Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

68040.library

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    68040.library

    Co ve skutecnosti dela 68040.library? Ja vim ze je to kvuli emulaci instrukci, ale tedka jsem docetl par clanku, ze kterych jsem zjiskal pocit, ze emuluje pouze instrukce matematickeho koprocesoru, ktery byl drive externe a prave jeho instrukcni sada neni kompletne implementovana v 68040/060, proto se pouziva tato knihova.

    Ptam na to, jestli tahle knihovna emuluje chybejici instrukce i normalniho procesoru (ktere to jsou, je nekde podrobny popis?), nebo jenom matematickeho kopru.

    Me to totiz nikdy nedavalo smysl, protoze treba u non-dos her by nebyla sance ty instrukce emulovat, pokud by to nebylo implementovano primo ve hre, o cemz dost pochybuju.

    #2
    Ono asi ani neni moc her, ktere vyzaduji FPU. Asi se jedna jen o 3D hry a ty nejsou NDOS, treba v ADoom sla podpora FPU zapnout.
    Naposledy upravil Solaris104; 22.10.2009, 11:47:00.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Hm, to by mně taky zajímalo. Někde jsem totiž četl, že instrukce procesoru na turbíně jsou emulovány hardwarově. A koprový instrukce knihovnou... to by dávalo smysl. Ale jak to je doopravdy nevím.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        No to asi ne, ale nevim, jestli ta knihovna emuluje instrukce FPU nebo konvencniho procesoru (nebo oboje). Respektive FPU instrukce emuluje urcite, s tim kazdej ndos software, ktery chce pouzit FPU, musi pocitat, ale urcite nepocita s tim, ze nemas 68000, ale 040/060.

        Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
        Ono asi ani neni moc her, ktere vyzaduji FPU. Asi se jedna jen o 3D hry a ty nejsou NDOS, treba v ADoom sla podpora FPU zapnout.

        Komentovat


          #5
          Trochu jsem po tom koukal, ale info o emulaci knihovnou jsem našel jen v souvislosti s FPU.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            Podle me ta knihovna emuluje chybejici FPU instrukce 68040 puvodniho FPU MC68881/MC68882.
            Naposledy upravil Solaris104; 22.10.2009, 12:13:37.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              Mozna to s tim souvisi, ale proc Workbench pouziva FPU pri startu? Kdyz totiz mam na WB3.1 68040.library a CPU 68060, tak to skonci GURU. Kdyz knihovnu smaznu, tak WB korektne nabehne.
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                V systemu jsou nejake matematicke knihovny, maji dost silene nazvy, a ty delaji matematicke operace (pokud je nekdo zavola). Pokud mas FPU, volaji jeho funkce, aby to fungovalo co mozna nejrychleji, ale asi pri startu dochazi k nejake inicializaci, ktera bez te emulace umre.

                Mozna ze kdyby jsi tam nemel ty matematicke knihovny, tak to guru nehodi, ale dost mozna zase budou necemu chybet (ale proc by zase byly potreba pri startu WB, ze jo, mozna by to chtelo zkusit).

                Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                Mozna to s tim souvisi, ale proc Workbench pouziva FPU pri startu? Kdyz totiz mam na WB3.1 68040.library a CPU 68060, tak to skonci GURU. Kdyz knihovnu smaznu, tak WB korektne nabehne.

                Komentovat


                  #9
                  Zabezpecuje aj inplatovanie 68040 do systemu, normalne sa neratalo pri vyvoji OS s tymto CPU. Preto je nutne pri starte inicializovat SetPatch ktory mapuje 68040.library. Skratka OS je optimalizovany na 68000-030.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    To ano, ale proc? Proc to bez toho nebezi? Co je jinak? Proc je to hram fuk?

                    Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                    Zabezpecuje aj inplatovanie 68040 do systemu, normalne sa neratalo pri vyvoji OS s tymto CPU. Preto je nutne pri starte inicializovat SetPatch ktory mapuje 68040.library. Skratka OS je optimalizovany na 68000-030.

                    Komentovat


                      #11
                      Takze tu knihovnu 68040.library fakt asi vola setpatch. Vyzkousim to.
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #12
                        Ano tu vola SetPatch! Alebo ak nie je spusteny SetPatch tak si tu kniznicu dokaze potiahnut aj SysInfo
                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          #13
                          Tak trochu OT: u ADoom se ta podpora FPU zapíná kde? Já jsem totiž kolem toho pročetl několik DOCek a i sám autor píše, že FPU nevyužívá a nepřináší tedy jakékoliv urychlení v renderingu...

                          Komentovat


                            #14
                            Doom obecne nedela operace v pohyblive radove carce vubec, takze FPU je na nic, nejde ani pouzit. Ale v dokumentaci pisou, ze jde snad zapnout na 68060, ale nezrychli se to, jen to funguje normalne.

                            Jde zapnout MMU, coz by snad v nekterych pripadech mohlo mirne vylepsit rychlost (podle dokumentace).

                            Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                            Tak trochu OT: u ADoom se ta podpora FPU zapíná kde? Já jsem totiž kolem toho pročetl několik DOCek a i sám autor píše, že FPU nevyužívá a nepřináší tedy jakékoliv urychlení v renderingu...

                            Komentovat


                              #15
                              Ano, o MMU vím - u mě konkrétně nemá ani tak vliv na rychlost, jako na stabilitu hry.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X