Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Led-CC-A1200

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Led-CC-A1200

    Vskutku jen taková maličkost.Skoro na každém A-Foru je na zfunkčnění tohoto CC signálu nějakej návod,ale otázka: Udělal si to už zde někdo,jen tak z dlouhé chvíle ? Jelikož mám momentálně rozdělanou A-1200,tak Jsem se jen tak z hecu pustil do čmárnutí narycho tištáku,kde přibyla ona jedna Ledka pro PCMCIA-CC,viz.foto.Celá úprava je fakt záležitost tzv. u cigárka.Na MB se dosadí odpor R637-10k,R638-4k7 a tranzistor Q634-2N3906 a pak ještě připájet pin 4 na konektoru,kterým jsou živeny Ledky.Na Origo tištáčku je k Ledkám přiřazenej do serie odpor 33 O.Já ponechal pro HDD a FDD ony zdvojené Ledky a pro Power Jsem šoupnul pouze jednu a k ní odpor 1k2.Pro CC Jsem chtěl si dát modrou,ale momentálně placaté v GM nemaj.Pro modrou Led doporučuji odpor 680 Ohm.Přeji příjemnou zábavu.
    Naposledy upravil EXA; 30.01.2010, 21:58:05.

    #2
    Elegantne!
    ???

    Komentovat


      #3
      No to je hezký. Bliká ta diodka i kdýž máš v pcmcia síťovku ?
      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

      Komentovat


        #4
        Co jsem pochopil, tak by měla blikat právě při přístupu ma PCMCIA, ale jestli signalizuje provoz na síťovce by mě taky zajímalo.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
          Co jsem pochopil, tak by měla blikat právě při přístupu ma PCMCIA, ale jestli signalizuje provoz na síťovce by mě taky zajímalo.
          ANO-bliká přesně tak,stejně jako když komunikuje FDD nebo HDD,tzn.když se do PCMCIA zasune cokoliv,tedy i LAN.Je to jen taková malilinkatá blbinka,ale proč né,potěší to,že má Amiga něco navíc,co není běžné.

          Komentovat


            #6
            Ja som zopar takychto dosiek upravil na zakazku. Trochu som bol sklamany s toho, ze indikancia je nepatrna, niekedy az nepostrehnutelna.
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #7
              A nešlo by to případně něčím zesílit? Kondík, dioda - vůbec tomu nerozumím...
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                A nešlo by to případně něčím zesílit? Kondík, dioda - vůbec tomu nerozumím...
                Jardo,asi takhle: Stejně ja píše Boboo,ono ta LEDka při komunikaci problikne velice rychle,nebot PCMCIA ku příkladu komunikuje rychleji na rozdíl od FDD.Ale když se nahrávají z nějaké pamětová karty třeba JPG,nebo nějaké delší soubory,tak je to OK.Tak samo,když pojede LAN,tak to bude blikat stejně jako LEDka na jakékoliv Sítovce u PeCka.Myslím,že nic není potřeba zesilovat,tzn. snižovat hodnotu odporu aby svítila víc.Ona svítí dost,ale jsou to krátké intervaly.Prostě to chce vidět a pak posoudit.Proto tam chci šoupnout LEDku modrou,aby to bylo vidět markaněji,ale ty momentálně nejsou ani v GM,ani v GESu,(placaté).

                Komentovat


                  #9
                  LEDka, jemne tlie, signal indikujuci aktivitu je striedavo prerusovany podobne ako pri HDD. Urcite by sa dalo nieco vymysliet aby LED svietila jasnejsie a dlksie ako pri FDD co by bolo uspokojivejsie. Najednoduksim, riesenim co ma momentalne napada, je pripojit paralelne s LED elektrolicky kondenzator o kapacite co ja viem 10 micro-Farat a experimentovat aj s inou kapacitou. Fungovalo by to tak, ze striedave impulzy z PCMCIA by nabijali kondenzator a ten by bol linearne vybijany LED co by sa prejavovalo neprerusovanym-jasnejsim svietenim na kratku dobu.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je EXA Přejít na původní příspěvek
                    Tak samo,když pojede LAN,tak to bude blikat stejně jako LEDka na jakékoliv Sítovce u PeCka.
                    Přesně tak jsem to myslel. Některé PCMCIA síťovky nemají signalizaci provozu, proto se mi právě tohle řešení celkem líbí.

                    Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                    LEDka, jemne tlie, signal indikujuci aktivitu je striedavo prerusovany podobne ako pri HDD. Urcite by sa dalo nieco vymysliet aby LED svietila jasnejsie a dlksie ako pri FDD co by bolo uspokojivejsie. Najednoduksim, riesenim co ma momentalne napada, je pripojit paralelne s LED elektrolicky kondenzator o kapacite co ja viem 10 micro-Farat a experimentovat aj s inou kapacitou. Fungovalo by to tak, ze striedave impulzy z PCMCIA by nabijali kondenzator a ten by bol linearne vybijany LED co by sa prejavovalo neprerusovanym-jasnejsim svietenim na kratku dobu.
                    To jsou ty chvíle, kdy závidím lidem, kteří vědí co píšeš
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #11
                      Jo Jardo,přesně jak píše Boboo,dá se takhle ten krátkej signál pro LEDku prodloužit.Hele,protože stále mám momentálně Svou A-1200 na stole před čumákem v rozloženém stavu,tak tohle mohu prubnout a to vlastně ještě ted a do půlnoci,(snad),dám tady info.

                      Komentovat


                        #12
                        Perfektní, zkus se na to podívat a dej vědět.
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #13
                          Na portále (kam samozřejmně nikdo nechodí smile: o této fičuře vyšel článek...

                          http://www.amigaportal.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=808:v roba-led-signalizujscs-psstup-na-pcmcia&catid=257&Itemid=375

                          Komentovat


                            #14
                            Hezký pokus IDEfixi, jasně to vím, ale to je jen přeložený článek. Tady se ptám jak to funguje v reálu, ale pštt
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #15
                              OK! Nic sem neviděl, neslyšel, nepodepsal...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X