Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

HxC Floppy Drive Emulator

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    HxC Floppy Drive Emulator

    Už jsem o tom mluvil (resp. mailoval) trochu s EXOu, ale softwarově si na to netroufá. Čili to nastíním i zde:
    Všichni víme, že na staré gamesy a vesměs většinu OCS/ECS pařeb je nejvhodnější A500 (někdo namítne, že A600, ale té chybí podstatná numerická klávesnice). Přitom je ale její nevýhoda jasná - nemá IDE řadič a pokud se nějaký semo-tamo sežene, stejně to není ono. WHD load hry nejsou prostě dokonalé. Chybí jim cracktra a i trainery, které (ať je to jak chce) u některých her dokonale zvyšují hratelnost (Cannon Fodder za všechny)... A co si budeme povídat, jsme odkázáni na verze her, které nám autor daného loaderu předloží.

    Otázka tedy zní - jak je reálné udělat periférii, která by umožnila připojení CF karty a hraní jakékoliv hry (případně spuštění programu) z ADF souborů? Prostě by se to chovalo jako emulátor DF0-3, něco jako na Minimigu? Když to jde u stařičkých osmibitů, mělo by to jít i pro A500, ne? A bylo by reálné se cenově vejít třeba do 1500,- ?

    #2
    No, někdo tady měl AlfaPower nebo jak se jmenuje ten IDE disk pro A500, s nainstalovaným CF/IDE adaptérem.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      No ja jsem pochopil MisticJoea spis tak, ze se pta jestli existuje moznost jak hrat na petistovce hry z ADF, tzn. bez pouziti WHDload. IMHO by neco takovyho udelat slo. Vzhledem k tomu, ze ADF je presnej obraz diskety byte po bytu, tak by takova periferie musela byt pripojena misto floppy. Mezi CF a DF0 by musel byt treba nejakej Spartan, kterej by fungoval jako radic a cetl data ADF a ty posilal po ksande do Amigy...
      Amiga 600 (Kickstart 37.300, 2 MB Chip RAM, HDD CF-IDE 512 MB)

      Komentovat


        #4
        neco jako tohle?
        A4KT(040) ,A4K Mirage Pro(060), A4KD(040) ,A2K(060), A1.2K(040), Atari, Sinclair, Sharp...

        Komentovat


          #5
          Ty jo, to vypada huste.
          Amiga 600 (Kickstart 37.300, 2 MB Chip RAM, HDD CF-IDE 512 MB)

          Komentovat


            #6
            Tohle je jedina sance, nic jineho jsem ani nevidel. Pouze treba softwarove to pujde udelat tezko.

            Komentovat


              #7
              Ten floppy emulator mame nekteri jiz objednanej,zarizoval to Uunek.
              A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

              Komentovat


                #8
                Ty jo! No tak přesně to jsem myslel A koukám, že už tady i někdy proběhl. No a jak se tedy teď přidat na wait list?

                Komentovat


                  #9
                  Ja jsem to vyrizoval tady:
                  Code:
                  http://torlus.com/floppy/forum/viewtopic.php?t=242

                  Komentovat


                    #10
                    Už se nemůžu dočkat až to dorazí.
                    A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

                    Komentovat


                      #11
                      Bleb.
                      Tak jsem rano psal, ze chcu taky, a jestli nejdu teda s krizkem po funuse. A prej teda ze jo, ze jdu.
                      Ale ze prej ho zajem prekvapil, ze takovej necekel, a ze chysta jeste jednu mensi varku, ve ktery nektery jeste nejsou zarezervovany. A ze jestli ma pro me teda jeden kósek (nebo vic) rezervovat. A uz dost ze. Takze jestli misticu chces taky, tak pospes.
                      A4KT(040) ,A4K Mirage Pro(060), A4KD(040) ,A2K(060), A1.2K(040), Atari, Sinclair, Sharp...

                      Komentovat


                        #12
                        Tak tohle Udělátko je víc než dost dobrý !!! Jen se optám: Jak to vychází cenově ,kdo že si to vzal na starost s obědnáním více kusů a jak popřípadě se to provede s platbou? A že bych také jeden exponát si přivlastnil.

                        Komentovat


                          #13
                          Ad cena - vsak to mas napsany na tom foru: 80 € pripravek + 10 € posta.
                          Amiga 600 (Kickstart 37.300, 2 MB Chip RAM, HDD CF-IDE 512 MB)

                          Komentovat


                            #14
                            Jééé-nevšiml Jsem si linku co uvedl uunek.Ale napadá mě myšlenka: Když ten Hošík-Autor toho má na udělání víc než dost,co takhle vobědnat pouze něco ve formě Sáček se součástkama a doma si to zbastlit ? Osobně Já bych to pro sebe i v takové verzi uvítal.Pokud je tišták a k tomu osazovačka plus součástky,není co řešit,to pak jde samo.Dát si jen trošku majzla při pájení.

                            Komentovat


                              #15
                              Na webu ma kompelt dokumentaci a to dokonce ve dvou verzich, jedna je s plosnakem pro prumyslovou vyrobu a druha jako home-made. Asi by to nebyl problem poskladat.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X