Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pomoc

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    Autorem citovaného textu je doksy Přejít na původní příspěvek
    Podle toho návodu jsem to dělal a nejde to možná dělám někde chybu pořád to dělám znova a nic. Pořád to formátuje do (hdf) a ne do RDB.>>
    A ten HDInst Tools už vůbec neumím použít >>
    Já se zeptám možná blbě, ale připojuješ ten disk jako skutečné zařízení v nastavení WinUAE? HDInstTools se spouští až po spuštění emulátoru a najetí Amigy. Pokud to formátuje HDF, tak podle mě používáš tlačítko "Add Hardfile" místo "Add Hard Drive". Pletu se? Podle těch návodů opravdu nejde udělat něco špatně.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #32
      Jakou verzi WB máš?
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #33
        Dělám to podle toho návodu najedu na Add Hard Drive vyberu tu cf kartu dám Read/write a pak cvaknu na Add hard drive . Tu ránu na mě vyskočí (Warning The drive safety check is active Selected drive is not empty and non RDB partitioned)
        Nastaveném WinUAE mám podle návodu dal jsem vlastnosti a pak disableharddrivesafetycheck".a dal použít.fficeffice" />>>
        2,1 verze

        Komentovat


          #34
          Ty partition dělej buď HDInstToolsem a nebo použij WB3 a vyšší. Jen pro rozdělení disku, pak už použij ty 2.1
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #35
            Autorem citovaného textu je doksy Přejít na původní příspěvek
            použít.fficeffice" />>>
            2,1 verze
            Hele, nepoužívej copy+paste přímo z Wordu. Dělá to bordel.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #36
              DOKSY: WinUAE musíš pustit od začátku s parametrem "disablesecurity...". Takže klasicky:
              winuae.exe -disableharddrivesafetycheck
              Teprve pak v tom pracuješ.

              Hergot, škoda, že nebydlíš blíž, ukázal bych ti to naživo... TO by bylo rychlejší.
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #37
                Tak mi to nejde dělám to podle návodu a nic ještě to budu zkoušet a zítra dám vědět jak jsem dopadl

                Komentovat


                  #38
                  No takhle - podle toho návodu to zcela jistě jde. Evidentně děláš nějakou chybu nebo nemáš patřičné vybavení - což nezjistíme jinak, než pečlivým rozborem tvého postupu, který musíš vylíčit co nejpodrobněji. Najdi odchylky proti návodu a zapracuj na tom.

                  Co mi třeba uniká je, jak se snažíš vytvořit RDB partition na CF kartě.
                  V prvním kroku pustíš WinUAE s parametrem - viz výše. BEZ TOHO TO NEPŮJDE!
                  V dalším bys měl přidat HardDrive - to se zdá, že děláš dobře.
                  Následně nabootuješ do Workbench z diskety - tu jsi už asi dostal.
                  A teprve nyní spustíš (asi z další diskety?) HDToolbox nebo HDInst - vytvoříš si RDB partition na CF kartě.
                  Nyní instaluješ z disket komplet Workbench.

                  Toliko stručně.
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #39
                    Jen doplnim, ze klidne i na A600 nabootuj z dikety Install 3.1, kde spustis HDInstallTool. Po vytvoreni oddilu (doporucuji 1GB CF kartu rozdelit na 2 treba stejne oddily) nabootujes z dikety WB 2.1 a zformatuji ty partitiony. A nakonec nabootujes z diskety Install 2.1 a das kompletni instalaci WB 2.1.
                    I love Amiga

                    Komentovat


                      #40
                      Ještě mně napadla jedna věc, některý čtečky, zatím jsem narazil jen na USB, nedokážou cokoli zapsat do oblasti MBR potažmo RDB... Pak je třeba RDB a partitiony vytvořit na amize a nebo požít jinou čtečku.
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #41
                        2Solaris104: Nejsem si jistý, jestli má jak dostat ADF image, potažmo HDToolbox z PC na amigáckou DD disketu - takže bych se držel WinUAE řešení.
                        2Starej_Mraf: Paradoxně musím říct, že mně se nikdy nepodařilo RDB partition vytvořit na PC - vystřídal jsem asi tři čtečky . Mám teda schovanou jednu disketu, kde mám potřebné softwary jen pro tyto účely .
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #42
                          Myslele jsem samozrejme v emulatoru . Vim, ze nema instalacni diskety. Pokud nedela nikde chybu, tak za pokus stoji i ta jina ctecka nebo pripojit primo na IDE v PC. To ale vyzaduje dalsi redukci . Spis zajdi za nejakym znamym kamaradem se cteckou nebo si pujc jinou ctecku.
                          I love Amiga

                          Komentovat


                            #43
                            mám usb čtečku (Apacer mega sieno AM400+ CF je Pretec 1GB 40x)
                            Můj postup kliknu na ikonu Win UEA dám vlastnosti a zadám tam disableharddrivesafetycheck dám použít.dále kliknu na Add Hard Drive
                            najdu tu kartu (Non-Emtpy(967,6 RW Generic USB CF reader 0,00)

                            dále dám Read-write pak kliknu na Add hard Drive.
                            Oběví se toto (Warning:The drive safety check has been disabled,and non-emtty and non -RDB partitioned hard disk(s) were detected)
                            v okně se oběví (Device, n/a-Volume, n/a-Path, Generic USB CF Reader o,o.. -R/W, yes-Blok size,512 -Size,967-BootPri, n/a
                            do disketovky dám install 3,1 adf dám start oběví se zas (Warning:The drive safety check has been disabled,and non-emtty and non -RDB partitioned hard disk(s) were detected)dám ok oběví se (Worbench a ikoni
                            Ram Disk a Instal 3.1) kliknu na Instal 3,1 dal na HD Tols pak kliknu pravím tlačítkem myši na HD Tool Box najedu na Icons a dám Information (Tool types je prázdnéj do new napíšu SCSI_DEVICE_NAME=uaehf.device dám Save a pak kliknu na HD Tool Box a nic je to prázdné tak nevím co dál.
                            Jdu na odpolední tak pokračovat budu až příjdu večer.

                            Komentovat


                              #44
                              Možná máš write protect disketovku. Doporučuju zkopírovat hdtoolbox do ramdisku (jako ve windows, jen přetáhnout). Pak nastav uaehf.device, save a potom spusť hdtoolbox. V tu chvíli už by ti to mělo najít disk.
                              Nevím jak ostatní, ale v tomhle případě jsem nepotřeboval patchnutý hdtoolbox pro CF. Jinak je ke stažení tady . Je sice bez ikony, ale když se dá view all, tak spustit jde a uaehf.device se zadá jako parametr při spuštění.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat


                                #45
                                2doksy: Zdá se, že všechno děláš dobře.
                                Jak ale píše Starej Mraf, bude pro jistotu lepší použít vylepšenou verzi HDToolboxu - i když teoreticky by to mělo jet i s tím původním.
                                Pokud si jej stáhneš, tak si jej rozbal někam na harddisk v PC (Například do c:\pomoc) a ve WinUAE dej navíc v sekci harddisků "Add Directory" a proklikni se na C:\Pomoc - pojmenuj si to třeba DH2 (DH0 je první disk, DH1 bude patrně druhá partition - tak raději rovnou DH2). Ale to jen v případě potřeby, kdyby klasický HDToolbox z diskety nefungoval správně.

                                To bude jeden problém, druhý pak bude čtečka asi . Zkus jinou.
                                Přiložené soubory
                                Naposledy upravil davesade; 29.10.2009, 14:45:09.
                                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X