Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Krtkovo exAmigy

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Krtkovo exAmigy

    Zdar bando !
    Rozhod sem se založit tohle vlíkno páč se chci poptat a pokochat jak komu exmoje Amigy a ostatní ten sajrajt kolem sloužej. Tamto téma o mym bazaru zmizelo (nebo ho nedokážu najít). Tak se pochlubte co kdo dostal, co funguje a co je nenávratně k ničemu.
    Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

    #2
    Tak já jako zprostředkovatel rozdávání popíšu situaci. Sám jsem si nechal tu A500 s A590 a HW emulátorem PC-XT. Trošku jsem ji vyladil, přidal větší disk, přeinstaloval...

    Druhou A500 a A2000 si ode mně odvezl Kedar ještě s ode mně upravenými disketovkami. Pokud Vím tak ta A2000 už funguje a má v sobě i turbínu, snad dokonce 060.

    A1200 v toweru si odvezl MisticJoe, ale deska se snad k životu nehlásí.
    Některé z časopisů jsem si nechal něco už jsem rozdal a nějaké čekají ještě ne utřídění.

    Blizz 1240 nefungoval, ale oprava byla poměrně snadná - výměna soklu pro oscilátor, odstranění nefunkčního chladiče respektive nefunkční byl jen větráček a náhrada pasivním - po podtaktování, vyčištění konektoru do amigy a pro simm. Je opravdu zajímavé jak se 040 na 40MHz chová. Při nataktování na 40MHz je to slušné topení, podtaktování na 33MHz výrazně sníží přehřívání (a stačí poměrně tenký pasiv) na 30MHz hřeje naprosto nejméně a tenký pasiv stačí zcela s přehledem, možná by to šlo i bez něj, ale to si u 040 nelajsnu. Pokud ale pustím procák na 25MHz, tak se hřeje jen asi o 10-15% míň než na 40MHz a určitě tak o třetinu víc než na 33MHz. Díky tomuhle blizzovi jsem mohl proberovi věnovat turbínu do A1200 s 030 procákem.

    Monitor 1084 (nebo 1085) má webtv.

    Disketovky nechodily skoro vůbec, opravit se mi podařilo HD sonku tím, že jsem vyměnil celou mechanickou část!

    Mimochodem krtku, zajímalo by mně, kde jsi ty amigy skladoval, protože všechny co jsem opravoval, tak poškození vypadalo na vliv vlhkosti nebo působení nějaké agresivní atmosféry (garáž, dílna, kuchyně???) Byly to většinou závady typu zaoxidovaných kontaktů a podobně.

    Vlákno opravdu zmizelo, protože bylo v bazaru, kde se neaktivní věci mažou a nebo nabídky jsou smazány po dokončení transakce.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      A1200 sem skladoval celou dobu v obytnejch místnostech. Dokud sem í používal (cca 2001) tak byla furt na stole v chodu. Pak na skříni v ložnici. A2000 sem dostal kolem roku 98-2000. Cca od 2001 kdy klekla byla asi 3-4 roky na půdě v krabici, pak sem jí sundal a byla doteď taky na skříni v ložnici. Obě pětikila se i dostaly do ruky někdy v roce 2007-08 ? Od tý doby byly taky v ložnici na skříni. Ale kde byly do tý doby, to nevim.
      Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

      Komentovat


        #4
        Krtkovo exAmigy

        Ahoj, monitor slouží skvěle i myš. S cerou hraji hry, nebo hraje sama viz. foto.

        Komentovat


          #5
          Zapoměl jsem připojit foto. Tak tady je.
          Přiložené soubory

          Komentovat


            #6
            Zdarec, tak jak už psal Mraf, A1200 se k životu nehlásí. Zatím jí mám u sebe hezky ve skříni, protože by to mohla být i nějaká prkotina. Až bude chvíle a někdo ochotný se pustit do opravy (prvně tedy najití problému), tak proběhne pokus o oživení.

            Komentovat


              #7
              Nikdo neříká, že v ložnici nemůže být vlhko roztomilý dvojsmysl
              www.oldcomp.cz
              party.oldcomp.cz

              Komentovat


                #8
                Starej_Mraf: Jo,tak to muze,dokonce i amiga,ale myslim ze to nebude ta,co neni ziva
                A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

                Komentovat


                  #9
                  A2000 mela vadnou 8520 a CPU (nebo ROM?), psal sem to do puvodniho threadu Jo a chvilku stavkoval radic/disk, ale pak se rozjel po nekolikatem odpoj/zapoj kabelu/karty, mozna sem i dle rady nekoho v puvodnim threadu do nej trosku tukal

                  CPU je 68000/7, pamet 512+512. Je pravda ze tam mela prijit 060, ale od koupe sem musel nakonec (snad zatim) odstoupit

                  A500 je ulozena v krabici, A2000 mam zapojenu k monitoru, ale zatim toho moc nenabehala, ale urcite uz se obe tesej az budou spolecne s ostatnima vyrovnane/zapojene vedle sebe bohuzel mam ted delsi dobu jine starosti, takze casove tezko rict, ale az bude poslu foto
                  c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                  Komentovat


                    #10
                    Nebyla v dvoulitru půvopdně větší RAMky ? Měl sem tucha že to měo 1+1 MB
                    Já taky nepopíram že v ložnici 100 let starýho baráku máme vlhko Jestli si ale vzpomínam tak sem ke dvoulitru nenašel klávesnici ?
                    Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                    Komentovat


                      #11
                      no pamet je napajena na desce, tak jestli kus neodesel, tak si myslim ze puvodne vetsi nebyla jo a kdyz sem se ted koukal tak sem nasel uvnitr schovane ty vadne obvody, takze to bylo CPU a 8520

                      klavesnici sem mel svoji A2000, puvodne sem ji mel k CDTV, ale k te uz mam origo
                      c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                      Komentovat


                        #12
                        Schovaný obvody ? Mně kdysi odešla ta 8520ka a z opravny mi jí poslali v pytlíčku nazpátek. Jestlis e dobře pamatuju v tom ztracenym threadu ste mi její opětovný vyhoření vyvrátili a psali ste asi o tom CPU a ROMce. Ale už taky nevim přesně.
                        Myslel sem jestli na řadiči nebyla taky nějaká další RAMka
                        Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                        Komentovat


                          #13
                          no to co bylo vadne sem dal do pytliku a polozil na misto vedle floppy
                          no a kdyz sem se ted znovu dival na radic kvuli te pameti, tak sem nasel jeste jeden obvod... takze CPU,ROM,8520.. takze jestli jsi Ty mel v A2000 schovanou v pytliku vadnou 8520 co ti vratily, tak je to mozna ona, a ja ji nemenil - jak si asi pamatujes lip nez ja

                          jinak na tom radici neni ram, je tam jen romka, diky ktere to dokaze bootovat s kick1.2 par odporu, malej svabik a slot (asi mala isa) a v nem je vlozen vlastni mfm radic, pravdepodobne nejaky dobovy pc radic vypada to pekne exoticky
                          c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                          Komentovat


                            #14
                            malem bych zapomnel, hdd je 45MB
                            c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                            Komentovat


                              #15
                              Ahoj, neměl by prosím někdo CIA 8520 pro mojí A1200 a ještě spodní plech stínění??
                              A500, A500+, A2000, A600, A1200

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X