Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Deluxe Pac-Man

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Deluxe Pac-Man

    Tahle jednoduchá hra pro AGA skrývá mnoho překvapení a triků. Bohužel se obávám, že ta překvapení jsou už natolik sofistikovaná, že pro běžného smrtelníka není prakticky žádná šance je prohlédnout, a tudíž je autoři do hry zakomponovali víceméně zbytečně...

    Tak předně: Hra má 50 levelů, všechny se mi s největším vypětím všech sil podařilo projít, pak začne hra znovu asi 5x zrychleně a v jiných barvách, bodový zisk je však minimální (kromě sladkých bonusů, které jsou již všechny za 25000b).
    V některých levelech jsou určené kombinace sbírání, které vám pomohou dostat se do EXTRA levelu (ten je dost důležitý, protože v něm neztratíte život a bodový zisk bývá nezanedbatelný). Např. v "pizzovém kole" (někde uprostřed) pokud vezmete modré ťupky v pořadí - vpravo/dole/vlevo/dole, hodí vás to do EXTRA. Takových triků je ve hře hodně - někdy si mi to podařilo udělat úplně náhodou, ale není vůbec v mých silách se jen tak ze srandy dostat do vyššího kola, abych tam experimentoval. Systém jsem v tom zatím nenašel (zřejmě je pro každé kolo jiný a nebo jen pro určená kola).
    Zkoušel jsem všechny kombinace braní modrých ťupek v 1.levelu a tam to nefunguje, takže z 1.levelu se takto do EXTRA nedostanete. V jiných levelech ale jo - jenže ve kterých??

    Nikde po internetu jsem nic bohužel nenašel - ani cheat či něco podobného, co by mi umožnilo to zkoušet. Hodila by se kompletní mapa s vysvětlivkami těch triků - pokud ji vůbec autor někdy pustil nebo to někdy někdo rozluštil...

    Kdyby vás něco napadlo, dejte mi vědět, určitě to uvítám! Zdá se totiž, že pokud se na to nepřijde, dali si s tím autoři zbytečnou práci... Ostatně pokud na to nikdo nepřišel po 20 letech, co je hra na světě, je to fakt velká škoda...

    P.S. Deluxe Pac-Mana hraju naostro na rotaxmame (sekce AMIGA). Tam jsem se sice dohrabal na 1.místo, ale štve mě, že tak pěkná hra nemá žádné "vysvětlení"... Jako by se po ní zem slehla...

    #2
    To máš jako Deluxe Galaga (ten samej autor), tam taky neni systém, zdá se mi že hra jede pokaždý jinak. Jinak kámoš SID by mohl o Deluxe PacMan napsat slohovou práci
    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

    Komentovat


      #3
      Ja nasel jen autorovu verzi pro PC


      Pamatuji si, ze Deluxe Galaga/Warblade ma taky spoustu vychytavek.
      I love Amiga

      Komentovat


        #4
        Deluxe Pac-Man

        Díky za ten odkaz! I když je tam o Deluxe Pac-Manovi pro Amigu málo, je tam ten nový PocMon na PC, což je v podstatě to samé, akorát strašně promakané.

        Pokud jde o srovnání Deluxe Galaga s Deluxe Pac-Manem, je to podle mě přece jen o něčem jiném. Jak říkám, Pac-Man systém má, ale nejde na to přijít, tu a tam jsem na něco přišel spíše náhodou, jinak je to neprozkoumatelné... Ovšem Deluxe Galaga je střílečka, která je totálně a absolutně založená na náhodě, někdy chytneš bonus za 100.000 b ani nevíš jak, jindy projdeš 50 levelů a nemáš ani 50.000 b...

        Když už střílečka, tak Agony, tj prostě umělecký dílo (ve všech směrech: programátorsky, hudebně, graficky...). Bohužel jsem to ještě neprošel, zasekl jsem se v polovině posledního levelu a vždycky to dohraju do toho stejného místa

        Komentovat


          #5
          Na Deluxe Galagu nesahej, poradame v ni turnaje Galaga Party.

          Deluxe Galaga je plna vychytavek a hintu. Da se to natrenovat. PC verze Warblade sla jeste dal.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            Deluxe Pac-Mana jsem už dohrál, kdyby to někoho zajímalo, má to 50 levelů, poslední levely jsou lehčí než některé uprostřed. Po 50.levelu to jede znova, akorát strašně zrychleně, takže máte šanci uhrát max. 2 kola.
            Ale je to pěkná hra... i když taková dětská!

            Komentovat

            Zpracovávám...
            X