Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Má úprava ATX zdroje pro CD32

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Má úprava ATX zdroje pro CD32

    Chtěl bych zde názorně ukázat úpravu jednoho ATX zdroje pro napájení mé CD32. Nebudu rozebírat problémy, kterými jsem si prošel a které jsem za pomoci několika členů zdejší komunity vyřešil.

    Jako velice vhodný zdroj jsem si našel malý Fortron FSP145-50NI.
    Rozměrově ideálně vejde do mého vyhořelého zdroje k A500. Tím si alespoň navenek udrží "Amiga" vzhled.
    Přiložené soubory
    A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

    #2
    Vykuchal jsem vnitřnosti a z tišťáku vypájel VŠECHNY Molex kablíky i ATX konektor. Z toho zůstalo v tišťáku připojen jen zelený a hnědý vodič.
    Zelený jsem přípájel k místu, odkud byly vytaženy černé vodiče (zem).
    Hnědý jsem zase naletoval k místu, kde byly oranžové (+3,3V).
    Přiložené soubory
    A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

    Komentovat


      #3
      Využil jsem i plechy z původní krabičky a tyto jsem takto upravil.
      Přiložené soubory
      A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

      Komentovat


        #4
        Jeden mi posloužil k přidržení samotného tišťáku ke dnu Amiga krabičky, kde ny to byly původní "dirky".
        Druhý jsem zase využil k přidržení větráčku (který jsem původně nechtěl ani zapojit).
        Přiložené soubory
        A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

        Komentovat


          #5
          Do tišťáku jsem vletoval klasický konektor pro větráčky, známé z PC u procesoru.
          Připojil jsem i kabel, určený pro vlastní CD32.
          Použity byly pouze +5V, +12V a zem. Kdyby někdo podobný zdroj upravoval i pro A1200, použil by i -12V.
          Přiložené soubory
          A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

          Komentovat


            #6
            Celé mi to vešlo do krabičky. Někde jsem si musel pomoci pilníkem. Ale jen při úpravě plechů ,nebo tištěného spoje. Do plastu jsem nesáhl!
            Povedlo se mi najít i původní spínač a "nevím-kde-jsem-sehnal" kabel s KRÁSNÝM konektorem, přímo pro CD32. S rozdílem, že místo žlutého vodiče je tam hnědý..
            Přiložené soubory
            A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

            Komentovat


              #7
              Už mi zůstává napájet pořádnou 3-žilovou Flexi-šnůru a "schrastit" i tu gumovou přechodku, ať ta šnůra v kastli neplandá. Možná ještě zapojím předřadný odpor k tomu větráku a tím ho zpomalit (ztišit). Docela to bzučení irituje. Ale to jsou už jen kosmetické úpravy.

              KAŽDOPÁDNĚ,ZDROJ NEFUNGUJE (nejde zapnout) BEZ NEJAKÉ ZÁTĚŽE !
              Jako zátěž stačí JEN ten větráček..

              Pokud má někdo vyhořelý Amiga zdroj, je toto ideální možnost, jak to napravit..
              A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

              Komentovat


                #8
                no vidíš chlape, začínáš mi dělat radost
                Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                Komentovat


                  #9
                  Něco podobnýho jsem chtěl vyrábět už dvakrtát, jenže vždycky zklamal plošňák zdroje, který byl o kousek větší a do krabičky původního zdroje se nevešel. Musel bych odstranit ty trubičky pro šrouby a neměl bych jak zdroj zadělat a lepit jsem ho nechtěl.

                  Update: Jednu třílinku i s plastíkem od amigy mám volnou - ale bacha - je šedivá. Můžu ti ji věnovat, třeba na bytefestu.
                  Naposledy upravil Starej_Mraf; 11.09.2009, 08:17:06.
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    Ja ji ale taky nekde mam, ale v tom balastu na ni nemuzu narazit
                    Az na ni kapnu,hned ji tam loupnu.
                    Ale diky.
                    A v tomto pripade jen pribrousis pilnikem ten plech (jestli ho tedy pouzijes,jako ja) a do tistaku staci rypnout rezakem cca 1mm, aby dosedl az na dno. Do puvodniho plastu jsem sahat nemusel..
                    A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                    Komentovat


                      #11
                      To bych toho tišťáku býval musel uříznout cca 1 cm
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #12
                        O: Má úprava ATX zdroje pro CD32

                        Chci se zeptat. Je jedno kterou větev u 5V a 12V použiju? Je jich tam víc. To samé pro GND?
                        Viděl jsem nějakej anglicky psanej návod, kde ty větve spojoval. Větev -12V je tam jedna, tak tam je to jasný.
                        Díky za odpověď.
                        AMIGA 500 "rev 6A" + "TF530". "BooBip 2Mb" "2Mb Fast(TF530)" + "1Mb Chip"+1.5Mb Slow.

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X