Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

VGA redukce naruby

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    VGA redukce naruby

    Shodou okolností jsem včera koupil 23pin cannon konektory. A protože mám Amiga 1438 monitor s konektorem přímo do amigy, rád bych si udělal opačnou redukci - tedy z VGA na Amiga. Nerad totiž stříhám a řežu kabely a podobně. Schéma VGA redukce jsem našel a vzhledem k tomu, že se jedná jen o prodrátování předpokládám, že redukci můžu zapojit podle klasického zapojení. Nebo je tam nějaké úskalí???
    A účel? Jednak bych rád tenhle monitor občas použil i na amigu se scandoublerem a případně na můj tower i s grafikou. Druhak jsem prostě zvědavý a třeťak bych rád tenhle monitor občas použil s Atari Falcon.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    Že asi nemáš na mysli právě tohle ???
    Naposledy upravil EXA; 30.01.2010, 21:58:11.

    Komentovat


      #3
      Jasně, to je ono.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        jedná se tam jenom o prodrátování, svého času jsem takovou redukci koupil ještě od Janáčka (na zakázku) a chvíli na tom provozoval mediátor.. ale ten monitor fakt na nějaký slušnější rozlišení moc nemá.
        A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

        Komentovat


          #5
          Tak hotovo a vyzkoušeno. Více na fotkách.

          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSC01577.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 117,8 KB
ID: 106059Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSC01576.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 105,7 KB
ID: 106060

          Nikde jsem ale nenarazil na rozumné schéma VGA redukce. Tak přikládám schéma obousměrného prodrátování, je možno ho použít na VGA redukci i na redukci opačnou.

          VGA - 15pin D-SUB-HD Amiga - 23pin D-SUB
          1 3 Red
          2 4 Green
          3 5 Blue
          13 11 HSync
          14 12 VSync
          ----------------------------------
          10 19 Sync GND
          6 16 Red GND
          7 17 Green GND
          8 18 Blue GND

          Konektory mají piny z výroby číslované, takže je není třeba kreslit. Všechna schémata, co jsem našel, mají nějakou společnou zem, redukce by ne vždy musela fungovat v obou směrech správně.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat

          Zpracovávám...
          X