Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Chybějící knihovny a kde je shánět

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Chybějící knihovny a kde je shánět

    Zacinam mit trochu deprese.

    Kdyz jsem si po 10 letech znova poridil Amigu, tak jsem si rikal, ze pujde vsechno jak po masle. Preci jenom tenkrat ke konci jsem ji mel uz s harddiskem, CD mechanikou, a krome hrani her jsem na ni psal veci do skoly a programoval ruzne blbustky.

    Jaky to veliky omyl. Sotva jsem nainstaloval na cisty disk Workbench 3.1 (verze od ESCOMu), neustale se potykam s problemama s knihovnama, na ktere si opravdu nepamatuju ze bych tenkrat mel.

    Konkretne.

    Po nainstalovani WB jsem stahnul lha.run a GUI pro nej

    GUI nefunguje, komp zamrzne. Ok, budu dearchivovat pres shell, nez si naistaluju a nastavim file manager

    Stahnu FileMaster 3.1. Hlasi ze chybi "diskfont.library". Hm, divne, ten je preci na diskete. Taky ze jo, tak ho rucne zkopiruju a jedu dal.

    Stahnu DOpus4.16. Pustim ho a.... "Software failure". he ?
    stahnu SnoopDOS a koukam ze se snazi nahrat nasledujici knihovny:
    • inovamusic.library
    • popumenu.library
    • screennotify.library

    jdu na Aminet, nachazim screennotify.library, inovamusic nachazim u aplikace amistart, popupmenu nenachazim...

    hm, neco je opravdu spatne...

    takze moje otazka zni. odkad si shanite knihovny vy ?
    Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

    #2
    Ja pouzivam NewFilemaster a nemam problem. Ten potrebuje akorat bgui stahnout.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Knihovny klasicky buď z instalačního archivu daného programu (LIBS, C atd..), pokud něco chybí tak klasika Aminet nebo OS4Depot. To samé platí u MUI tříd, tam je to stejným způsobem.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        super, takze jdu spravnou cestou
        v instalacnim archivu nejsou, na Aminetu nektere taky ne a OS4Deport je pro OS4

        napadl me jeste jeden zdroj. predinstalovany balik AmiKit a AmigaSys, ty maji v sobe hodne knihoven...
        Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

        Komentovat


          #5
          Pak je ještě jedna možnost. Např. u toho DOpusu. 4.16 je jen čistá aktualizace, obsahující jen aktualizované soubory. Zkus si stáhnout původní DOpus 4.12 a možná tam budou ty potřebné knihovny.

          Z AmiKitu nebo AmigaSYSu je to sice dobrý nápad, ale někdy to může chtít jinou verzi knihovny a jsi na začátku. Navíc příjdeš o tu radost, že jsi na to přišel sám.
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            Třeba na tu screennotify.library si pamatuju že sem ji odněkud stáhnul (někdy jsou součástí nějakýho archivu). Hlavně se ale nesnaž mít všechny library co existujou. Občas to může dělat problémy.
            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

            Komentovat


              #7
              v každým případě se přesvědč, že jsi udělal dobře instalaci workbenche, diskfont.library a podobné se ti musí nakopírovat během instalace, jinak je něco špatně
              A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

              Komentovat


                #8
                Já jsem prozíravě už kdysi začal se zálohováním všech knihoven, které se mi dostaly pod ruku. Dneska semo tamo aktualizuju ty, které mají novou verzi. Jestli budeš chtít, můžu ti celý balíček poslat - až ti zase nějaký program řekne, že mu něco chybí, můžeš si příslušnou z archívu vytáhnout a bude.

                Komentovat


                  #9
                  na to se neda rict ne
                  posli mi je na brettsr@gmail.com

                  diky
                  Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

                  Komentovat


                    #10
                    OK, večer na to doma juknu. Měl bych mít netknutý archív z 96, kde jsou všechny knihovny dostačují Amize z té doby a pak aktualizovaný, prakticky dnešní. Má Gmail nějaké omezení na velikost příchozí pošty?

                    Komentovat


                      #11
                      Zrovna popupmenu.library jsem hledal minuly tyden a prislo mi to snadne.



                      Drtivou vetsinu knihoven najdes na Aminetu. Ses shanenim knihoven jsem nikdy snad nemel problem.

                      Nainstaluj si program SnoopDos, to fakt dost pomuze pri hledani problemu, jake popisujes. Uvidis na cem ti to pada, nebo co chybi.
                      Naposledy upravil Doda; 19.11.2009, 13:34:13.

                      Komentovat


                        #12
                        MisticJoe: Gmail ma maximalni velikost prilohy 25MB. a kdyby se vyskytl preci jenom problem, dam ti pristup na moje ftp-ko...
                        Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

                        Komentovat


                          #13
                          Doda: to jsem psal, ze jsem nainstaloval SnoopDOS, jinak bych nemel ani tucha, co DOpusu chybi...

                          evidentne spatne jsem ale hledal na Aminetu. uz jsem se uklidnil, a dneska po praci se na to vrhnu s novou vervou...
                          Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

                          Komentovat


                            #14
                            ZET: Ajo, to jsem si nejak nevsiml.

                            Komentovat


                              #15
                              To by mělo stačit - jako ta kapacita. První archív má tuším okolo 7MB, druhý budu vědět, až to zapakuju
                              Ještě bych snad dodal, že skvělým zdrojem knihoven jsou i cover disky páně Rybka Fredy, ale tam nejde cíleně hledat. Pouze vytahovat knihovny postupně...
                              Naposledy upravil MisticJoe; 19.11.2009, 15:44:30.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X