Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Zdroj pro A600

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Zdroj pro A600

    Nemel by nekdo na prodej funkcni zdroj?
    Amiga 600 (Kickstart 37.300, 2 MB Chip RAM, HDD CF-IDE 512 MB)

    #2
    Musí být Amiga originál nebo i předělávka PC zdroje?
    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

    Komentovat


      #3
      Musi to byt naprosto bezpodminecne origos Amiga. Ne, predelavky z ATX mam dve a vysledkem je, ze misto 5 V leze z Amigy 3.5 V, tak chcu vyzkouset jestli je to zdrojem nebo Amigou, proto potrebuju original zdroj.
      Amiga 600 (Kickstart 37.300, 2 MB Chip RAM, HDD CF-IDE 512 MB)

      Komentovat


        #4
        Z ATX ZD ti nemůže lézt na 5V větvi 3,5V, je jedno jesti je zatížený nebo ne. Je daná min/max hranice zpravidla v desetinách voltu jinak hrozí poškození zařízení na výstupu. Buď je ZD v prdeli nebo máš prohozenou 5V větev za 3,3V.

        ZD ATX výstupy:

        12V - 12.16-17V
        -12V - -11.52-53V
        5V - 5.23V

        BTW jeden original A500 ZD (těžký) bych mohl pustit, ovšem jen výměnou za jiný A HW, teď scháním A1200 funkční klávesnici...
        Přiložené soubory
        Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

        Komentovat


          #5
          Ještě pro srovnání výstupu z orig. A500(těžký) ZD:

          12V - 12.22-23V
          -12V - -12.12-13V
          5V - 5.50V
          Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

          Komentovat


            #6
            Nectes spravne. Pisu, ze z Amigy leze 3.5 V, tim myslim molex co je na desce pro napajeni disketovky. Ze zdroje jde 4.8 V. 4.8 V jde do Amigy, z 4.8 V se z nejakyho duvodu stane 3.5 V a to nestaci na rozjeti disketovky. Neboj, tak blbej nejsu abych Amigu napajel 3.3 V...
            Amiga 600 (Kickstart 37.300, 2 MB Chip RAM, HDD CF-IDE 512 MB)

            Komentovat


              #7
              A těch 3,5V je s připojenou mechanikou na Molexu, nebo bez ?

              Komentovat


                #8
                Bez mechaniky na molexu. Jinak samotnej zdroj jsem pro jistotu zatizil jeste dvema HDD. Bez vysledku samozrejme.
                Amiga 600 (Kickstart 37.300, 2 MB Chip RAM, HDD CF-IDE 512 MB)

                Komentovat


                  #9
                  Tak to zkus změřit přímo ve zdroji, nebo na "pětikolíku" uvnitř Amigy. Chce to ale pevnou ruku a hrot kterej tam budeš strkat si obal bužírkou nebo izolepou a nech koukat jen špičku, ať to nezkratuješ...

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                    ať to nezkratuješ...
                    Vlastní zkušenost?
                    A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                    Komentovat


                      #11
                      Kupodivu me to napadlo uz vcera. Zmeril jsem nejdriv napeti na zasuvce mezi GND a +5V, vysledek 5.11 V, tzn. ok. Potom jsem tu zasuvku zasunul do konektoru v Amize a zmeril napeti mezi GND a +5V zespodu desky jak je pripajenej napetovej konektor a vysledek? 3.8 V. Pro jistotu na molexu bylo 3.75 V. Mezi GND Amigy a GND zdroje bylo 0.6 V. Konektor jsem promeril vsemozne na odpor a zda se byt pripajenej v pohode. Taky jsem zkusil zmerit napeti mezi +5 V na molexu a GND zdroje (ne Amigy) a nameril jsem neco pres 4.2 V, coz je asi dostatecny, protoze multimetr jako zatez na molexu se pro Amigu jevil jako by tam byla disketovka a rozsvitila se FDD LED (ale nezhasla). Takze pravdepodobne bude muj problem nekde v zemneni, ale moc me toho nenapada jak to vyresit.
                      Amiga 600 (Kickstart 37.300, 2 MB Chip RAM, HDD CF-IDE 512 MB)

                      Komentovat


                        #12
                        Videl bych chybu nekde v motherboardu. A ty nemas nikoho v okoli,kdo by ti orig.zdroj byť jen zapujcil?
                        Ale PC zdroj byva spise silnejsi,nez Amiga zdroj..
                        A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                        Komentovat


                          #13
                          To nevim, zkusim se zeptat. "chybu nekde v motherboardu" to je blby, na amiga.org doporucujou vymenit kondiky, ale do toho jsem se nechtel poustet dokud nebudu met jistotu, ze je to zdrojem.
                          Amiga 600 (Kickstart 37.300, 2 MB Chip RAM, HDD CF-IDE 512 MB)

                          Komentovat


                            #14
                            Mozna placam blbosti.Ale je divny,ze se ti "ztraci" Volty nekde v desce. Na konektoru mas jeste 5V a u Molexu disketovky jen 3V.. Pochybuji, ze tohle origo zdroj vyresi. Ale zase za vyzkouseni nic nedas, jen ti to uprresni zavadu..
                            A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                            Komentovat


                              #15
                              Ne, pozor. Tech 5 V je na zasuvce (vidlici), pred tim nez ju zapojim do Amigy. Jakmile zasuvku zapojim do Amigy, tak zespodu napajeciho konektoru (ve kterym je vidlice s 5 V) misto 5 merim 3.8 V.
                              Amiga 600 (Kickstart 37.300, 2 MB Chip RAM, HDD CF-IDE 512 MB)

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X