Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Oprava patice na baterku u turbokarty

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Oprava patice na baterku u turbokarty

    zakoupil jsem na vesalii tuto turbokartu: https://www.vesalia.de/e_viper1230.htm

    kouknul jsem na kartu a odhaduju, ze jim tam neco vyteklo a poleptalo kontaky (viz foto), tak zrejme patici odpajeli a kartu prodali bez ni...

    uvazuju o tom, ze tam tu patici znova pripajim...

    muze se nekdo z mistnich bastliru podivat na prilozenou fotku a rict mi, zda to ma sanci na uspech ?

    pripajet patici problem nebude, ale jde mi o to, ze hodiny vyzaduji krome baterie nejaky ten krystal, to by mohl byt ten vlevo nahore nad pameti...

    co myslite ?
    Přiložené soubory
    Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

    #2
    Kdyz se divam na tu tvou kartu, tak ji evidentne nekdo opravoval. MACH cip asi nekdo predelaval. Zkus prvni program Sysinfo, zda ti napise Clock found. Pokud ano, zkusil bych ze stare PC desky vypajet sokl na baterku, pres dratky ho zkusebne pripajet k turbokarte a otestovat, zda-li bude baterka drzet hodiny. Kdyz bude vse v poradku, tak sokl pripajej primo na kartu. Pokud Ti SysInfo nenajde RTC, pak je na karte neco vadneho.
    Naposledy upravil Solaris104; 19.11.2009, 11:05:12.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Pokuď ten šváb na sever od baterie má na sobě nápis OKI, (na fotce od tebe to bohužel není vidět) tak už ti nic nebrání v připájení patice a použití baterie. Ano ten kristal je k hodinám. Možná bych ještě pro zichr očistil tu oblast pod držákem roztokem jedlé sody a poté ještě izoprophylem a to fše za pomocí zubního kartáčku. Řádně vydrhnout. A pak nechat náležitě uschnout, třeba na radiatoru...
      Mám z tý fotky pocit, že to hnědý na těch nožičkách těch švábů pod baterii není nic dobrýho...

      Komentovat


        #4
        A ted jsem to porovnaval s kartou

        a u RTC obvodu (DIL) chybi nejaka bizuterie, tazke by Ti asi musel nekdo rict, co tam bylo za soucastky.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          To Solaris - Himl, máš lepší voči jak já ! Teprve když sem tu fotku náležitě zvětšil a zavostřil, tak vidím, že tam opravdu dvě SMD součástky chybí. Ty dva tmavší válečky nad tim prázdným místem jsou diody - každopádně, je to tam celý nějaký doprasený. To by chtělo generálku jako sůl.

          Komentovat


            #6
            safra, mas pravdu, chybi...

            podival jsem se pres lupu na kartu a rozlousknul jsem, ze jedno bude kondik 58pF a druhe se zda byt odpor 100kOhm...
            Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

            Komentovat


              #7
              Tady mas datasheet k OKI 6242B, treba ti pomuze se lepe zorientovat
              Ryston je přední český distributor elektronických součástek. V nabídce máme více než 80 000 položek a z toho 50 000 skladem
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                Kucka- to je jako "normální" turbína? Jsem si myslel, že je nikdo nevyrábí a vyrábět nebude - mám koupit do zásoby?
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  Kluci,neplašte zas až tak.Já na to koukám,ale to není poleptané ! Jo,pod baterkou byl určitě coklíček,to jo,ale někdo jej sundal,nebot měnil ten šváb u konektoru a cokliček pod baterku už nedal nazpět a vyfláknul se na to. A to,co si myslíte,že to je poleptané,tak tohle jsou nebo byli kdysi takové kuprexyty,které sály kde co i pot z prstu,no a ty fleky,to je kalafůna s tribičkového cínu,která teda nasála do toho tištáku,vo nic nejde !!! Takže v klídku tu Turbínku vodskoušej a dej tady info,co dělá a nebo nedělá a pak se může stanovovat nějaká diagnoza k dalšímu možnému postupu.

                  Komentovat


                    #10
                    turbinka uz pres tyden slape. ladim system, hraju hry a zalohuju system do LHA. zacala mi vadit ta absence baterky a proto jsem si zacal pohravat s myslenkou, ze bych tam tu patici dal...

                    ale nevim. jelikoz jsem zakoupil na e-bay lepsiho blizzarda tak kartu stejne budu prodavat a nerad bych ji odprask... kor kdyz nedokazu 100% vyhledat k cemu patri ta chybejici bizuterie na kterou upozornil Solaris

                    nicmene kouknul jsem na SysInfo a to hlasi, ze hodiny nasel. hm.
                    Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

                    Komentovat


                      #11
                      K tomu zalohovani do LHA..... to LHA je nejake retardovane, protoze kdyz toho chci zapakovat moc, treba 5GB, tak se mu to nepodari, nejak to vytuhne, nebo tam toho cast chybi. Proste divny. Zalohuju system pouze kopirovanim, coz teda poskodi cas vytvoreni souboru, ale alespon mam zalohu.

                      Komentovat


                        #12
                        Jezisi, co ten Doda na tom disku ma? Muj WB ma par MB. Hry a moduly mam na jinem oddilu.
                        I love Amiga

                        Komentovat


                          #13
                          To Doda a jeho 5 giga : nevim jak v FFS, páč ho už leta nepoužívám, ale v PFS3 je omezení velikosti souboru na 2 géčka...

                          Komentovat


                            #14
                            takze pokracujem...

                            ty soucastky co vypadaji ze chybi, tak nechybi. ten RTC svab se muze osadit dvema zpusoby (na desce jsou dve rady der) a co ja mam to nevyzaduje...

                            napajel jsem patici, dal tam baterku a chova se to nasledovne
                            - nabehne system, hodiny se nadetekuji, nastavim aktualni cas, dam save a vypnu amigu
                            - po zapnuti nabehne system a hlasi, ze hodiny nebyly nadetekovany. a dokud nevyndam baterku z patice, tak nepomuze nic.

                            napadaji me 2 veci
                            1) spatny krystal. ten je standartniho typu (32,768kHz), koupim a zkusim
                            2) spatny ten RTC svab OKI M6242B. to sehnat bude asi tvrdy orisek, uvidim

                            pak ten MACH je MACH210 15JC 18JI. neprijde mi, ze by patril k hodinam
                            ten svab co je primo pod patici baterky je ABT16543, taky mi neprijde ze by patril k hodinam...

                            nejake tipy a napady ?
                            Amiga 1200, Indivision AGA, Blizzard 1230-IV/50 MHz, 64MB RAM, CF-IDE 4GB, WB3.1, WHDLoad.

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                              Kdyz se divam na tu tvou kartu, tak ji evidentne nekdo opravoval. MACH cip asi nekdo predelaval. Zkus prvni program Sysinfo, zda ti napise Clock found. Pokud ano, zkusil bych ze stare PC desky vypajet sokl na baterku, pres dratky ho zkusebne pripajet k turbokarte a otestovat, zda-li bude baterka drzet hodiny. Kdyz bude vse v poradku, tak sokl pripajej primo na kartu. Pokud Ti SysInfo nenajde RTC, pak je na karte neco vadneho.
                              Solaris : Né,že by na tom až zas tak záleželo,ale dost silně mě zajímá,vodkud si vydoloval tu informaci,že na té Kartě je to MACH číp ??? Pokud Mě nešálí zrak,tak je to ABT16543,kterej se dá běžně sehnat u Farnell za 1.05 Eur. MACH vypadá úplně jinak !!! To jen pro všeobecné Info.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X