Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Mrtvá disketovka

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Mrtvá disketovka

    Zdravim. Mam nasledujici problem s disketovkou. Koupil jsem A600, po zapojeni normalne nabehne, jenze se zda, ze je totalne mrtva disketovka. Po vlozeni diskety se nic nestane, ani nechrupne, jako by do ni ani neslo napeti. Tak jsem Amigu rozebral, zkontroloval zapojeni a problem jsem nenasel. Tak jsem disketovku odpojil a zmeril napeti na molexu v Amize, nameril jsem 3.85 V a 11.8 V. Dal jsem zkusil pripojit PC disketovku, opet bez reakce. Zkusil jsem u ni zapojit opacne datovej kabel, coz podle ocekavani na ni rozsvitilo LEDku. Takze problem s napetim jsem vyloucil. Co me zarazi je, ze se po vlozeni diskety ani neroztoci motorek, ani u Amigacke ani u PC. Desi me predstava, ze by to bylo radicem, tzn. Paulou, pokud se nepletu. Nejaky napady? Chci se pustit do prekopani nektere PC floppy podle navodu co jsou tady na foru, ale nejdriv se radsi ptam jestli to ma vubec vyznam. Diky.
    Amiga 600 (Kickstart 37.300, 2 MB Chip RAM, HDD CF-IDE 512 MB)

    #2
    zkus koupit z ebay funkční fdd pro Amigu, cirka 10€ + pošta, tedy žádná hrůza a hned budeš vědět na čem jsi, např. tady


    tento človíček je naprosto spolehlivý...
    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

    Komentovat


      #3
      Já bych nejdříve odstranil možnost nefunkční floppy, než hned odepisoval Paulu. Zkus někoho poprosit o prodej upravené a zaručeně funkční disketovky. Lidí co to umí je tady dost.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je Marien Přejít na původní příspěvek
        zkus koupit z ebay funkční fdd pro Amigu
        Co ho ženeš na e-bay, vždyť mu tady můžou pomoct domorodci - Starej Mraf např.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          tak tedy kvůli Probovi:

          zkus třeba naše domorodce, například Starej Mraf

          tento človíček je naprosto spolehlivý...
          Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

          Komentovat


            #6
            No ja bych postupoval od spoda, tzn. jak rika Prober, ziskat jistotu, ze je to skutecne floppynou, pak pripadne sehnat novou. No mam par PC floppyn, takze si s tim zkusim zitra pohrat, jestli se mne to podari. Kazdopadne diky za reakce hosi.

            I kdyz ted nad tim premyslim, tak me napada, ze Paulou by to nemuselo nutne byt, protoze kdyby byla vadna, tak bych cekal po spusteni nejakou barvu (asi modrou, podle Proberova clanku). Ja mam normalne seda, svetle seda, bila, kickstart. Ale kdo vi... Akorat sviti caps lock a uz si nepamatuju jestli je to v pohode nebo ne.
            Amiga 600 (Kickstart 37.300, 2 MB Chip RAM, HDD CF-IDE 512 MB)

            Komentovat


              #7
              Jen pro jistotu - PC disketovky vyžadují trochu HW úpravu jinak ti fungovat nebudou. Koukni do seznamu lidí, jestli tady není někdo přímo z Brna. Měl bys to cobydup
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #8
                PC diketovky jsou v zakladu nastaveny jako drive 1. Vem nejakou, prehod na ni jumper (nebo preletuj propojku) z DS1 na DS0, nebo tak neco, melo by to byt snadne, mas to hned. Pak ji pripoj a Amize a dej do ni disketu, teprve potom Amigu zapni, melo by to nabehnout. Dulezite je, aby tam uz byla disketa.

                Pripadne zkus jinej datovej kabel, nebo si od nekoho pujc externi diketovku, tim proveris minimalne ty obvody v Amize.

                Komentovat


                  #9
                  Otazkou je, jestli je spravny udaj 3,85V. To se mi zda na 5V vetev dost malo. Zkus kdyztak jiny zdroj, dle meho nazoru by mela mit 5V vetev aspon 4,5V.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    některé zdroje mají necelé 4V a až teprve po zátěži začnou dávat 5V, záleží na návrhu desky a použitých součástkách, to samé i na 12V větvi, kde bez zátěže vykazují třeba 10,5V a při zátěži 12,05V
                    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                    Komentovat


                      #11
                      To jsem v uvahu vzal, ale pokud to Harmonica meril pri zapnute amize, zatez uz tam je. Prave mi nesedi diference mezi 12V vetvi a 5V vetvi. Jestli to meril na nezatizenem zdroji i tak bych zkusil jiny. (pro sichr)
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #12
                        Uz jsem na to prisel. Pred tim jsem neuvedl jeden detail, kterej jsem nepovazoval za az tak dulezitej. Ta Amiga co jsem koupil byla uplne hola, nemela ani zdroj. Byl u ni akorat predelanej PC zdroj, se kterym vsak bez problemu nabehne. Ovsem az na tu disketovku. Zkusil jsem vzit jinej PC zdroj a z nej napajet disketovku v Amize, zatimco Amigu napajet tim predelanym PC zdrojem. A kupodivu disketovka jede jako po masle a cte diskety. Takze snad je to skutecne tim zdrojem a muzu zacinat shanet puvodni zdroj, pokud by teda jeste nebyl problem v nejake napajeci casti v Amize.

                        Ovsem objevil se druhej problem a tou je klavesnice. Ted se zda byt nefunkcni pro zmenu ona. Kdyz se z diskety dostanu napr. do AmigaDOSu, cracktra s ovladanim pomoci funkcnich klaves apod. proste nekam kde se ocekava vstup z klavesnice, tak ta samozrejme nefunguje. Co me zarazi je to, ze Ctrl + A + A, tzn. reset funguje naprosto bez problemu.
                        Amiga 600 (Kickstart 37.300, 2 MB Chip RAM, HDD CF-IDE 512 MB)

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X