Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

HxC Floppy Drive Emulator

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Jo - koukal Jsem na to. Nééé, problém by to fakt nebyl, si to doma poskládat, ale mít alespon plošák. On tam má Data v jazyku Gerber pro BordPlán, také i OrCAD Data pro celej plošák, to je moc pěkné. Ty plošáky vskutku vyrobit podle toho není už takovej problém. Vím kde bych s tím měl zajít. Ale je tady jeden Big-Problém: Cena ! Firma, která zde v Ostravě se zabývá výrobou plošáků, bere za oboustranej plus prokovenej 10x10cm, asi 250Kč. Zcela určitě by mi nedělali třeba jen 5kusů, vyplatí se 10kusů a víc. K tomu se musí započítat tzv. Maska pro výrobu a ta vychází kolem 1000Kč. Pokud se z té Masky vyrobí třeba 1000kusů, je to už jedno, ale pak za větší odběr cena jednoho kusu jde rapidně dolů. Tím pádem pokud by se nechál vyrobit pouze jeden plošák, tak cena by logicky byla někde na 1500Kč.

    Komentovat


      #17
      No tak se zkuste domluvit, kolik lidi o to má zájem, rozpočítat náklady a uvidí se, jestli se vlastně ta samovýroba vyplatí. Nevím, třeba MiniMig si tady stavělo taky pár lidí a šlo se domluvit.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #18
        Ja bych měl taky zájem a dost velkej.

        Komentovat


          #19
          Code:
          Hi.
          
          Next batch of HxC USB is already in preparation. Target is mid  october to finish the units.
          Please pay to: [EMAIL="peter.sieg2@gmx.de"]peter.sieg2@gmx.de[/EMAIL]   (..2 is ok!)
          Amount  is: 80€/unit + 10€ shipping + 4€ paypal fee = 94€
          For additonal units add  84€/unit.
          
          Also please send me your shipping address!!
          
          Thanks,  Peter
          Tohle mi Peter odpovedel, kdyz jsem se ho ptal na moznost objednat dalsi kusy. Ja bych ev. jeste jeden take vzal.

          Komentovat


            #20
            No kdyby to šlo u EXY a on by se s tím chtěl babrat, tak to bych to od něj bral. U Petera bych se musel svézt s hromadnou objednávkou, protože PayPal nevedu. Ale u EXY vidím výhodu v tom, že je to kluk šikovnej, záruku půl roku dává a když se na tom něco porobí i třeba mojí vinou, tak není takový problém poslat mu to na spravení, než to naší poštou tlačit kamsi do němec.
            Čili pokud do toho EXA půjde, tak jsou moje preference takovéto:
            1. EXA
            dlouho dlouho nic
            Pak objednávka z německa

            Komentovat


              #21
              Ja nechci byt falesnym prorokem, ale lepsi Peter v hrsti, nez EXA na strese. Exa je permanentne vytizeny clovek. Neco jineho je si doma pro sebe vyrobit jeden kus a neco jineho je delat to na kseft seriove pro n lidi. Po prvotnim nadseni prijde realizacni vystrizliveni, problemy se soucastkami, s casem, necekana zakazka... Pokud chces cekat, odhaduju (bez urazky, EXO) tak pul roku. A to za predpokladu, ze do toho EXA pujde ... A to nemluvim o kalkulaci ceny a vyse zalohy (pochybuju, ze by to EXA financne zajistil az po zaverecny prodej).
              Naposledy upravil uunek; 14.09.2009, 10:59:35.

              Komentovat


                #22
                No počkám, jak se vyjádří EXA. Samo, kdyby toho měl moc, tak se na list k Peterovi s někým nechám napsat též.

                Komentovat


                  #23
                  Me se ten emulator taky libi, ale na druhou stranu premejslim co s nim, protoze kdyz uz pouzivat diskety, tak proste diskety. Zkusim se podivat, co stoji soucastky.

                  Komentovat


                    #24
                    Diskety jsou nepraktické, každou chvíli hází error a za chvíli už nebudou. Jestli jsem to pochopil z toho odkazu správně (francouzsky neumím), tak si na flashku nahážu co hrdlo ráčí a pak už jen pařim bez zbytečné tuny placiček, na které akorát přítelkyně nadává.

                    Komentovat


                      #25
                      Tak teď nevím jestli jsem to pochopil z toho francouzkého fóra dobře , ale já mám zato ,že se jedná o emulaci pomocí PC přes USB. K tomu SD se tam vyjadřuje Jeff jako ,že to ještě nedošlo do finále. Tak jak to je? Pochopil jsem to blbě?

                      Komentovat


                        #26
                        No vidíš, já to mám naopak. Já chci právě diskety (a snad už nějaké seženu), protože když retro, tak retro
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #27
                          Autorem citovaného textu je JOeAim Přejít na původní příspěvek
                          Tak teď nevím jestli jsem to pochopil z toho francouzkého fóra dobře , ale já mám zato ,že se jedná o emulaci pomocí PC přes USB. K tomu SD se tam vyjadřuje Jeff jako ,že to ještě nedošlo do finále. Tak jak to je? Pochopil jsem to blbě?
                          Co jsem pochopil já, tak jsou dvě verze:
                          • USB HxC Floppy Drive Emulator - vyžaduje propojení skrze USB s PC
                          • SDCARD HxC Floppy Drive Emulator - nevyžaduje propojení skrze USB s PC
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #28
                            2 Prober: já si disket užíval už moc dlouho a proto hledám nějaký ten komfort
                            a ano, i já to pochopil tak, že dvě verze existují, s SDčkem se mi zdá snesitelnější...

                            Komentovat


                              #29
                              No tak jasně. To jsem pochopil taky. Jen jsem měl pocit ,že se tady bavíme o té verzi USB. Protože na tom jejích fóru se o verzi SD baví jako o nedokončený. Že jí má jen pár testerů. A tady se baví o této verzi .http://torlus.com/floppy/forum/viewtopic.php?t=242. Že připravuje další várku. Ale to je USB.

                              Komentovat


                                #30
                                Taky si myslim, ze ta verze na SD karty je zatim ve vyvoji, ale ta USB mi prijde pitoma, k tomu potrebujes zapnute PC, aby to jelo, dost na prd.

                                Mozna je ve vyvoji ten firmware a HW uz se menit nebude, nebo alespon ne treba zasadne.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X