Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Smbfs

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Smbfs

    Zkousel jsem pripojit sitovy disk (mam diskovou stanici od Synology) na Amize pres aplikaci SMBFS, jenze se moc nedarilo. Po mensim pokusovani jsem zjistil, ze smbfs.lha, ktery jsem stahnul z os4depot.net (potazmo Aminetu), je uplne na nic, moc nefunguje.

    Zato novejsi verze ze Sourceforge

    Download amiga-smbfs for free. "amiga-smbfs" is an Amiga file system client for the SMB protocol, as used by "Samba" or the various Microsoft Windows operating systems for file and printer sharing services.


    funguje bezvadne, stabilne a rychle. Skutecne jsem s tim spokojeny.

    Abych to upresnil, "smbfs" staci samostatne k pripojovani disku pres protokol SMB, neni k tomu potreba instalovat na Amize celou Sambu, coz je potreba naopak k exportovani disku z Amigy. Nepouziva to prikaz "mount" a mountlist, jako smb-handler (coz taky neni spatne, ale je to uz dost stare, jak je to funkcni nevim). Ja to zkousel v OS4, ale na Sourceforge je i novejsi verze pro klasicky Workbench, coz by asi taky mohlo odstranovat nektere problemy.
    Naposledy upravil Doda; 14.10.2009, 21:37:46.

    #2
    Synology rulez .... Celkem to kluci i pocestili...S XBOX a XBMC nenahraditelny clen domacnosti...Posledni prirustek DS509+.

    Komentovat


      #3
      Znamená to, že pro přenos dat AMIGA - PC můžu jít přímo na sdílené adresáře v PC a nikoliv přes FTP?
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #4
        Ano. Pomoci tohoto prikazu primontujes disk sdileny pres Windows. Je to pro prikazovy radek, ale staci napsat skript a hodit od nej ikonu treba na plochu.

        Ve spojeni s tou diskovou stanici, kde mam vsechny data, je to proste parada.

        uunek: jo, taky mam XBOX s XBMC

        Komentovat


          #5
          Byl bys tak laskav a takovej skriptík sem hodil? Nejsem si jistý, jak to vypadá. To je nějakej mount SMB0:?
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            To neni zrovna velka koumarna, prikaz na pripojeni disku vypada takto:

            RUN >NIL: smbfs workgroup=skupina service=//logic/share user=doda password=burda volume=server:

            pricemz mam windowsovou skupinu "skupina", server se jmenuje "logic", sdilena slozka "share", na Amize se to objevi jako disk "server:" i s ikonou na plose (kdyz misto "volume" napises "device", nebude to mit ikonu na plose).

            Budto tohle napises do user-startup, nebo si treba v S: vytvoris soubor napriklad "pripoj", do ktereho to vlozis a pak z shellu to spustis jako "execute sripoj". Nebo ten soubor muzes nakopirovat kam chces a dat mu ikonu a budes to spoustet pres ni. Moznosti je vic, ja to mam v user-startup.

            Ten "RUN" na zacatku to spusti na pozadi a ">NIL:" zpusobi, ze to nic nevypisuje. Ze zacatku to zkousej bez tohodle jen z shellu, abys videl, jestli ti to slape.

            Vcera jsem to mirne zkousel a jelo to 1MB/s, coz me docela prekvapilo, je to skoro na limitu toho 10Mbit ethernetu.
            Naposledy upravil Doda; 16.10.2009, 10:40:06.

            Komentovat


              #7
              To vypadá dobře a jak jsem koukal, je to i pro OS4.x a dle Lukyho stránek by měla 68k verze jet i na MorphOS. Díky za tip, mám večer nad čím koumat.
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                Dneska jsem si vsimnul dulezite veci, kterou by kazdy nemusel odhalit. Je totiz nutny ten sdileny disk adresovat pres jmeno, pres IP to nejde. U me se disk jmenuje "logic" a je nutne v Genesis (pouzivam TCP stack Gensis, jinde to bude skoro stejne) definovat v "hosts" k tomu jmenu odpovidajici IPcko. Prikaz SMBFS sam neni schopen to jmeno na IP prelozit, takze se mu to musi takhle vnutit rucne.

                Komentovat


                  #9
                  O: Smbfs

                  Ahoj, zkoušel jsem smbfs1.74, povedlo se mi připojit do windows, ale mam problem s kopirovaním. Ať kopíruji z amigy nebo do amigy tak jsou soubory poškozené. Při kopírování z amigy do PC má soubor správnou velikost, ale obsahuje nulové znaky. Při kopírování z PC do amigy se přenesou nesmysly a taktéž správná velikost. Tuší někdo, kde by mohla být zrada?
                  Naposledy upravil Cyberian; 10.11.2019, 22:07:21.
                  Amiga 1200 Infinitiv tower, TF1260@50MHz, OS 3.1.4, PPaint7.3, RoadShow
                  Projects: The Lost Forest, still in progress

                  Komentovat


                    #10
                    O: Smbfs

                    ja bych zkusil podstatne novejsi verzi...

                    Komentovat


                      #11
                      O: Smbfs

                      Verze z Aminetu neni vazne moc dobra, taky to pouzivam.

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X