Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

WinUAE

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    WinUAE

    Zdravím,

    zkusil jsem hrát Cannon Fodder na WinUAE hra pohodě šlape ale problém nastal s ukládání pozice z amigi si pamatuju že se musela naformátovat jedna disketa . V emulátoru mi to ale nejde (nepřišel jsem na to) sice format dám ale nevím jak tam dát prázdnou virtuální disketu

    #2
    To bohužel nejde. Stáhni si třeba z planetemu.net už připravenou disketu pro ukládání pozic (má v názvu SAVE)...

    Mimochodem, když jsme u tohoto tématu, vždycky mě zajímalo, jak ten formát diskety pod CF probíral... Používal jsem na to zásadně diskety, které už i Amiga odmítala naformátovat díky dramatickému množství bad sektorů. Cannonu však nikdy nevadily...

    Komentovat


      #3
      U jedničky jsem měl vůbec probém ten formát udělat musel jsem formátovat hodinu tu samou disketu neš se chytla a to jsem použil verbatinku.u dvojky to bylo bez problému

      Komentovat


        #4
        doksy: Úplně na začátek bych ti doporučil si projít můj návod pro WinUAE hráče. Je obsáhlý a obsahuje více odpovědí, než máš otázek, ale pomůže ti pochopit funkci emulátoru a do budoucna si díky němu připravíš virtuální Amigu mnohem snadněji. Návod najdeš zde.

        Co se konkrétně problému s virtuální disketou týče, je to snadné.

        Ve WinUAE vlez do "Floppy drives", najdi tlačítko "Create Standard Disk" a následně si pojmenuj virtuální disketu třeba "CF2SAVE.ADF". To sis vytvořil prázdnou virtuální disketu.

        Následně stačí opět v menu "Floppy drives" disketu vložit - nejspíše do mechaniky DF0:. Uděláš to pomocí ikonky "...", kde si disketu "CF2SAVE.ADF" vložíš do virtuální mechaniky. Pak ji můžeš naformátovat - hodně her to umí přímo z menu, jak je tomu u CF2 nevím, ale to si už poradíš.
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          #5
          2 Dave: ty si zřejmě nezkoušel hrát CF pod UAE, že ne? Verze s trainerem tuším od Fairlight nemá překopané ukládání na standardní diskety, které uvidíš i ve WB, ale používá to, co si tam kucí od Sensiblu navymýšleli. Používají u save disket nějaký prapodivný přístup při formátování a WinUAE si s tím neporadí ani při volbě custom disku (sice formát projde, pozice uložíš, ale při opětovném spuštění hry už je obraz diskety nepoužitelný). Člověk tedy musí mít obraz diskety, která byla pro ukládání pozic připravena na Amize. Proto jsem ho odkazoval na PlanetEMU, kde se dá například stáhnout.

          Verze bez nejlepšího traineru, který pro CF vznikl, jsou vesměs upravené a na systémových disketách. Save disk je též systémový.

          Komentovat


            #6
            vo winuae funguje univerzalne ukladanie save state.

            ulozi celu aktualnu amigu s beziacim programom

            Komentovat


              #7
              Jo, taky možnost Ale kdyby třeba pobíhal mezi WinUAE v práci (jakože to se nedělá, že ) a Amigou doma, asi by chtěl mít pozice právě dohraných levelů jako disketu. Ale to asi nebude jeho případ.

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                2 Dave: ty si zřejmě nezkoušel hrát CF pod UAE, že ne?
                Ups, tak to jsem nerad zaváděl - to jsem skutečně nezkoušel. Hraju když už WHDLoad verzi a ta má tuším ukládání pozic ošetřené v pohodě.
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je doksy Přejít na původní příspěvek
                  Zdravímfficeffice" />>>
                  Zkusil jsem hrát Cannon Fodder na WinUAE hra pohodě šlape ale problém nastal s ukládání pozice z amigi si pamatuju že se musela naformátovat jedna disketa . V emulátoru mi to ale nejde (nepřišel jsem na to) sice format dám ale nevím jak tam dát prázdnou virtuální disketu
                  Předpokládám, že už si na to přišel, je to hrozně jednoduché, většinou stačí jen vytvořit standard disk ("create standard disk") v sekci Floppy drives dole, udělá se prázdná disketa. Naformátovat to můžeš i klasicky přes Workbench )

                  Taky jsem s tím zápasil, když jsem dohrál kousek dál Elviru a musel jsem to konečně uložit!

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X