou emulaci A500 asi 68060 na 500 MHz...

          Komentovat


            #6
            To asi neřeší. Nikde jsem se nedočetl, zda takto moutnuté médium přežije soft reset a Amiga je schopna z něj nabootovat... Navíc spousta her hrabe přímo na DF0:... A to nemluvím o tom, že by asi nepřežily ani softkick 1.3ky...

            Jak moc je E-UAE náročné na Amize nevím, nepodařilo se mi ho spustit (ale přecijen by mělo být chytré, podívat se na čem běží a podle toho si určit, co bude emulovat a k čemu bude přistupovat napřímo).

            Škoda, že nejsem programátor (AMOS se nepočítá), napsal bych si nějakou virtuální mašinu s využitím zdrojáků z UAE sám a bylo by...

            edit: teď mě tak napadlo - neumí WHDLoad taky nějakou virtualizaci? U nějaké hry jsem si všiml, že při načítání chvíli čumim na 1.3 DOS... Možná s nějakou konfigurací by byl schopen univerzálně spouštět cokoliv (tj. vykašlat se na přímý execute, ale hrábnout po startup sequenci...)... Ale to jen hádám...

            Komentovat


              #7
              Kdysi dávno jsem na A3000 hrozně moc chtěl spouštět AGOvky, takže jsem s UAE+PPC (na 060 je to velmi slabé) trochu experimentoval, ale moc hratelné to nebylo. Na 604/233 se dá rozumně emulovat A500.
              reKTor
              Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

              Komentovat


                #8
                Hm, tak to je škoda. Budu tedy doufat, že někdo časem napíše vpodstatě to, co jsem popisoval (ach já bláhový)... A nebo se začnu učit programovat v Cčku

                Komentovat


                  #9
                  Pokud to chapu spravne, tvuj nejvetsi problem s WHDLoadem je, ze ti nebere neoriginalni verze her? Mozna jina verze hry by fungovala...

                  O jakou hru se jedna, mozna bychom mohli nalezt nejake nahradni reseni. Prece jenom ani 1000 % optimalisovane UAE by nebylo dost rychle, aby fungovalo v obstojne rychlosti na tve konfiguraci.

                  Komentovat


                    #10
                    No konkrétně se mi aktuálně jedná o Cool Spot, který nefunguje ani s jednou verzí hry, kterou doma mám, ani nefunguje ten ze stránek whd games. Moje oblíbené Goblins 3 zase nejsem schopen úspěšně pustit v provozovatelné rychlosti (i při použití všech "zpomalovacích" parametrů je to nehratelné)...A je hodně her, které nemají ani instalátor (průběžně na takové narážím, když koukám, co bych si ještě narval do Amigy)... Kdybych si uměl udělat vlastní instalátory, tak neřeknu - ale ona to taková prča zase neni

                    Komentovat


                      #11
                      No ja mohu ziskat kompletni balik WHDLoad her, ale je to za ctyrmistnou sumu. Take jsem zjistil, ze na WHDownload neni vse nebo je to instalovane ze spatne cracknutych verzi.
                      I love Amiga

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X