Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Most Ambicious Project - What is X?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    No narvat mozna, ale treba se nebude deska prodavat samotna

    Spekuluje se o tom ze by mohly bezet 2 OS soucastne
    c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

    Komentovat


      #47
      No, cim dalej to citam, tym menej ma to oslovuje. Toto uz nema s Amigou spolocne absolutne nic. Proste nejaky alternativny OS na v podstate PC HW.
      ???

      Komentovat


        #48
        Wolfus: ale nee.... cpu bude URCITE vicejadrove PPC, a OS bude URCITE AmigaOS >4.1, na case bude URCITE Boingball a URCITE budou nejake customchipy... to je podle me dost spolecne s Amigou
        c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

        Komentovat


          #49
          Vy jste z toho nadseni nejak moc. Ale vyborny HW s prumernym OS je bez aplikaci k nicemu (berte s rezervou)
          I love Amiga

          Komentovat


            #50
            a co sem tahas prumerny OS ?
            c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

            Komentovat


              #51
              Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
              Vy jste z toho nadseni nejak moc. Ale vyborny HW s prumernym OS je bez aplikaci k nicemu (berte s rezervou)
              No já to vidím jako Solaris. Tenhle výkon nemá dnes AmigaOS 4.1 jak využít. I kdyby nakrásně upravili systém na dual core, 8GB RAM atd, tak tady nejsou žádné aplikace, které by toho výkonu využily. Tedy pokod nepočítáme Alladin 4D

              A na druhou stranu, i kdyby AmigaOS x.x měl podporu dvou jader, tak k tomu musí být i apliace se schopností těchto procesorů využít. S tím co jsem zatím četl a podle toho jak znám OS 4.1, tak to bude jako atomová ponorka s jedním starým pirátem s dřevěnou nohou na palubě
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #52
                No a já to zase vidím tak, že nejprve musí být nějaký hardware, aby se na něm mohl psát software, který ho využije. Sam je hezkej kousek hardwaru, ale spousta lidí si stěžovala (a stěžuje) na nedostatečný výkon, tak teď je tady něco, co vypadá, že bude moci v klidu konkurovat současným technologiím v IT světě. Takže přestaňme furt na něco reptat (připadá mi, jako by to byl už nějaký typický symptom současné Amiga komunity) a buďme zatraceně rádi za tenhle velice slibně vypadající projekt...
                Amiga Forever!!!

                Komentovat


                  #53
                  Prober: Aplikace nemusi podporovat vice jader, pokud OS podporuje (a on bude) tak proste ¨jen¨ rozlozi jednotlive procesy mezi jednotlive jadra. Nebo si pustis vice stejnych programu a kazdej zatizi jedno jadro.
                  Hlavne ale pises o AmigaOS4.1, ale musis uvazovat o tom AmigaOS ktery prijde s deskou a v kterem nastaly zmneny ktere toto umoznuji. A pokud vyuzily neco z linuxu vubec bych se nebal ze to bude velmi slusna posadka pro atomovou ponorku
                  Porad je taky ve hre beh nekolika OS soucasne
                  Vykon se da vzdy vyuzit - hry, multimedia, emulace, virtualizace... - tam ho preci neni nikdy dost.
                  A pokud schazej aplikace, opet muze pomoci vykon, jednodusim portovanim OpenSource projektu..
                  Ja sem spis zvedavej na cenu... 30.000 za komplet s monitorem ? 20.000 za desku ?
                  c64,c128,a500,a600,a1200(040),a2000,cdtv,cd32...

                  Komentovat


                    #54
                    Taky to může být jen další nafouklá bublina. Funkční HW pro běh OS4.1 zde máme (já jsem na pegasosu2 velmi spokojen), ale úroveň software je rok po vydání systému celkem tristrní. Je tady webový prohlížeč, s kterým udělal Strohmayer za poslední dva roky obrovský pokrok, ale jinak nic zásadnějšího nevidím. A to je SDK, případně CubicIDE na trhu už celkem dlouho. Většina stávajících portů je tak lajdácky přeportovaných, až je to k pláči.

                    Je potřeba nějaký výkonný software aby nový hw mohl být použit jako např. výkonný databázový server nebo jiné "průmyslové" řešení, aby byl důvod jej kupovat.

                    Zatím nic konkrétního nevíme, jen že běží virální marketing
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      #55
                      Já se asi budu rozhodovat podle ceny. Pokud bude mít deska slušný výkon a bude za rozumnou cenu, tj. nebude dražší než SAM, tak do toho půjdu. A jestli tam bude nějaký compatibility chip, co bude emulovat chipset původní amigy, tak to bude fakt bomba. Úžasná by potom byla podpora ADF souborů přímo v systému, jako nějakých "pseudospustitelných" - 2x klikneš a hraješ... Potom by už množství nového softu ve chvíli koupě moc nerozhodovalo.
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #56
                        No já vám rozumím. Ale taky si pamatuju přesně stejné nadšení při uvedení Sam440. A po několika letech jí tady mají tři lidi. Takže bych se držel hodně při zemi, minimálně do doby, než budeme vědět úplně všechno.
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #57
                          Kazdy ma svoje dovody preco si ne/zaobstara novy HW spolu zo systemom. Napriklad ja na SAM440 mam prostriedky, zial nemal by som cas sa novej hracke venovat. Uz nemam 15 rokov a bezstarostny studensky zivot, i ked by som tento kusok HW rad vlastnil.
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #58
                            Compatibility chip by bol fajn, ale vacsina sucasneho mainstreamoveho HW ma dost vykonu na jeho emulaciu + celkom slusnu rezervu. A nestoji ani zdaleka 20 litrov za dosku, co je napriklad pre mna nehorazne az uchylne vysoka cena za za HW bez moderneho SW...
                            ???

                            Komentovat


                              #59
                              Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                              Uz nemam 15 rokov a bezstarostny studensky zivot
                              No a já snad jo?
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat


                                #60
                                No ale Ty nam musis ist prikladom
                                ???

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X