Zobrazuji výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Aros x86

bigmac's Avatar
    Datum registrace
    21.04.2009
    Město
    Jičín, Staré Hrady
    Věk
    49
    Post Thanks / Like

Výchozí Aros x86

Na Aros-exec fóru se debatuje o MMU - memory protect a jak se vyjádřil Michal Schulc MMU management používá systém AROSu na SAM440, Efika, x86_64 a Efika MX bude mít také ochranu paměti. Tak z toho vyplívá že x86 ne nejvýce nachylná k pádům systému.

Zkoušel někdo používat x86_64 pod nějakým emulátorem? Mě to nejde nabootovat ani na vmware ani na VirtualBoxu.

Dedy's Avatar
    Datum registrace
    10.04.2009
    Město
    Vyškov
    Věk
    70
    Post Thanks / Like

Výchozí O: Aros x86

Ahoj Bigmacu, tak jsem instaloval versi 1.3, ale je to nějaké divné, vůbec mi to nenainstalovalo Extras a Development na Work partition jak jsem po installeru chtěl, zkouším to teda ručně, jakž takž to funguje, ale mám problém s mountnutím usb, vůbec na ně nevidím, přitom po startu z dvd, je to OK. Ta adresářová struktura je poněkud šílená. Není nějaký návod na update nové verse? Nenašel jsem, asi jsem líný v těchto vedrech .
    Amiga 600, Fúria EC020, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.11, zatím neregistrovaný,
    Asus Zenbook Prime UX32VD Xubuntu 18.04

bigmac's Avatar
    Datum registrace
    21.04.2009
    Město
    Jičín, Staré Hrady
    Věk
    49
    Post Thanks / Like

O nějakém manualu na instalaci Icaros 1.3 nevím. A ani nemám žádné přímé zkušenosti, protože nepoužívám tyto přednatavené distribuce. Patřím mezi ty kteří rádi vědí co mají na disku . Je pravdou že v poslední době se Aros "a to díky zejména portu 68k" dost upravuje, opravuje, optimalizuje. A tak i jednotlivé noční setavy mohou obsahovat odlišný přístup k zařízení. Určitě nedoporučuji pouhé zkopírování souboru z 1.3 na předchozí 1.2.x. Protože je zásadní změna v GRUBu a tím používání zavádění .pkg souboru pro boot. Také některé starší hidd soubory se již nepoužívají. A jejich přítomnost může vykazovat divné chování při přístupu k hardware.

A do budoucna....
    AROS se nachází ve dvou větvích, větev s označením "v.0" což je standardní systém který teď používáme a větev "ABI v.1" která se liší jistou binární nekompatibilností s ABI v.0. Což bude mít za následek že s nástupem AROSu verze 1 již nebude možno pustit nové aplikce na starém systému... takže zmatek jistě bude pokračovat ....

Dedy's Avatar
    Datum registrace
    10.04.2009
    Město
    Vyškov
    Věk
    70
    Post Thanks / Like

Quote bigmac původně napsal: View Post
    ...... Patřím mezi ty kteří rádi vědí co mají na disku
    To já v podstatě taky, ale do Arosu jsem ještě nevnikl úplně, takže poraď, jak na to od začátku budu rád....
    Určitě nedoporučuji pouhé zkopírování souboru z 1.3 na předchozí 1.2.x. Protože je zásadní změna v GRUBu a tím používání zavádění .pkg souboru pro boot. Také některé starší hidd soubory se již nepoužívají. A jejich přítomnost může vykazovat divné chování při přístupu k hardware.
    Instaloval jsem na prázdnou partition..... při nainstalované verzi 1.26, (doufám, že to je správně, prostě poslední), mi to z DVD najelo, ale právě grub skončil v nějaké smyčce...
    Naposledy upravil Dedy : 07.06.2011 v 14:08:54

Dedy's Avatar
    Datum registrace
    10.04.2009
    Město
    Vyškov
    Věk
    70
    Post Thanks / Like

Lightbulb O: Aros x86

K tomu, že rád vím kam co přijde a kde co na disku leží, jenom malou technickou... upravit jednu s-s a jeden u-s je v pohodě, ale to co je v adr. S: to je noční můra. Pošli mi jestli teda můžeš Tvoji s-s a u-s pro inspiraci.... předem díky.

Dedy's Avatar
    Datum registrace
    10.04.2009
    Město
    Vyškov
    Věk
    70
    Post Thanks / Like

Quote bigmac původně napsal: View Post
    O nějakém manualu na instalaci Icaros 1.3 nevím. .........
    A do budoucna....
    AROS se nachází ve dvou větvích, větev s označením "v.0" což je standardní systém který teď používáme a větev "ABI v.1" která se liší jistou binární nekompatibilností s ABI v.0. Což bude mít za následek že s nástupem AROSu verze 1 již nebude možno pustit nové aplikce na starém systému... takže zmatek jistě bude pokračovat ....
    Už Tě tadylámal i Prober, tak to zkusím znovu i já Opravdu se Ti nechce pustit se do návodu jak pracovat s nightbuilds? Co je k tomu třeba mít nainstalované, co je třeba umět anebo se rychle doučit? Chtěl bych Aros na tom AMD a ATI rozběhat, zatím se mi fakt nepodařilo rozjet to ani z DVD.

Dedy's Avatar
    Datum registrace
    10.04.2009
    Město
    Vyškov
    Věk
    70
    Post Thanks / Like

Tak jsem opět tady s dobrou zprávou.... Novou distribuci Aros v. 1.3.2 se mi podařilo nainstalovat na mého Packarda, (i na Bella ), a opět nějaké drobnosti nefungují, usb mouse nejede a zvuk jde pro změnu z repráčků, a nechce se přepnout na sluchátkový výstup. Po cvilkách si s tím budu hrát, teď se jdu mrknout na aros-exec.

Čestný člen Prober's Avatar
    Datum registrace
    04.07.2005
    Město
    Ostrava
    Věk
    42
    Post Thanks / Like

Hele, jako starý hnidopid - není to AROS 1.3.2, ale Icaros Desktop 1.3.2. To jen tak pro pořádek

Dedy's Avatar
    Datum registrace
    10.04.2009
    Město
    Vyškov
    Věk
    70
    Post Thanks / Like

Jasně, to jsem se z tom radostném rozpoložení ukliknul.... Icaros Desktop to je, máš pravdu pane

Podobná témata

1. AROS na PC
    By Dedy in forum Hardware
    Odpovědí: 24
    Poslední příspěvek: 15.05.2018, 23:49:28
  2. AROS na Rapsberry Pi
    By MarK in forum Hardware
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 10.09.2015, 14:30:02
  3. AROS na PC
    By Poison in forum AROS a další distribuce obecně