Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

9GB disk na A3000

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    9GB disk na A3000

    Tak jsem zkusil redukce a 80pin disk s nima neběží, nicméně jsem vyzískal 50pin 9gb disk, ale mám takovej problém - nemůžu HDToolBox donutit, aby ho detekov na víc jako 540MB, což je krajně nemožná situace. OS 3.1... Nějaká rada? Díky
    ps.: hážu to mezi začátečníky jen proto, že na si připadám jako blbec, neb 2GB flashka se mi na A600 chovala normálně a vůbec netuším, čím by tenhle problém mohl být...

    #2
    Zkus misto HDToolBox pouzit


    A nebo pouzivej AmigaOS 3.5/3.9
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Nebo tam zkus natvrdo napsat spravnou geometrii disku.

      Proc ti nebezi ten disk s redukci? Mas to dobre terminovane?

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
        nicméně jsem vyzískal 50pin 9gb disk, ale mám takovej problém - nemůžu HDToolBox donutit, aby ho detekov na víc jako 540MB, což je krajně nemožná situace. OS 3.1... Nějaká rada? Díky
        To je jednoduchý, jetli je ten disk opravdu 9GB tak si spočti kapacitu z parametrů disku, který ti HDToolbox nadetekuje. To že to potom spočítá HDtoolbox blbě už je věc jiná.
        A u toho 80pinu se přikláním k Dodovi, tam bude zakopanej pes v terminaci.
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          Právě, že ho ani HDToolBox správně nenadetekuje (jen některé parametry) a když jsem tam hodil geometrii ze stránek Seagate, tak to vyhodilo -1,4Gb S OS3.9 mě to taky napadlo, ale už jsem byl dost unavenej, tak jsem ho ani nepouštěl... Dneska ho prubnu... Jina s tou redukcí na 80pin na kabelu mi ani nenaběhla Amiga, takže nějaké experimentování bylo nemyslitelné. Větráky se sice roztočily, disk taky dostal proud, ale power ledka jen svítila tlumeně a nic...
          Ještě to kdyžtak taky zkusím, ale spíš budu vracet právoplatným majitelům

          Komentovat


            #6
            Nektery disky maji terminaci na sobe, ktera se ovlada jumperem, takze to mas mozna terminovane 2x na stejnem konci. Taky bych zapremyslel nebo zmezil, jestli ta redukce redukuje spravne a neprehazuje ti liche a sude PINy konektoru, popripade jeste nema neco uplne obracene.

            Komentovat


              #7
              Hele, já to testoval včera večír, potom co jsem dvě hodiny zálohoval stávající disk (teda LHAčkovat na 040ce 450MB dat, to je masakr )... Nijak extra jsem nelaboroval, smozřejmě vím, že disky mají i terminaci na sobě. Kukl jsem nejdřív na starý, ten terminoval. Čili jsem nechal terminovat i novým. U toho 50pin to fachá, 80pin přes redukci nikolivěk. Jak říkám, juknu na to ještě dneska, dokud jí mám rozdělanou. Šlo mi primárně o to, že se mi disk pod 3.1 tvářil jako 540ka a něchtěl se z toho hnout. Zkusim tedy 3.9 a když ani to, tak tu utilitu, co napsal Solaris.
              Zatím díky všem a večer dám vědět, jak jsem pochodil.

              Komentovat


                #8
                No u IDE mám takovou zkušenost, že když amiga detekuje jen některý parametry a to ještě blbě tak je v háji buď kabel a nebo sou zaoxidovaný kontakty na konektoru disku (a případně je blbá redukce CF-IDE...)
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  Tak nakonec pomohl OS3.9... Teda taky ne úplně, místo 9,1GB detekoval jen 8,4... Ale co, to mi už žíly trhat nebude Jen jsem si bláhově myslel, že si pod OS3.9 zformátuju jen první partition a zbytek pod 3.1... To byl špatný nápad, protože formátování druhého oddílu bezpečně zlikvidovalo ten první - těžko říct proč. Takže jsem začínal od začátku a vše formátoval pod 3.9. Proto jsem nenapsal včera, neb formátovat 8GB na Amize je teda děs.
                  Jen mám trochu problém pod OS3.1 - disk je rozdělen na 5 oddílů, přičemž ten poslední, pátý, není pod 3.1 vůbec vidět. 4 mi zobrazí bez problémů, dá se s nima pracovat. Ale poslední, co jsem chtěl dát na emulaci Maca nechce vůbec načíst. Přitom pod OS3.9 ho vidím.
                  Jak to píšu, tak mě teď napadlo - nemá OS3.9 scsi.device v devsech? Nestačilo by ho jen nakopírovat do devsů OS3.1?
                  Zatím se mi totiž hlavní systém na 3.9 updatovat nechce. Musím nejdřív rozchodit ovladače grafické karty (CGX tuhnou, a na test Picasso zatím nebyl čas)...

                  Komentovat


                    #10
                    Tohle jsi četl? Navíc mám těžké dejá-vu, že sem to tady někde na portále viděl přeložený... grrr a nemůžu to najít.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      Takže ty redukce ti jsou k ničemu?

                      Ta jedna je hodně 'special', měla nějaký zvláštní fce, už ani nevim jaký, ale ta jednodušší by ti měla fungovat. Ten aktivní terminátor taky, vyndal jsem ho z A4000.
                      Pravděpodobně problém s terminací, jak psali kucí
                      A4KT(040) ,A4K Mirage Pro(060), A4KD(040) ,A2K(060), A1.2K(040), Atari, Sinclair, Sharp...

                      Komentovat


                        #12
                        2 Mraf: to jsem samo nenašel... Tak prubnu ten patch...

                        Komentovat


                          #13
                          S tím patchem je trochu s...í, ale WB31 pak vidí velký disky. A to se vyplatí!
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #14
                            A nebo jak říkám všude a pokaždé - nejsnažší je si nainstalovat na disk DS verzi PFS3 filesystému a nějaké sraní s patchema odpadá.
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #15
                              Srani je predevsim os WB31, oproti OS39 je to fakt rozdil. Ja nevidim moc duvod pouzivat na takovemhle systemu (A3000) starsi 31. V OS39 je spousta vychytavek, ktere hodne veci zjednodusuji.

                              Jinak ja velice uspesne pouzivam vsude jako filesystem SFS, funguje mi to bezvadne a ty oddily jsou citelne i z OS40 a MOS.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X