Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pomoc

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    Takže chlapi, jedna malá rada. Pokud máte na kartě už vytvořené oddíly na PC, může to dělat problémy. Já v takovém případě vždy pustil Správce disků a z CF karty odstranil veškeré oddíly. Pak to šlo bez problémů.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #47
      Tohle je známý problém, ale ne vždycky se projeví, zhruba u 75% CF nebylo potřeba partition odstraňovat. Na některých CF se mi partition podařilo odstranit programem diskpart - pouze ve vistách, xpéčka ho sice mají taky, ale prostě a jednoduše removable drive neukážou. Docel dobře si s tím dokáže poradit gparted v linuxu nebo jeho livecd varianta. Naprosto nejlepších výsledků jsem dosáhl pod MorpOSem na Efice. Poslední variantou je vytvoření RDB přímo na Amize.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #48
        Tak jsem vyzkoušel další 3 USB čtečky a nic.Budu muset vás požádat někoho komu to de jestli by mi to neudělal.

        Komentovat


          #49
          Tak to se mi nikdy nestalo a to že jsem jednu 2GB CF používal nějakou dobu v PC a pak zase v Amize. Já mám takovýho tucha, že tady bude problém nejspíš opravdu v těch USB čtečkách. Chtělo by to vrazit kartu přímo přes CF2IDE na kábl do PC.

          Komentovat


            #50
            Autorem citovaného textu je doksy Přejít na původní příspěvek
            Budu muset vás požádat někoho komu to de jestli by mi to neudělal.
            Uvědomuješ si, že tohle zní už trochu nechutně?
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #51
              Ehm... ovšem je zajímavé, že na tyhle dvojsmyslné, potažmo sexystické plácance se tu lapnou (ozvou) vždy ti stejní... )

              Komentovat


                #52
                Autorem citovaného textu je doksy Přejít na původní příspěvek
                Tak jsem vyzkoušel další 3 USB čtečky a nic.Budu muset vás požádat někoho komu to de jestli by mi to neudělal.
                Jeste zkus odstranit z karty puvodni oddily FAT. Ve Windows si nahod Spravce disku a zkus to tam.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #53
                  Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                  Ehm... ovšem je zajímavé, že na tyhle dvojsmyslné, potažmo sexystické plácance se tu lapnou (ozvou) vždy ti stejní... )
                  Stejně tak je zajímavé, že s tím pak mají problém taky ti samí.
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #54
                    ...a to jen proto, že jsi mě opět s ftipným postřehem předběhl...

                    Komentovat


                      #55
                      Autorem citovaného textu je doksy Přejít na původní příspěvek
                      Dělám to podle toho návodu najedu na Add Hard Drive vyberu tu cf kartu dám Read/write a pak cvaknu na Add hard drive . Tu ránu na mě vyskočí (Warning The drive safety check is active Selected drive is not empty and non RDB partitioned)
                      Nastaveném WinUAE mám podle návodu dal jsem vlastnosti a pak disableharddrivesafetycheck".a dal použít.fficeffice" />>>
                      2,1 verze
                      Jen mě tak napadlo, možná je to blbost, ale dáváš před ten parametr "disable...blabla" pomlčku ? Páč jestli ne, tak to nefachá a podle těch hlášek, co se tim tam neustále objevujou dokola, bych soudil, že je to tak...

                      Komentovat


                        #56
                        A rozhodně nedávat ten parametr do ikony, ale spuštět z příkazové řádky.
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #57
                          Kurňa, tak mi to nedalo a jelikož dopolko nebylo v práci do čeho píchnout (kosa, mlha, hnus fialovej) a lidi moc necourali, tak sem si to skusmo celý sjel.
                          Vytáh sem noťas ve kterym má píchnutou CF-PCMCIA čtečku Pretec s 512MB PQI 40x kartou na přenos dat do Amig naformátovanou na FAT16. Stáhnul sem vše potřebné z netu ( WinUAE, ADF obrazy disket OS3.1, ROM3.1) a hrrr na ně...
                          Nainstalil sem WinUAE, na plochu hodil zástupce, do něj dal ono kouzelné -disable...blablabla, spustil, nastavil ROMku, CPU, atd. do virtual flopky dal adf obraz Install3.1, zrušil zatržítko u Write-Protected, v Hard Drives zvolil příslušnou NO EMPTY CF kartu, povolil R/W, dal přidat Hard Drive, vysr..kašlal se na tu hlášku "Warning:The drive safety check has been disabled...", odklik ji OK a dal Start. Když naběhnul WB z diskety sem nakliknul HDtoolBox, dal Information a změnil scsi.device na uaehf.device, dal SAVE a spustil. A voalá - měl ho tam...!
                          Přiložené soubory

                          Komentovat


                            #58
                            Jak prosté
                            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                            Komentovat


                              #59
                              Podle toho návodu to prostě jít musí. Pokud je funkční ta karta v Amize, tedy.
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat


                                #60
                                Autorem citovaného textu je doksy Přejít na původní příspěvek
                                Tak jsem vyzkoušel další 3 USB čtečky a nic.Budu muset vás požádat někoho komu to de jestli by mi to neudělal.
                                No možná bys mi to mohl poslat poštou, já bych ti na tom udělal partition a třeba holou instalaci a poslal zpět. Jestli máš zájem, napiš mi do soukromé pošty zde na portále a domluvíme se. Asi to bude nejrychlejší.
                                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X