Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Problém s turbinou v desce A1200 rev. 2B

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Problém s turbinou v desce A1200 rev. 2B

    Mam desku A1200 revize 2B ve ktere mi nejede zadna turniba. Pokud tam nejakou dam, je Amiga uplne mrtva, neblika ani obraz, ani kontrolky.

    Trochu jsem doufal, ze by mi pomohl tenhle fix



    ale nepomohl. Neni to ani zdrojem, ani nicim dalsim, co lze odpojit. Deska byla dlouhou dobu bez problemu pouzivana, ale uplne hola. Mate nejaky napad co s tim?

    #2
    No nevím, revizi 2B jsem měl původně a šlapal mi na tom Blizzard 1240 bez problémů. žádné fixy, nic,. Hledal bych chybu někde jinde.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Ja mam taky dve dalsi desky 2B a obe mi jedou v pohode (je to ostatne asi nejrozsirenejsi deska). Tohle je Amiga kamose a neslape mu v tom zadna turbiba (zkousel jsem dve B1240 a jednu B1230). Ja vim ze to asi neni problem te revize, ale vubec netusim, kde hledat.

      Komentovat


        #4
        Skus vycistit CPU zbernicu kontaktnim pripravkom. I to moze byt problem.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          Zkusil jsem, nepomohlo to. Vizualne je ta deska ve vybornem stavu.

          Komentovat


            #6
            Zkus odpojit vše nepotřebné (HDD,FDD) a pokuď máš PC zdroj, zkus tu desku napájet přes FDD konektor na desce a Amiga zdroj odpoj...

            Komentovat


              #7
              Mam holou desku na stole, odpojene je uplne vsechno, co odpojit slo. PC zdroj nemam, ale nejde mi to s zadnym zdrojem a to jsem jich zkousel asi 5.

              Komentovat


                #8
                Hele, trochu OT - co je to to napájení přes FDD konetor? To jako jde? Mohl by dát někdo relevantní návod a popsat, jak moc je to riziková sranda?

                Komentovat


                  #9
                  Napajeni pres FDD se bezne pouziva u Blizzard PPC turbokaret, ktere zerou vice proudu. Proste z PC zdroje zapichnes konektor do desky A1200 napajeciho FDD konektoru. Ma to nevyhodu, ze obsahuje jen +5V a + 12V.
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    #10
                    Chyba je niekde na pol ceste pri komunikaci dosky s turbokartou. Pri zasunuti CPU karty do A1200, Blizzard odpaja CPU na doske A1200ky, a tak by sa mal inizializovat 030. Skus trosku poprehybat dosku A1200 do stran po uhloprieske popripade mierne spriecovat Blizzard k CPU slote. Bude to stedenak...
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                      No nevím, revizi 2B jsem měl původně a šlapal mi na tom Blizzard 1240 bez problémů. žádné fixy, nic,. Hledal bych chybu někde jinde.
                      Já používám pouze MB ver.2B a nesetkal Jsem se nikdy s problémem. B-1230 is OK,B-1240 a 1260 is OK ,tak všelijaké a jiné pamětové karty ! Jo-souhlasím s Tebou ! Tady bude problé ještě někdy jinde !

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                        Hele, trochu OT - co je to to napájení přes FDD konetor? To jako jde? Mohl by dát někdo relevantní návod a popsat, jak moc je to riziková sranda?
                        Hele,Já se Ti to pokusím nastínit asi takhle: Je to něco jako se pokoušet napájet TV-Bednu přes Antení konektor ! Hmmm,snad by to se na chvíli i rozsvítilo,ale ...? Normálně tady žasnu,co se zde dávájí za rady a pak se někdo diví,že mu nejede Amiga-MB !!!

                        Komentovat


                          #13
                          No, já kdysi napájel Amigu v toweru taky skrze napájecí konektor FDD, vše jelo ok, akorát se zvukem to bylo celkem špatný. Jako nejrychleší řešení to šlo, ale nedoporučoval bych to na delší dobu.
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                            No, já kdysi napájel Amigu v toweru taky skrze napájecí konektor FDD, vše jelo ok, akorát se zvukem to bylo celkem špatný. Jako nejrychleší řešení to šlo, ale nedoporučoval bych to na delší dobu.
                            Jo-jak píšeš,jako momentální tzv. Nouzový řešení jen na odskoušení funkčnosti by to aj šlo,to beru,ale na furt je to blbost. No a to,že Ti šel zvuk blbě,to je danné tím,že Audio u Amigy vyžaduje přítomnost Symetrického napájení -12Volt !!!

                            Komentovat


                              #15
                              Což jsem se právě dozvěděl až později. A to jsem si říkal, že už neslyším tak dobře jako zamlada
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X