Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

CZ Keymap?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    CZ Keymap?

    Protože AROS má problém s některými českými znaky, chtěl bych se podívat a případně poupravit naložení klávesnice pro český jazyk. Ale jak se vlastně takovýto keymap soubor vytváří, je potřeba nějaká utilita nebo je to textový popis který ne následně nějak zkompiluje?

    Dík za radu
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    V tom by ti mohl pomoct Víťa Šindlář (sindlarv), zkus mu poslat e-mail.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Tak i když jsem šel s kanonem na vrabce, nakonec tu nějaký pokrok je. Prvním krokem pro mě bylo zprovoznot š a ž což se povedlo. Nevím jak komu, ale mě i při nastavení ISO 8859-2 a nastavení české klavesnice tyto písmena nešli psát.
      Tady je upravený keymap.

      Bohužel se mi zatím nepodařilo zprovoznit háček a čárku jako doplňkovou a tudíž nemůžeme psát třeba velké Š přímo. CapsLock na to také nemá vliv protože podle mě pouze nahrazuje Shift.

      Tak co třeba toto?
      Když beru ohled pouze na klávesnici 105, tak myslím že optimální by bylo aby při použití tlačítka shift, se psali velká písmena ĚŠČŘŽÝÁÍÉ a ne numerické znaky. Ty se dají psát na num. klávesnici. Při použití tlačítka alt bych dal doplňující znaky @#$~^&*{}°^.

      Dík míla

      Prober:
      Jj pokud by šlo do úzkých určite požádám o radu .
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #4
        Teď jsem vyzkoušel ještě jednu kombinaci.

        samotné - "ě"
        Shift - "Ě"
        alt - "@"
        alt+shift - "2"

        a tím by jsme měli pod jednou klávesou vše co tam má být.
        Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

        Komentovat


          #5
          jojo, mam nainstalovanej icaros desktop, a taky tam zlobí čeština, už se těším, až ten novy keymap vyzkouším
          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

          Komentovat


            #6
            Tak toto je celkem slušné

            Naložení je takové:

            samotné - "ě"
            Shift - "2"
            alt - "@"
            alt+shift - "Ě"

            platí pro celou horní řadu, co je na klávese napsaní to by tam mělo být.

            Pak tu máme ď, ť, ň a to jem udělal takto:
            samotné - "d"
            Shift - "D"
            alt - "ď"
            alt+shift - "Ď"

            samotné - "t"
            Shift - "T"
            alt - "ť"
            alt+shift - "Ť"

            samotné - "n"
            Shift - "N"
            alt - "ň"
            alt+shift - "Ň"

            pod n byla původně } ale ta je teď v horní řadě.

            Snad to bude prozatím dostačující a nezapoměňte si nastavit písmo na ISO 8859-2.

            Zde je poslední verze keymap
            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

            Komentovat


              #7
              Přeci jenom jsem na něco zapoměl....

              na velké Ú a Ů..
              jsou pod stejnými tlačítky jako minusky ale s alt-shift.

              Aktualizováno pod stejným odkazem.....
              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

              Komentovat


                #8
                Napište zda vám to funguje, abych to mohl poslat do Aros repozitáře.
                Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                Komentovat


                  #9
                  dobrá práce, všechno funguje jak má!
                  (právě to píšu z OWBčka pod AROSem s češtinou, bez nejmenšího problému..)
                  A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                  Komentovat


                    #10
                    Tak to je dobře, a já to pošlu do repo ať nám nový uživatelé nemusejí zkoumat jak psát česky
                    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                    Komentovat


                      #11
                      Ještě přijde UpDate....je jivné že když jste psali ó to je paráda ... tak vám nechybělo dlouhé ó....
                      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                      Komentovat


                        #12
                        jó tak to jsme si nevšimli
                        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                        Komentovat


                          #13
                          cz keymap pro Aros

                          Kdepak se asi nachází repositář pro Aros, ...
                          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                          Komentovat


                            #14
                            help

                            Tak jsem na Winda instnul Aros, jede to fajn, síť zatím jen po kabelu, a zvuk jen do bedýnek, ale to jsou drobnosti, nejvíc mně štve, že se nedá nahrát česká lokalizace, nejde uložit norma iso8859-2, a nevím co je s tou keymap... helpík please, s tímhle mi na aros.exec asi neporadí
                            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                            Komentovat


                              #15
                              Zprovoznit češtinu není tak problematické. Nastavit českou lokalizaci. Výchozí kódování je 8859-2. Následně nastavit fonty na kódování 8859-2 a nakonec si dáš českou klávesnici, ta je v linku.

                              Doufám že je to ta aktuální, když tak napiš....

                              Volný.cz je český internetový portál nabízející e-mail, aktuální zpravodajství, počasí a další zajímavé služby.
                              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X