Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Aros x86

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Aros x86

    Na Aros-exec fóru se debatuje o MMU - memory protect a jak se vyjádřil Michal Schulc MMU management používá systém AROSu na SAM440, Efika, x86_64 a Efika MX bude mít také ochranu paměti. Tak z toho vyplívá že x86 ne nejvýce nachylná k pádům systému.

    Zkoušel někdo používat x86_64 pod nějakým emulátorem? Mě to nejde nabootovat ani na vmware ani na VirtualBoxu.
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    O: Aros x86

    Ahoj Bigmacu, tak jsem instaloval versi 1.3, ale je to nějaké divné, vůbec mi to nenainstalovalo Extras a Development na Work partition jak jsem po installeru chtěl, zkouším to teda ručně, jakž takž to funguje, ale mám problém s mountnutím usb, vůbec na ně nevidím, přitom po startu z dvd, je to OK. Ta adresářová struktura je poněkud šílená. Není nějaký návod na update nové verse? Nenašel jsem, asi jsem líný v těchto vedrech .
    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

    Komentovat


      #3
      O: Aros x86

      O nějakém manualu na instalaci Icaros 1.3 nevím. A ani nemám žádné přímé zkušenosti, protože nepoužívám tyto přednatavené distribuce. Patřím mezi ty kteří rádi vědí co mají na disku . Je pravdou že v poslední době se Aros "a to díky zejména portu 68k" dost upravuje, opravuje, optimalizuje. A tak i jednotlivé noční setavy mohou obsahovat odlišný přístup k zařízení. Určitě nedoporučuji pouhé zkopírování souboru z 1.3 na předchozí 1.2.x. Protože je zásadní změna v GRUBu a tím používání zavádění .pkg souboru pro boot. Také některé starší hidd soubory se již nepoužívají. A jejich přítomnost může vykazovat divné chování při přístupu k hardware.

      A do budoucna....
      AROS se nachází ve dvou větvích, větev s označením "v.0" což je standardní systém který teď používáme a větev "ABI v.1" která se liší jistou binární nekompatibilností s ABI v.0. Což bude mít za následek že s nástupem AROSu verze 1 již nebude možno pustit nové aplikce na starém systému... takže zmatek jistě bude pokračovat ....
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #4
        O: Aros x86

        Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
        ...... Patřím mezi ty kteří rádi vědí co mají na disku
        To já v podstatě taky, ale do Arosu jsem ještě nevnikl úplně, takže poraď, jak na to od začátku budu rád....
        Určitě nedoporučuji pouhé zkopírování souboru z 1.3 na předchozí 1.2.x. Protože je zásadní změna v GRUBu a tím používání zavádění .pkg souboru pro boot. Také některé starší hidd soubory se již nepoužívají. A jejich přítomnost může vykazovat divné chování při přístupu k hardware.
        Instaloval jsem na prázdnou partition..... při nainstalované verzi 1.26, (doufám, že to je správně, prostě poslední), mi to z DVD najelo, ale právě grub skončil v nějaké smyčce...
        Naposledy upravil Dedy; 07.06.2011, 12:08:54.
        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

        Komentovat


          #5
          O: Aros x86

          K tomu, že rád vím kam co přijde a kde co na disku leží, jenom malou technickou... upravit jednu s-s a jeden u-s je v pohodě, ale to co je v adr. S: to je noční můra. Pošli mi jestli teda můžeš Tvoji s-s a u-s pro inspiraci.... předem díky.
          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

          Komentovat


            #6
            O: Aros x86

            Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
            O nějakém manualu na instalaci Icaros 1.3 nevím. .........
            A do budoucna....
            AROS se nachází ve dvou větvích, větev s označením "v.0" což je standardní systém který teď používáme a větev "ABI v.1" která se liší jistou binární nekompatibilností s ABI v.0. Což bude mít za následek že s nástupem AROSu verze 1 již nebude možno pustit nové aplikce na starém systému... takže zmatek jistě bude pokračovat ....
            Už Tě tadylámal i Prober, tak to zkusím znovu i já Opravdu se Ti nechce pustit se do návodu jak pracovat s nightbuilds? Co je k tomu třeba mít nainstalované, co je třeba umět anebo se rychle doučit? Chtěl bych Aros na tom AMD a ATI rozběhat, zatím se mi fakt nepodařilo rozjet to ani z DVD.
            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

            Komentovat


              #7
              O: Aros x86

              Tak jsem opět tady s dobrou zprávou.... Novou distribuci Aros v. 1.3.2 se mi podařilo nainstalovat na mého Packarda, (i na Bella ), a opět nějaké drobnosti nefungují, usb mouse nejede a zvuk jde pro změnu z repráčků, a nechce se přepnout na sluchátkový výstup. Po cvilkách si s tím budu hrát, teď se jdu mrknout na aros-exec.
              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

              Komentovat


                #8
                O: Aros x86

                Hele, jako starý hnidopid - není to AROS 1.3.2, ale Icaros Desktop 1.3.2. To jen tak pro pořádek
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #9
                  O: Aros x86

                  Jasně, to jsem se z tom radostném rozpoložení ukliknul.... Icaros Desktop to je, máš pravdu pane
                  Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X