Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Turbokarty

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Turbokarty

    Napadlo mně ,že by nebylo špatné kdyby se objevil nějaký výrobce turbokaret pro Amigu. Nemyslím nějakou velkovýrobu ale určitě by neprodělal. Jak sleduju dění ,tak sehnat turbokartu na Amigu(především A1200) je problém. Zájem je podle mně velký. Svědčí o tom třeba eBay atd. Cena taky asi nebude zas až takový problém. Karty ,které se tam objeví se prodávají kolem 4500 (1230) až 9000,-(68060 PPC).Otázka jsou čipy. Ale třeba 68060, 68040 nebo koprocesory (viz. vesalia.de) zatím jsou. Neříkejte mně ,že by případný výrobce prodělal. Ale nejsem ekonom ,takže se můžu mýlit. Co si myslíte?

    #2
    Tak v každém případě, pokud by třeba dnes asi jediný aktivní produkce nějakého HW Individual převzali třeba integrovaný obvod od DCE na 1230/1260 (1260 karty by mohli nabízet bez cpu) určitě by kšeft byl. Ale zřejmě to není tak jednoduché jak si to představujeme. Je třeba zaplatit dodatečný vývoj, lidi, mašinu na výrobu a osazování karet, splnit EU normy, zaplatit případné licenční poplatky atd. Pokud bys ale nutně potřeboval jednu turbínu, tak Amigakit nabízí za 150Ł 030/40 s 32MB fastky se zárukou.

    BTW Já osobně bych to viděl spíš na návrh a výrobu nového bordu na A1200 osazeného již novými prvky aby nebylo potřeba doplňků a vylepšení, ale je to o penězích a Bill Gates to sponzorovat nebude.
    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

    Komentovat


      #3
      Nove turbokarty se vyrabi, asi nectete portal
      I love Amiga

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je JOeAim Přejít na původní příspěvek
        Napadlo mně ,že by nebylo špatné kdyby se objevil nějaký výrobce turbokaret pro Amigu. Nemyslím nějakou velkovýrobu ale určitě by neprodělal. Jak sleduju dění ,tak sehnat turbokartu na Amigu(především A1200) je problém. Zájem je podle mně velký. Svědčí o tom třeba eBay atd. Cena taky asi nebude zas až takový problém. Karty ,které se tam objeví se prodávají kolem 4500 (1230) až 9000,-(68060 PPC).Otázka jsou čipy. Ale třeba 68060, 68040 nebo koprocesory (viz. vesalia.de) zatím jsou. Neříkejte mně ,že by případný výrobce prodělal. Ale nejsem ekonom ,takže se můžu mýlit. Co si myslíte?
        Ja by som si dovolil upozornit, ze obnovenie vyroby Amiga HW ci uz I/O kariet GFX a CPU Turbokariet tak cenovo by to zhruba v rovnakej cenovej relacii, ako sa predavaju tie zdruhej ruky momentalne na eBay. Pozitivne by bolo to, ze ucivatel by mal na HW zaruku + cena pouziteho zeleza na eBay by musela ist tym padom dole.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je JOeAim Přejít na původní příspěvek
          kolem 4500 (1230) až 9000,-(68060 PPC).
          To spis do 20 000,- za PPC karty, nekdy ty ceny jsou ukrutne.

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
            To spis do 20 000,- za PPC karty, nekdy ty ceny jsou ukrutne.
            No ty PPC jsem trochu podhodnotil ti je fakt. Jinak ten odkaz od Solarise vypadá zajímavě. Blizzard 68060/50 okolo 7000,-. Poštovný 15-30$.Dodání 2-15 dní. A se zárukou 6 měsíců. Ale někde musí být zádrhel. A nebo ani ve světě nečtou amigaportál ,protože zrovna tyhle karty se na eBay prodávaj okolo 8000 - 9000,-.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je JOeAim Přejít na původní příspěvek
              Blizzard 68060/50 okolo 7000,-. Poštovný 15-30$.Dodání 2-15 dní. A se zárukou 6 měsíců.
              Ja to tam teda nevidim, ale jestli jsi to nasel na webu od Softhuntu, tak ty to maji dost pochybny. Co jsem u nich poptaval, tak nakonec nemeli.

              Komentovat


                #8
                Jojo přesně tam. http://www.softhut.com/cgi-bin/test/Web_store/web_store.cgi?page=catalog/catalog_index.html&cart_id=3556482_13056

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je JOeAim Přejít na původní příspěvek
                  Napadlo mně ,že by nebylo špatné kdyby se objevil nějaký výrobce turbokaret pro Amigu. Nemyslím nějakou velkovýrobu ale určitě by neprodělal. Jak sleduju dění ,tak sehnat turbokartu na Amigu(především A1200) je problém. Zájem je podle mně velký. Svědčí o tom třeba eBay atd. Cena taky asi nebude zas až takový problém. Karty ,které se tam objeví se prodávají kolem 4500 (1230) až 9000,-(68060 PPC).Otázka jsou čipy. Ale třeba 68060, 68040 nebo koprocesory (viz. vesalia.de) zatím jsou. Neříkejte mně ,že by případný výrobce prodělal. Ale nejsem ekonom ,takže se můžu mýlit. Co si myslíte?
                  Spatne by to nebylo, ale nikdo dalsi (krome odkazu co posilal solaris) se uz asi neobjevi. Ja napriklad schanim uz rok Blizzard 1220 a nic. Turbokarty jsou sice hezka vec, ale co kdyz odejde Amiga. Spis bych se priklanel k vyrobe retro iAMIGY s 060 na 80MHz a a DIMM pametovymi sloty a zarukou noveho zeleza do 300 euro. NATAMI je zajimave, ale podle mne neprodejne.

                  Komentovat


                    #10
                    Kdysi se o tom už diskutovalo někde na jiném portálu. Je tam jeden hlavní problém - ROHS direktiva Evropské Unie. Přes tu samozřejmě staré karty neprojdou, proto by se musel zaplatit kompletně nový vývoj turbokaret a to dneska nikdo nezaplatí s ohledem na tak malý trh.
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #11
                      Myslim ze dneska uz jsou nove turbokarty s MC680x0 k nicemu,co jde na 680x0 tak bezi i pod winuae.Kdyby ale byly PPC karty,to by bylo podstatne zajimavejsi,uz jen kvuli OS4...
                      A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                      Komentovat


                        #12
                        Faktem je, že na chvíli, kdy někdo přijde s nápadem udělat alespoň základ PPC karty, kterou si pak člověk osadí procákem a nějakými nezbytnými šváby, tu mám připravený iMac, který posléze bez milosti vykuchám

                        Komentovat


                          #13
                          MisticJoe: Udelal bych to samy s iMacem,akorat ne s lampickou,dostal bych doma pres drzku shanim preventivne mac mini G4 az snad bude OS4 pro nej,nicmene ty mrchy zmizely,ted je jedna na Aukru snad za 11000 takze opet tajne doufam ze by to jelo i na lampicce,i kdyz tam pochybuju vzhledem k nVidia grafice
                          A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je reKTor
                            Nemáte někdo zkušenosti, jestli ty Turbokarty opravdu mají?
                            Na SoftHuntu urcite ne, teda alespon ty stare Blizzardy ne.

                            Komentovat


                              #15
                              Podle me akorat nejsou CPU, to vostatni je prkotina, osazovacku mit nikdo nemusi, si zada zakazku nekomu kdo ji ma, jak to asi dela elbox?. Na to ze se sem tam vobjevi nabidka 5 kusu CPU se asi muze kazdej vykaslat. Jsou akorat ColdFire ale ty nejsou 100% kompatibilni takze to sebou prinasi komplikace, o to se pred par lety snazil Elbox, naposledy se zasekli myslim na problemu s autorem Poseidona... A pak tu jsou samozrejme ty stupidni ohlasy "lidi" neco jako ze "kdyz to neni vykonny jako aktualni nejvykonnejsi HW tak to nema smysl vyrabet" a pod. blbosti tak se nedivte Takovejhle zvastu sem precet na konferencich kilobajty...
                              Lepsi pocitac nez je Amiga doted nikdo nevyrobil...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X