Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Instalace AmigaOS 3.5 z originálního CD

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Instalace AmigaOS 3.5 z originálního CD

    Po preinstalovani systemu z WB disket to bezi bez problemu uz druhy dne, zadne chyby ani nic podobneho. Nezjistil jsem ale, proc a co spusobovalo ten problem.

    Momentalne ale resim dalsi problem s instalaci AmigaOS 3.5 z originalniho CD, ktera porad zmrzne na 60% v PRE-INSTALL faze pri kopirovani 8svx.datatype. Zatim si s tim nevim rady, uz jsem skusil spravit ISO image prepalit to na jine CD ale chyba je uplne stejna a pokus z instalaci z disku (na CF kartu prekopirovany obsah originalniho CD) take stejny problem v preinstall faze. Bez preinstall to nechce jit dal.

    Mate nekdo napad ?

    PS: Omlouvam se za stupidni otazky, vratil jsem se k Amize po 10 letech a uz si moc nepamatuju i kdyz se rychle rozpominam a znova si zvykam na to, jak je Amiga skvela.
    A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

    #2
    Kdyz pod WinUAE pouzijes ten samy image nebo CD-ROM OS3.5, tak to jede?
    Naposledy upravil Solaris104; 13.12.2009, 20:54:51.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Co skusit vytvořit bootovací disketu ? Nevim teda jestli to os3.5 nabízí (mám os3.9 tam to jde).
      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je ghh Přejít na původní příspěvek
        Co skusit vytvořit bootovací disketu ? Nevim teda jestli to os3.5 nabízí (mám os3.9 tam to jde).
        Takze, co jsem udelal:

        1, instalace z originalniho OS 3.5 CD, padne to porad na 8svx.datatype, ktere se snazi v pre-install faze skopirovat do Classes/Datatypes. Je to 60% pre-install faze

        2, vytvorit start-disketu nejde (porad to hlasi, ze vlozena disketa neni prazdna, i kdyz je, tesne pred tim sformatovana)

        3, ze zoufalstvi jsem pres torrent stahnul z netu ISO image OS 3.5 a spravil nove CD, jestli to moje neni nejak poskozene, ale situace se opakovala jako v bodu 1

        4, instalace do E-UAE (nemam a nebudu mit Windows) skonci uplne stejne jako na normalni Amize, 60% preinstall, 8svx.datatype...

        5, pres torrent jsem sehnal i OS 3.9 (omlouvam se vsem pravovernym), ale byl jsem zoufaly a skusil instalaci, ale ta mi po spusteni zmrzne... to mne docela domotivovalo a dal jsem to k ledu uplne

        Vsechno jsem delal porad z ciste instalace OS 3.1. Je mi trochu divne, ze ani instalace do emulatoru nejde, ani z originalniho CD ani ze stahnutych ISO obrazu.

        OS 3.1 mi bezi pekne, zadne problemy, chtel jsem skusit OS 3.5, kdyz uz jsem ho koupil, ale neuspech mne trochu odrazuje.

        Napady ?
        Predem diky !
        A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

        Komentovat


          #5
          No ja mam original OS3.5 a nikdy jesm nemel problem. Je fakt, ze jsem ho instaloval na A1200 z image (coz trvalo kurevsky dlouho). V emulatoru jsem taky nikdy nemel problem. Opravdu to instalujes pres holy WB 3.1? nemas tam nejake patche, na kterych to ztuhne? Urcite tam mas alespon nejakou podporu pro CD-ROM, protoze ta ve WB 3.1 neni. Me sla udelat i bootovaci disketa OS3.5. Tu ale myslim muzes udelat az z nainstalovaneho OS3.5. Mohu Ti udelat image a poslat Ti ji.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            Jaký tam máš filesystem a ovladač CD? Měl jsem podobný problém s nějakou starší verzí AsimCDFS a něajakým shareware cd.device. Tuhlo to u souboru kvůli jeho názvu, ale byl to určitě OS3.9 . CacheCDFS s patchnutým scsi.device chodila pak už v pohodě. Ten OS3.5 patch scsi.device a CacheCDFS z OS3.5 jsem nikdy nezkoušel, ale ani jsem nečet o nějaké chybě.

            Update: V podpisu máš Apollo kartu, ještě bych na kartě zkusil jinou paměť.
            Naposledy upravil Starej_Mraf; 14.12.2009, 12:09:50.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
              No ja mam original OS3.5 a nikdy jesm nemel problem. Je fakt, ze jsem ho instaloval na A1200 z image (coz trvalo kurevsky dlouho). V emulatoru jsem taky nikdy nemel problem. Opravdu to instalujes pres holy WB 3.1? nemas tam nejake patche, na kterych to ztuhne? Urcite tam mas alespon nejakou podporu pro CD-ROM, protoze ta ve WB 3.1 neni. Me sla udelat i bootovaci disketa OS3.5. Tu ale myslim muzes udelat az z nainstalovaneho OS3.5. Mohu Ti udelat image a poslat Ti ji.

              Porad jsem instaloval na cisty disk OS 3.1 z disket od A1200 a pak jsem skousel Amiga OS 3.5 a 3.9. Porad to skoncilo stejne, 3.5 pri 8svx.datatype a 3.9 po spusteni plne instalace na OS 3.1. Skusil jsem to nechat bezet, jestli to jen dlouho netrva, ale po pulhodine jsme stratil trpelivost.
              Ten image by snad pomohl, alespon si porovnam s tim co mam ja. Predpokladal jsem, ze originalni CD bude fungovat na 100%, ale tak to vypada ze jsem se spletl.
              A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                Jaký tam máš filesystem a ovladač CD? Měl jsem podobný problém s nějakou starší verzí AsimCDFS a něajakým shareware cd.device. Tuhlo to u souboru kvůli jeho názvu, ale byl to určitě OS3.9 . CacheCDFS s patchnutým scsi.device chodila pak už v pohodě. Ten OS3.5 patch scsi.device a CacheCDFS z OS3.5 jsem nikdy nezkoušel, ale ani jsem nečet o nějaké chybě.

                Update: V podpisu máš Apollo kartu, ještě bych na kartě zkusil jinou paměť.


                Pro CD-ROM je AsimCDFS nejaka posledni co byla na Aminetu. Skousel jsem jinou pamet (16MB) a vysledek je stejny. Uz jsem skusil i moznost instalovat z druhe partition, kde jsem pres MountImage na disk "rozbalit" ISO image a instalovat z HDD. Porad to skonci stejne. OS 3.5 pri 60% pre-install a OS 3.9 po startu full instalace.
                A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                  Jaký tam máš filesystem a ovladač CD? Měl jsem podobný problém s nějakou starší verzí AsimCDFS a něajakým shareware cd.device. Tuhlo to u souboru kvůli jeho názvu, ale byl to určitě OS3.9 . CacheCDFS s patchnutým scsi.device chodila pak už v pohodě. Ten OS3.5 patch scsi.device a CacheCDFS z OS3.5 jsem nikdy nezkoušel, ale ani jsem nečet o nějaké chybě.

                  Update: V podpisu máš Apollo kartu, ještě bych na kartě zkusil jinou paměť.

                  Zapomnel jsem na filesystem, na vsech partitions je SFS 1.279. MaxTransfer je vsude 0x1fe00. System s OS 3.1 beha pekne, zadne chyby nebo problemy.
                  A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

                  Komentovat


                    #10
                    Že by ten asim? Zkus tam dát filesystem pro CD přímo z cédéčka... je tam CacheCDFS. A zkus bootovací partici jen s FFS...
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                      Že by ten asim? Zkus tam dát filesystem pro CD přímo z cédéčka... je tam CacheCDFS. A zkus bootovací partici jen s FFS...

                      Muzu skusit ten CacheCDFS, ale proc to nejde tak v emulatoru a proc nebezi instalace z disku, kde je kompletni image install CD ? Spusteni instalace neni problem, udela to zalohy a pak uz jen kopiruje nove verze a pri 8svx.datatype to vytuhne... to mi prijde divne, protoze spoustu jinych datatypu pred nim skopiruje v pohode. FFS mi nic nevyresi... Divne je, ze tam instalace OS 3.9 z image take vytuhne, spis si myslim, ze mam jeste neco spatne (hardware), i kdyz momentalne nevim co, kdyz OS 3.1 bezi OK.
                      A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

                      Komentovat


                        #12
                        No divný mi přijde, že to nejede i v emulátoru.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                          No divný mi přijde, že to nejede i v emulátoru.
                          No jo, je to divne, protoze kdyby to jelo z image co jsem stahnul pres torrent, tak muzes povedet, ze je zle original CD, ale nejede to ani tak, ani tak (myslim v emulatoru ani na realne amize). Mam podezreni, ze neco neni v poradku s tou Apollo 1240, ale zatim nevim, jak bych to vyloucil, jedine zebrat jinou turbokartu a skusit to pak. Proste jit vylucovacim stylem a eliminovat postupne mozne zdroje problemu. Jak prijdu z prace domu, tak hned skusim neco jeste v emulaci a uvidim, co bude.
                          A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

                          Komentovat


                            #14
                            om0tm: zkusil bych upravit Installer script aby nekopiroval 8svx.datatype
                            c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                            Komentovat


                              #15
                              Ja uz jsem se v tom vlakne teda uplne zamotal a nevim, co vsechno jsi skousel a jestli nekde nedelas spatne zavery, ale sel bych na to takhle:

                              1) Smaznout diskove oddily, znova vytvorit, znova zapsat RDB, cista instalace WB31.

                              2) Pustim Sysinfo, tam uvidim, jestli mi jede MMU, coz je alepon nejaky test 68040.library

                              3) Instalce demoverze IdeFIX, aby jelo CDcko, je to spolehlive i kdyz demo, po instalci OS35 se to predela.

                              4) Vytvoreni Emergency diskety pro OS35 z originalniho CD.

                              5) Reboot z Emergency diskety a zkusil bych to znova.

                              Jestli se to sekne, mas vadny nejaky hardware.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X