Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

PPC604e

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    PPC604e

    V praci sme vyradovali IBM servery. Vybrakoval som odtial dve procesorove dosky, kazda s dvomi PPC604e.
    Keby to tak slo pouzit do amigy.

    Foto je tu:

    PPC604e:

    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: PPC604e.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 111,8 KB
ID: 112178


    Doska:

    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Doska.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 144,5 KB
ID: 112179


    Je to bohuzial priamo napajene na doske.
    Co myslite, to asi nepojde ze?

    TherioN
    --------------------------------------------------
    A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

    #2
    Tak teoreticky by mozna sli pouzit v nejake Amigovske PPC karte, ale takhle samostatne je to pochopitelne na nic. Nicmene ty PPC maji tak nevhodne patice, ze odpajet ho a pripajet neni zrovna jednoduche (viz ACube a jejich uspesnost pri vymene PPC na Amigovskych turbokartach a to predpokladam, ze ACube na to ma sakra vybaveni).

    Jinak to vzdycky potesi, kdyz clovek z neceho vylovi PowerPC.

    Komentovat


      #3
      Takze Acube, keby si chcel tieto procesory, mas ich k dispozicii, mne su nanic.

      Mal som turbokartu Blizzard s 040 a PPC603, mala nejaku vadu, nechcela bootovat, dal som ju reklamovat cez Javosoft, este pred tym nez Phase5 krachla. Bol teda problem s reklamaciou. Nakoniec sa mi Javosoft ozval ze mi kartu vratia ale som im dlzny peniaze za skladovanie.
      To ma dorazilo a kartu som uz nechcel.
      --------------------------------------------------
      A1200 + Blizzard 1230/50Mhz + 32MB RAM, AMD RYZEN 9 5900x 32GB DDR4 RAM AMD R9 380 4GB, MAC OS X BigSur,

      Komentovat


        #4
        CPU 604e su zalozene na technologii BGA (Ball Grid Array) co znamena, ze procesor stoji na gulickach cinu. Odspajkovat sa to da specialnym IR zariadenim ktore cielene zahrieva cip z vrchu. Na opatovne osadenie napr. CyberStormPPC je dost narocne, osadzovanie cipu sa neda urobit bez mikroskopu. Hustota BGA je cca 0,6mm bod od bodu a tak je ta uspesnost rizikovejsia.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je TherioN Přejít na původní příspěvek
          V praci sme vyradovali IBM servery. Vybrakoval som odtial dve procesorove dosky, kazda s dvomi PPC604e.
          Keby to tak slo pouzit do amigy.

          Foto je tu:

          PPC604e:

          [ATTACH]1319[/ATTACH]


          Doska:

          [ATTACH]1320[/ATTACH]


          Je to bohuzial priamo napajene na doske.
          Co myslite, to asi nepojde ze?

          TherioN
          Co to bol, UNIX server? Tieto stanice volakedy pouzivala frma CREO ako RIP (Brisque) na PostScript-y. Uzasne vykonne zariadenia, oproti klasickemu PC
          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
          Furiatune homepage

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
            CPU 604e su zalozene na technologii BGA (Ball Grid Array) co znamena, ze procesor stoji na gulickach cinu. Odspajkovat sa to da specialnym IR zariadenim ktore cielene zahrieva cip z vrchu. Na opatovne osadenie napr. CyberStormPPC je dost narocne, osadzovanie cipu sa neda urobit bez mikroskopu. Hustota BGA je cca 0,6mm bod od bodu a tak je ta uspesnost rizikovejsia.
            Ve Vsetine maji v jedne pocitacove firme zarizeni pro praci s BGA, ale vetsinou s tim opravuji jen studenaky v noteboocich. Myslim si, ze BGA neni nejlepsi reseni pro CPU.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              Tady je pekne video
              Užívejte si videa a hudbu, kterou máte rádi, nahrávejte originální obsah a sdílejte vše s přáteli, rodinou i celým světem na YouTube.
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                Video dobry, ale je to pripad, ze mas novej obvod, kde jsou moc pekne kulicky cinu na pripajeni. Kdyz ten obvod z neceho vypajis a chces znova pouzit, tak je ta situace mnohem horsi.

                Ale jinak se s tim nemazal, proste to cele zahrali, coz bya si teda vydrzelo i to PPC, za provozu se stejne hreje.

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                  Ve Vsetine maji v jedne pocitacove firme zarizeni pro praci s BGA, ale vetsinou s tim opravuji jen studenaky v noteboocich. Myslim si, ze BGA neni nejlepsi reseni pro CPU.
                  Praveze, BGA bol na to vytvoreny. Setri mnoho miesta na doske, minimalne spoje a husta integracia je velke plus. V dnesnej dobe nenajdes skoro ziaden HW kde by sa tato technologia nevyuzivala. Napr GFX karty, zakladne dosky pre pocitace atd. Je pravda, ze nie je to statne riesenie pre pripadnu opravu.

                  Ale v dnesnej dobe si IR stanicu mozes zriadit uz od 13.000 Kc
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                    Video dobry, ale je to pripad, ze mas novej obvod, kde jsou moc pekne kulicky cinu na pripajeni. Kdyz ten obvod z neceho vypajis a chces znova pouzit, tak je ta situace mnohem horsi.

                    Ale jinak se s tim nemazal, proste to cele zahrali, coz bya si teda vydrzelo i to PPC, za provozu se stejne hreje.
                    Ono podla noriem je stanovene, ze kazda suciastka musi vydrzat zahriate 260 st.C o dlzke 10 sekund. Pri praci s IR respektivne BGA je prevadzkova teplota 216 st.C takze tu by som sa nebal. Ak sa nieco pobabre, je to skor ludsky faktor Zalezi kto je nakolko schopny, je to ako s lekarom chirurgom.
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat


                      #11
                      Tak to jsem o tech 260 stupnich vubec netusil, to je docela zajimave.

                      Komentovat


                        #12
                        Neco takovyho jsem videl poprvy,fakt hezka prace. S trafopajkou bych to nezmaknul?
                        AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                        Komentovat


                          #13
                          Zrovna dneska sem vrace jednu IBM RS 6000 s 604kou na 375 MHz. Ale ještě to fungovalo a do letošního jara se na tom kresliy auta... Bohužel AIXu nehovim a Linux na to sem nedokázal sehnat. Už mi to doma překáželo tak sem to vrátil.
                          Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X