Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pár dotazů do začátku

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Pár dotazů do začátku

    Rád bych se zeptatl na pár věcí majitelů Sam440 a OS 4.1 na pár věcí, které se mi nechtějí hledat někde na netu. Takže:
    1. Podporuje AmigaOS 4.1 širokoúhlé (wide) monitory? Tedy jestli dokáže pracovat v rozlišení např. 1680x1050 atd...
    2. Lze pod AmigaOS 4.1 připojit HDD s NTFS, tak aby bylo možné čtení a zápis?
    3. Stojí to za ty peníze?
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    #2
    1. Jasně, sám ho provozuju na LCD s rozlišením 1440x900 nativně. 1680x1050 jsem zkoušel také na jinym monitoru. A hlavně - chodí to i pře DVI, což je super.
    2. Nic takového jsem neviděl, pouze pod MorphOSem. S FAT a UDF na DVD si vystačím.
    3. Pokud bys čekal finanční návratnost, tak asi ne. Ale jinak je to naprosto SUPER!
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      No ono NTFS by nemusel být až takový problém, akorát by ten handler z linuxu někdo musel přeportovat pod AmigaOS 4.1... Ale reálné by to určitě bylo.

      Komentovat


        #4
        Začátkem roku jsem zaregistroval ntfs ovladač na aminetu, ale neměl jsem čas ho otestovat. Driver je pro MOS a OS3.x, 4.1 budeš muset zkusit sám. Na Amigans jsem si ještě všimnul vlákna o ntfs, které obsahuje info o GiggleDisku.
        Dej každopádně vědět, jak jsi dopadl. Stejně si myslím, že nakonec Sam "sesíťuješ" ftp serverem na pecce... .
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          Lepsi je SMBFS, pouzivam to na vsech systemech (3.1, 3.9, 4.0, MOS), jsem s tim moc spokojeny.

          Komentovat


            #6
            co to je, tento FS neznám...
            Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

            Komentovat


              #7
              Tim si pripojis na Amize nasdilene disky z Windows, neni to FS.
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                Pak sem Probe hoď ceny, co jsi dal za desku nebo co jsi všechno platil v souvislosti s tou objednávkou z amigakitu....
                Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                Komentovat


                  #9
                  To ti můžu hodit hned:

                  1 x AMIGAONE / SAM440 WIRELESS CARD (NETPCI001) = €28.49
                  1 x SAM440EP-FLEX (MTBSAMFLX) = €715.87
                  OS & Hard Disk OS 4.1 CD Only (No Hard Disk)
                  Graphics Card Radeon 9250 128MB PCI Full Height
                  Memory 1GB
                  CPU Speed 733Mhz (Factory clocked)
                  ------------------------------
                  Sub-Total: €744.36
                  Delivery Service (Ship to CZ : 1.75 KG): €11.54
                  Trackable/Insured Shipping: €12.31
                  VAT 15%: €98.60
                  Total: €768.21
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    Moc pekna hracka. Mimochodem me se zda OS4 mnohem vic "Amiga" nez MOS, nemuzu si pomoct, oboje jsem zkousel delsi dobu pouzivat.

                    Komentovat


                      #11
                      Ano OS4 je tak trochu víc Amiga než MorphOS. Ten je ale zase víc "vybavenej". OS4 se dá skvelě vyšperkovat a téměř nic mi v něm nechybí. ANO STOJI TO ZA TO.
                      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                      Komentovat


                        #12
                        MOS ma skutecne lepsi "Workbench", clovek skoro nepotrebuje ani Dopus (nebo neco podobneho). Jinak mit o prijde podobne.

                        Komentovat


                          #13
                          Jo sto trefil.
                          Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                          Komentovat


                            #14
                            Hlavne treba ty vychytavky s otevrenim archivy pri kliknuti, jde z toho hned instalovat.

                            Komentovat


                              #15
                              Hmm a já fiúnkční Morfouš nezažil v kuse snad dýl jak 20 minut Ale to byla jiná doba
                              Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X